تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

فرم ds-5535 آمریکا


فرم ds-5535 چیست؟

فرم DS-5535 مربوط به اطلاعات فردی و شخصی است که سفارت آمریکا از متقاضیان هر نوع ویزایی درخواست میکنند. پس از حکم های ترامپ مبنی بر عدم اجازه ورود ایرانیان یا ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا و لغو پی در پی حکم های ترامپ از طرف دادگاه های ایالات متحده، وزارت امور خارجه آمریکا ابلاغی جدید صادر کرد که طی آن ابلاغ، افسر سفارت، حق دارد از ایرانیان، اطلاعاتی بیش از اطلاعات متعارف را درخواست کند. این اطلاعات شامل اطلاعات شبکه های اجتماعی، سفر های ایرانیان، جزئیات مشاغل و محل زندگی و سایر اطلاعات خصوصی هر متقاضی ویزا میباشد. سفارت این اطلاعات را طی فرم DS-5535 از متقاضی دریافت میکند.

فرم DS-5535

 اولین بار این فرم به صورت PDF از سوی سفارت آنکارا ارائه شد، بسیاری از برندگان لاتاری تصور میکردند فقط سفارت آنکارا این فرم را تقاضا میکند. پس از مدتی مشاهده شد سفارت های دیگر نیز این فرم را درخواست کردند. پس از اینکه برندگان لاتاری این فرم را در فرمت PDF تکمیل و ارسال میکردند، پیام خطایی می آمد که باید در فرمت DOCX تهیه و ارسال شود. در نهایت بعد از چند روز سفارت نسخه DOCX این فرم را منتشر کرد که قابل ویرایش و تکمیل در نرم افزار MS WORD بود.

سفارت هایی که فرم DS-5535 درخواست میکنند

تقاضای این فرم از تمام ایرانیان در هر سفارتی، چه سفارت هایی که فارسی مصاحبه میکنند ( ابوظبی، آنکارا، ایروان ) و چه سفارت هایی که امکان مصاحبه فارسی در آنها وجود ندارد، بر حسب نظر افسر سفارت آمریکا ممکن است.با توجه به تجربه کوتاهی که از زمان ایجاد این فرم تا کنون ایجاد شده است، معمولا از افراد بالغ (adult ) این فرم درخواست میشود. در هر سه سفارت آمریکا در آنکارا، ایروان، ابوظبی، فرم DS-5535 از متقاضیان درخواست شده است.  پس این شایعاتی که در شبکه های مجازی یا انجمن های مهاجرتی مبنی بر درخواست یا عدم درخواست فرم DS-5535 وجود دارد قابل اعتماد نیست و صحت ندارد. توجه کنید که در هریک از سفارت های آمریکا، در هر کجای دنیا که مراجعه کنید احتمال درخواست DS-5535 از شما وجود دارد.

زمان تکمیل فرم DS-5535

قرار نیست همه این فرم را تکمیل کنند، تنها از کسانی که تقاضای تکمیل فرم شده است انتظار تکمیل فرم DS-5535 خواهد بود. برندگان لاتاری که به سفارت رفته اند در صورتی که نیاز به تکمیل فرم DS-5535 باشد از دو طریق ایمیل و تقاضای مکتوب چاپ شده روی کاغذ سفید، این فرم تقاضا خواهد شد. این فرم را نمیتوانید قبلا آماده کنید و در هنگام مصاحبه همراه ببرید. از شما نخواهند گرفت و در صورت نیاز به تکمیل فرم DS-5535 حتما باید از طریق اعلام شده در سفارت آن را ارسال کنید.

محتوا فرم DS-5535

در فرم DS-5535 اطلاعات پاسپورتهای قدیمی، تمامی سفرهای خارجی، مشخصات خواهر ها و برادر های شما، اطلاعات محل زندگی شما در 15 سال گذشته، لیست تمام تلفن های شما، لیست تمام شبکه های اجتماعی شما، تمام ایمیل های متقاضی ویزا را باید وارد کنید. توجه کنید که اطلاعات شبکه های اجتماعی باید با ارائه نام کاربری لیست شود نه با ارائه نام و نام خانوادگی. ضمنا شبکه های اجتماعی با اپلیکیشن های ارتباطی تفاوت دارد.

تکمیل فرم DS-5535

جهت تکمیل یک فرم DS-5535 باید قالب آماده که در کانال و سایت ما موجود است را با نرم افزار مایکروسافت آفیس ورود باز کنید و به سوالات آن پاسخ دهید و سپس در فرمت DOCX مجددا آن را ذخیره کنید و برای ارسال آماده شوید.تکمیلیهریک از سفارت ها برای سال مالی 2018، فرمت مورد نیاز خودشان را درخواست کردند. دستورالعمل در ایمیل دریافتی برای شما ارسال خواهد شد.

ارسال فرم DS-5535

جهت ارسال فرم DS-5535 باید این فرم را در فرمت DOCX به آدرس ایمیلی که در سفارت از شما درخواست میشود ارسال کنید. توجه کنید که به صورت دستی، یا به آدرس ایمیل های دیگر و ارسال فیزیکی قابل قبول نیست. ارسال پیش از درخواست سفارت قابل قبول نیست. تکمیلی : سفارت آمریکا در آنکارا، برای سال مالی 2018 قبل از حضور درسفارت، از شما درخواست DS5535 میکند.

عدم ارسال فرم DS-5535

در صورت عدم ارسال فرم DS-5535 اصلا پرونده شما وارد پروسه اداری نخواهد شد. برای شروع روند AP باید این فرم ارسال شود.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی