تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

فرم i-601 آمریکا


فرم i-601

فرم I-601 درخواست چشم پوشی از موارد غیرقابل قبول

قاضیان دادگاه های منطقه ای ایالات متحده برای منطقه جنوبی نیویورک، منطقه شمالی کالیفرنیا، منطقه شرقی واشنگتن، منطقه شمالی ایلینویز و منطقه مریلند دستور داد كه DHS نتواند قانون اساسي را به دليل عدم پذيرش موضوع بند 212(a)(4) قانون مهاجرت و تابعیت، اجرا كند. احکام دادگاه همچنین تاریخ موثر قانون نهایی را به تعویق انداخته تا حکم نهایی در پرونده ها حاصل شود. 
بیشتر احکام این کشور در سراسر کشور قابل اعمال بوده و مانع اجرای USCIS این قانون در هر نقطه در ایالات متحده می شود. تا زمانی که تصمیمات نهایی در این موارد صادر نشود و یا این حکم ها برداشته نشود،USCIS فقط نسخه این فرم موجود در صفحه سایت USCIS را می پذیرد. در صورتی که نسخه دیگری از این فرم رد شود بی شک به شما اطلاع داده خواهد شد، که درخواست خود را در فرم صحیح ارسال کنید.

اگر در ایالات متحده برای پذیرش غیر قابل قبول هستید و به دنبال ویزای مهاجرتی، تنظیم وضعیت، وضعیت های غیر مهاجرتی خاص یا برخی مزایای مهاجرت دیگر هستید، باید این فرم را وارد کنید تا از برخی دلایل عدم پذیرش خودداری کنید.

درباره فرم I-601

فرم I-601 دارای 12 صفحه و 21 دستورالعمل می باشد می باشد که آخرین ویرایش آن در تاریخ 07/03/2019 می باشد. شما می توانید در انتهای فرم و دستورالعمل ها تاریخ ویرایش فرم را مشاهده نمایید.

در کجا تشکیل پرونده دهید

محل تشکیل پرونده بستگی به مزایای مهاجرت مورد نظر شما دارد.  برای مشاهده لیست کامل آدرس ها ، به صفحه وب مستقیم آدرسهای تشکیل پرونده uscis مراجعه کنید. اگر در یک Lockbox پرونده دارید ، نکات مربوط به پرونده سازی uscis را بخوانید.

نکاتی درمورد فرم I-601

تمام بخش ‌های فرم را تکمیل کنید. اگر این زمینه ‌ها وجود نداشته باشند، فرم را رد خواهند کرد:

 قسمت 1 – اطلاعات شخصی

 • نام خانوادگی
 • آدرس پستی
 • تاریخ تولد

فراموش نکنید که فرم خود را امضا کنید. زیرا هر فرم بدون امضا براحتی رد خواهد شد.

هزینه فرم I-601

هزینه این فرم 930 دلار می‌باشد که به وسیله چک شخصی یا نقد میتوانید پرداخت کنید. هنگام ثبت نام در تسهیلات (USCIS) می توانید با استفاده از فرم (G-1450) که مجوز برای معاملات کارت اعتباری را میدهد، با کارت اعتباری این هزینه را پرداخت کنید. اگر با چک پرداخت کنید ، باید چک خود را به وزارت امنیت داخلی ایالات متحده پرداخت کنید. ضمنا مراکز خدمات قادر به پردازش پرداخت کارت اعتباری نیستند.

هنگامی که شما یک صورت پرداخت را ارسال می کنید، در واقع بدین معنی است که شما قبول دارید تا هزینه خدمات دولتی را بپردازید. هزینه های تشکیل پرونده و خدمات بیومتریک بدون توجه به اقدامی که در مورد، دادخواست یا درخواست شما انجام می دهیم قطعی و غیرقابل بازپرداخت می باشند.

چک لیست شواهد اولیه لازم (فقط برای اهداف اطلاعاتی)

لطفاً این چک لیست را با فرم (I-601) خود ارسال نکنید. این یک ابزار اختیاری است که می توانید هنگام تهیه فرم خود از آن استفاده کنید ، اما الزامات دستورالعمل، مقررات و فرم را جایگزین نمی کند. توصیه می کنیم قبل از تکمیل و ارسال فرم های خود، این شرایط را مرور کنید. اسناد اصلی را ارسال نکنید مگر اینکه به طور خاص در دستورالعمل فرم یا آیین نامه های قابل اجرا درخواست شود.

اگر مدارکی (کپی یا اسناد اصلی را در صورت درخواست) را به یک زبان خارجی ارسال کردید ، باید یک ترجمه کامل انگلیسی را به همراه یک گواهی از مترجم درج کنید که ترجمه کامل و دقیق شما را تأیید نماید و همچنین مشخص کنند که آن مترجم صلاحیت ترجمه مدارک را  به زبان خارجی و انگلیسی دارد.

آیا موارد زیر را ارائه کردید؟

 • مدارکی وجود دارد که نشان می دهد چرا شما می توانید از عدم پذیرش صلاحیت خودداری کنید. در واقع می توان گفت این به عدم پذیرش بستگی دارد که باید برای شما اعمال شود و باید مدارکی را در بر بگیرد که نشان می دهد چرا (USCIS) باید به شما به دلیل صلاحدید ، از عدم پذیرش خودداری کند.
 • مدارکی برای حمایت از ادعای شما در مورد سختی شدید ( در صورت وجود )
 • اگر تقاضای چشم پوشی دارید که به شما نشان می دهد سختی شدید نسبت به همسر ، والدین ، فرزند یا دختر یک شهروند آمریکایی یا اقامت دائم قانونی داشته باشید، باید مدارکی را برای ایجاد روابط خانوادگی و مدارکی ارائه کنید که نشان دهنده انکار پذیرش است.
 • اگر خود متقاضی (Vawa) هستید که به دنبال چشم پوشی از کلاهبرداری در مهاجرت و یا ارائه نادرست نمایندگی هستید ، ممکن است نشان دهید که چگونه انکار پذیرش منجر به سختی شدید برای بستگان واجد شرایط یا خودتان خواهد شد.
 • مدارکی برای حمایت از چشم پوشی از عدم پذیرش به دلیل بیماری مسری از اهمیت بهداشت عمومی (در صورت وجود)
 • مدارکی برای حمایت از درخواست شما برای معافیت واکسیناسیون (در صورت وجود)
 • مدارکی برای حمایت از خودداری از عدم پذیرش ناشی از اختلال جسمی یا روحی و همراه با رفتارهای مضر (در صورت وجود)
 • مدارکی برای حمایت از چشم پوشی از کلاهبرداری در مهاجرت یا ارائه نادرست (در صورت وجود)
 • مدارکی برای حمایت از چشم پوشی از عدم پذیرش به دلیل عضویت در یک حزب توتالیتر (در صورت وجود)
 • مدارکی برای حمایت از چشم پوشی از عدم پذیرش به دلیل قاچاق بیگانه (در صورت وجود)
 • مدارکی برای حمایت از چشم پوشی از مبانی کیفری عدم پذیرش در بخش212 (در صورت وجود)
 • مدارکی مبنی بر حمایت از چشم پوشی از عدم پذیرش به دلیل اینکه مجازات مدنی در بند 212(a)(6)(F)  (در صورت وجود) در نظر گرفته شود.
 • مدارکی برای حمایت از چشم پوشی از نوار حضور غیرقانونی سه یا ده ساله در INA بند 212(a)(9)(B)(v) در صورت موجود.
 • اگر متقاضی(TPS)هستید، مدارکی مبنی بر عدم پذیرفته شدن در مدارک گواهی کنید.
 • اگر به دنبال تعدیل وضعیت تحت nacara بخش 202 یا harifa بخش 902 هستید و غیر قابل قبول در مورد بخش 212(a)(9)(A) یا (c) میباشید.

چشم پوشی از هزینه ها

درخواست چشم پوشی از هزینه ها در موارد زیر میتواند قابل قبول باشد.

– متقاضی ویزای (T)
– همسر یا فرزند مورد ضرب و شتم یک مقیم دائم قانونی یا شهروند ایالات متحده
– متقاضی وضعیت حفاظت موقت

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی