تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

فرآیند اجازه کار موقت کانادا


اجازه کار موقت کانادا

هر ساله ، نزدیک به 300000 کارگر خارجی با مجوزهای موقت کار در کانادا به سر می آیند.

اگرچه برخی استثنائات وجود دارد ، به عنوان یک قاعده کلی ، کارگران خارجی برای کار به طور موقت در کانادا به مجوز کار نیاز دارند.

اخذ مجوز کار موقت کانادا یک فرایند چند مرحله ای است که می تواند چند هفته طول بکشد. چندین روش مختلف برای تأمین مجوز کار وجود دارد. بسته به ملیت ، شغل و کارهای مورد نظر در کانادا ممکن است امکان تسریع در روند کار وجود داشته باشد.

برای اخذ مجوز کار موقت ، کارفرمایان کانادایی نیاز به تأیید کار استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) یا پیشنهاد شماره اشتغال صادر شده توسط مهاجرت و تابعیت کانادا (IRCC) به کارگران خارجی ارائه می دهند.

بسته به کشور تابعیت ، کارگران خارجی ممکن است نیاز به ویزای اقامت موقت (TRV) را برای سفر به کانادا دریافت کنند.

 • مرحله 1: کارفرما در صورت لزوم برای ارزیابی اثر بازار کار یا معافیت ارزیابی اثر بازار کار درخواست می کند.
 • مرحله 2: کارفرما پیشنهاد کار موقت را تمدید می کند.
 • مرحله 3: کارگر خارجی برای اجازه کار درخواست می کند.
 • مرحله 4: اجازه کار صادر می شود.

مرحله 1: کارفرما در صورت لزوم برای ارزیابی تأثیر بازار کار اقدام می کند.

کارفرمایان کانادایی که مایل به استخدام کارگر موقت خارجی هستند باید یک ارزیابی خنثی یا مثبت از بازار کار (LMIA) از ESDC کسب کنند ، که در صورت رضایت ESDC از وجود شهروند کانادایی یا اقامت دائم برای انجام کار صادر می شود.

علاوه بر این ، اگر کارفرمای کانادایی برای موقعیتی واقع در استان کبک استخدام کند ، کارگر خارجی برای کار موقت در کبک ، نیاز به دریافت گواهی نامه معتبر (du québec (CAQ دارد . برنامه CAQ باید همزمان با ارسال LMIA به ESDC ، به وزارتخانه های مهاجرت ، Francisation و DE L’Intégration (MIFI) به کبک ارسال شود.

ESDC و MIFI روند کارآمد LMIA را برای پر کردن سمت های منتخب در کبک بدون نیاز به اثبات تلاش های استخدام در اختیار کارفرمایان قرار داده اند.

در تعداد محدودی از شرایط ، کارگران خارجی ممکن است بدون نیاز به LMIA مجوز کار دریافت کنند. به این مجوزهای کاری معمولاً به عنوان مجوزهای کار معافیت LMIA گفته می شود و موارد زیر را شامل می شود:

 • موافقت نامه های بین المللی ، مانند توافق نامه تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA ) ، توافقنامه جامع اقتصادی و تجاری (CETA) یا توافق جامع و پیشرو برای همکاری بین اقیانوس آرام (CPTPP).
 • علاقه کانادا:
  • در نتیجه فواید اقتصادی ، اجتماعی یا فرهنگی قابل توجه برای کانادایی ها.
  • در نتیجه توافق های متقابل کانادا و استانها و مناطق آن با سایر کشورها مانند برنامه های تبادل جوانان و معلمان وارد شده اند.
  • اجازه دادن به دانشجویان بین المللی که در کانادا مشغول به تحصیل هستند ، الزامات دانشگاهی را که به عنوان مکان های تعاونی شناخته می شوند ، تحقق بخشند.
  • اجازه دادن به همسران همراه / شرکای عرفی از مجوزهای کاری خاص و دارندگان اجازه تحصیل در کانادا برای کار در کانادا.
  • اجازه کار خیرخواهانه یا مذهبی.
 • به رسمیت شناختن اینکه برخی از افراد در کانادا به دلایل دیگری غیر از موارد فوق ، مانند طرح دعوی حفاظت بشر دوستانه ، باید از خود حمایت کنند.
 • برخی متقاضیان اقامت دائم در کانادا؛
 • برخی از کارگران مهاجر و وابستگان آنها در کانادا با اجازه کار خاص کارفرمایانی که سوء استفاده را تجربه می کنند ، یا در معرض سوءاستفاده قرار دارند.

مرحله 2: کارفرما پیشنهاد کار موقت را تمدید می کند.

پس از اعطای یک LMIA مثبت یا خنثی ، کارفرمای کانادایی باید یک نسخه از نامه تأیید LMIA را به همراه نامه پیشنهادی در زمینه کار برای کارگر خارجی تهیه کند ، که برای درخواست مجوز کار به این اسناد نیاز دارد.

مرحله 3: کارگر خارجی برای اجازه کار درخواست می کند.

با نامه تأیید LMIA ، نامه پیشنهاد کار (و در صورت وجود CAQ) ، کارگر خارجی می تواند درخواست مجوز کار موقت کانادا را به IRCC ارسال کند. بسته به کشور تابعیت خود ، ممکن است کارگر خارجی برای سفر به کانادا نیاز به اخذ TRV داشته باشد ، بنابراین نیاز به ارائه درخواست اجازه موقت کار در دفتر ویزای کانادا در خارج از کشور دارد.

مرحله 4: اجازه کار صادر می شود.

اجازه کار موقت کانادا ، در زمان ورود کارگر خارجی به کانادا ، توسط یک آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) صادر خواهد شد.

اجازه کار موقت ممکن است برای یک دوره زمانی مختلف از چند روز تا چند سال صادر شود.

بیشتر مجوزهای کار در کانادا مخصوص کارفرمایان است که در غیر این صورت به آنها اجازه کار “بسته” گفته می شود و برای کار خاص در کانادا اهدا می شوند. در نتیجه ، یک کارگر خارجی فقط می تواند برای کارفرمای مشخص شده در پروانه کار کار کند. به این ترتیب ، اگر کارگر خارجی شغل دیگری پیدا کند و هنوز اقامت دائم نداشته باشد ، کارگر خارجی قبل از تغییر کارفرمایان یا موقعیت خود در کانادا ، باید درخواست و دریافت اجازه کار جدید کند.

توجه داشته باشید که یک مجوز کار موقت کانادا برای آن دسته از کارگران خارجی است که قصد دارند برای مدت زمانی محدود در کانادا کار کنند. برای کار و زندگی به طور دائم در کانادا ، کارگران خارجی باید روند اقامت دائم کانادا را انجام دهند با این وجود ، اجازه کار موقت ممکن است پله ای برای اقامت دائم کانادا باشد. هنگامی که در کانادا با اجازه کار موقت ، یک کارگر خارجی می تواند واجد شرایط اقامت دائم کانادا در زیر کلاس تجربه کانادا (CEC) ، از طریق یک دسته از مهارت های کارگر یا از طریق یکی از برنامه های نامزد استانها باشد.

کار در کانادا: حقایق اساسی

 1. برای اهداف مهاجرت به کانادا ، تعریف “کار” بسیار گسترده است و به عنوان فعالیتی تعریف می شود که در آن دستمزد پرداخت می شود یا کمیسیون درآمدی دریافت می کند ، یا مستقیماً با فعالیت های شهروندان کانادایی یا اقامت دائم در بازار کار کانادا رقابت می کند ، مهم نیست مدت زمان فعالیت مورد نظر
 2. به طور کلی ، مقامات مهاجرت کانادا تنها در صورت پشتیبانی نامه ای با تأیید LMIA که توسط ESDC تأیید شده است ، اجازه کار را صادر می کنند ، و این نشان می دهد که اشتغال پیشنهادی تأثیر منفی بر کارگران کانادایی نخواهد گذاشت.
 3. در بیشتر موارد ، پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی برای درخواست مجوز کار در کانادا لازم است.
 4. در شرایط محدود ، مقررات مهاجرت کانادا اجازه کار آزاد را می دهد ، که مخصوص کارفرما نیست.
 5. مجوز کار همیشه طبیعت موقت است ، اما اغلب می تواند از داخل کانادا تمدید شود.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی