تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

فرم i-212 آمریکا


درباره فرم I-212 آمریکا

فرم I-212 فرمی برای درخواست مجوز برای استفاده مجدد برای ورود به ایالات متحده پس از اخراج یا دیپورت می باشد.
اگر طبق ماده  (INA)بخش  212(a)(9)(A)یا (C) تحت قانون مهاجرت و تابعیت (INA) ورود شما به آمریکا غیر قابل قبول می باشد، شما می‌توانید درخواست مجدد برای پذیرش در ایالات متحده (پذیرش مجدد) را بدهید. رضایت برای استفاده مجدد “اجازه استفاده مجدد” نامیده می شود. از این رو شما باید برای بدست آوردن رضایت دوباره با استفاده از روش استفاده مجدد، از این برنامه استفاده نمائید.

مشخصات فرم I-212

فرم I-212 دارای 11 صفحه و 18 دستورالعمل می باشد. آخرین نسخه ویرایش شده آن در تاریخ 04/27/2018 می باشد که شما میتوانید تاریخ ویرایش آن را در انتهای فرم و دستورالعمل ها ببینید.

از کجا باید شروع کنم

لطفا برای تعیین اینکه در کدام نمایندگی و از کجا باید فرم I-212 را تهیه کنید، آدرس مستقیم پرونده های فرم  I-212 را ببینید. اگر درخواست خود را به سازمان نادرست ارائه دهید، ممکن است درخواست شما رد شود یا حکم ممکن است به تأخیر بیفتد.

متقاضی تشکیل فرم I-212 با گمرک و حفاظت از مرزها (CBP)

اگر شما متقاضی تشکیل فرم I-212 با گمرک و حفاظت از مرزها  (CBP)هستید، هم اکنون می توانید به صورت الکترونیکی از طریق محیط الکترونیکی فرم های تنظیم احضار الکترونیکی (e-SAFE) را به آدرس https: //e-safe.cbp.dhs ارسال کنید. تشکیل پرونده دستی به صورت حضوری در بنادر ورودی CBP یا مکان های   Preclearance به صورت حضوری در دسترس خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت CBP به آدرس www.cbp.gov مراجعه نمائید.

متقاضی تشکیل فرم I-212 برای رفع دیپورتی

اگر در حال انجام مراحل دیپورتی اتان هستید، دستورالعمل های مربوط به تشکیل پرونده را که دادگاه مهاجرت به شما داده است، دنبال کنید. همچنین می بایست اطلاعات مربوط به فرم های I-212 و صفحات وب سایت Filing را به دقت مطالعه کنید.

نکات مربوط به تشکیل پرونده I-212

تمام بخش‌های فرم را تکمیل کنید. اگر این زمینه‌ها وجود نداشته باشند، فرم را رد خواهند کرد.
بخش ۱. اطلاعات درباره شما
نام خانوادگی
نشانی پستی

فراموش نکنید که فرم خود را امضا کنید.زیرا هر فرم بدون امضا رد خواهد شد.

هزینه تشکیل پرونده

هزینه تشکیل پرونده 930 یورو می باشد. زمانی که یک پرداخت را ارسال می‌کنید، موافقت می‌کنید که هزینه خدمات دولتی را بپردازید. از اینرو باید در نظر داشته باشید که هزینه‌های خدمات بیومتریک غیرقابل استرداد هستند، صرف نظر از هر اقدامی که منجر به قبول یا رد درخواست شود هزینه پرداختی قطعی و غیر قابل باز پرداخت می باشد.

اگر در یک مرکز خدمات USCIS ثبت ‌نام کنید

هزینه را با پرداخت پول، چک صندوقدار، یا کارت اعتباری با استفاده از فرم ۱۴۵۰G – ، پرداخت کنید. اگر می خواهید هزینه را از طریق چک پرداخت کنید، باید چک تان را به وزارت امنیت داخلی ایالات‌ متحده ارسال کنید.
لطفا توجه داشته باشید که مراکز خدمات قادر به پردازش کارت‌ های اعتباری نیستند. از این رو پیشنهاد می‌کنیم برای اینکار و اطمینان از صحت پرداخت خود از ماشین‌ حساب استفاده کنید تا میزان حق‌ الزحمه شما بطور دقیق مشخص شود.

اگر در یک حوزه کاری پرونده بگیرید

شما  تا تاریخ 25 فوریه قادر به پرداخت هزینه‌‌ها با سفارش پول یا چک صندوقدار در هنگام پر کردن پرونده در یک دفتر کار نخواهید بود، بنابراین شما تنها می‌ توانید با یک چک شخصی، یا کارت اعتباری یاcredit card پرداخت کنید.

اگر درخواست خود را با CBP مطرح می کنید

برای تعیین اینکه آیا باید در یک قرار ملاقات خدمات بیومتریک شرکت کنید، با CBP تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر دستورالعمل فرم I-212 را بخوانید یا به وب سایت CBP بروید. می‌توانید اطلاعات مربوط به پرداخت را در وب سایت CBP در آدرس www.cbp.gov پیدا کنید.

اگر درخواست خود را با EOIR مطرح می کنید

فرم تعیین دستورالعمل I-212 و دستورالعمل‌های مربوط به تشکیل پرونده قبل از سفارش را در دادگاه بخوانید تا نحوه ارائه پرداخت را تعیین کنید.

چک لیست مدارک اولیه مورد نیاز  (فقط برای اهداف اطلاعاتی)

لطفاً این چک لیست را با فرم I-212 خود ارسال نکنید. این یک ابزار اختیاری است که می توانید هنگام تهیه فرم خود از آن استفاده کنید، اما الزامات دستورالعمل، مقررات و فرم را جایگزین نمی کند. توصیه می کنیم قبل از تکمیل و ارسال فرم خود این موارد را مرور کنید. اسناد اصلی را ارسال نکنید مگر اینکه به طور خاص در دستورالعمل فرم یا آیین نامه های لازم درخواست شده باشد.
اگر مدارکی (کپی یا اسناد اصلی را در صورت درخواست) به یک زبان خارجی ارسال کردید، باید یک ترجمه کامل انگلیسی را به همراه یک گواهی از مترجم درج کنید که تأیید کند ترجمه کامل و دقیق است و آن‌ها صلاحیت ترجمه از زبان خارجی به انگلیسی را دارند.

آیا موارد زیر را ارائه کردید؟

 •  کپی اسناد و مدارک مربوط به هرگونه محرومیت ، اخراج یا حذف پرونده علیه شما ، از جمله دستور (نهایی) محرومیت، تبعید یا دیپورت.
 • مدارک و شواهدی از رابطه شما با هر خویشاوندی که در برنامه شما ذکر شده ‌است. علاوه بر این، اگر خویشاوند شما یک شهروند آمریکایی باشد، باید مدرک شهروند آمریکایی خود را ارائه کند. اگر آن ‌ها یک شهروند آمریکایی نباشند، باید این کار را انجام دهید:
 1. نام کامل خویشاوند شما
 2. تاریخ تولد
 3. محل تولد
 4. ورود به آمریکا یا محل پذیرش به آمریکا
 5. وضعیت مهاجرت فعلی
 6. وضعیت مهاجرت در زمان ورود
 7. یک شماره ‌تلفن در صورتی که شناخته شده باشد.
 • مدارکی در مورد عدم پذیرش شما در بند212(a)(9)(c)  (در صورت وجود) از جمله:
 1. محرومیت، اخراج یا دیپورت شما از ایالات متحده
 2. تاریخی که وارد کردید یا اقدام به ورود مجدد به ایالات متحده کردید بدون اینکه بخواهید موافقت کنید.
 3. تاریخ آخرین عزیمت شما از ایالات متحده
 4. شواهد عدم حضور شما از ایالات متحده به مدت 10 سال از آخرین عزیمت شما ، از جمله:
  1. نسخه‌ هایی از تمبرهای ورودی/  خروجی از کشورهای خارجی در گذرنامه شما.
  2. بلیط‌ های هواپیما یا نسخه‌ هایی از بلیط ‌های هواپیما.
  3. ثبت‌ نام در خارج از کشور.
  4. قبض ‌های مصرفی به نام شما در محل اقامت در خارج از کشور.
  5. سوابق اشتغال از شغل خارجی شما .
  6. هر مدرک مرتبط دیگری.
 • شواهدی از عوامل مطلوب و نامطلوب که در دستورالعمل‌ های فرم لیست شده‌ اند.

اطلاع الکترونیکی

اگر می ‌خواهید یک ایمیل و یا یک پیام متنی را دریافت کنید که فرم  I-212در یک مرکز  USCIS تایید شده است، فرم کامل G-1145، E – Notification از پذیرش برنامه، درخواست را کامل کرده، و آن را به صفحه اول درخواست تان وصل کنید.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی