تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

برنامه فدرال مقابل برنامه استانی در اکسپرس اینتری کانادا


برنامه های استان (PNP) و سیستم اکسپرس اینتری کانادا

برنامه استانی PNP در کانادا ، دولت فدرال و استانها و قلمروها می توانند برنامه های مهاجرتی خود را عملی کنند. 
با این حال ، دولت فدرال تصمیم نهایی را در مورد اینکه آیا یک نامزد می تواند اقامت دائم کسب کند ، اتخاذ می کند
اکسپرس اینتری سه برنامه از مهاجرت های بیشمار اقتصادی را که توسط دولت فدرال اداره می شود ، مدیریت می کند.

مهاجرت استانی برنامه (PNP) اجازه می دهد تا استان ها و مناطق به سیگنال به دولت فدرال است که یک نامزد مهاجرت نیازهای اقتصادی از منطقه خود. چنین نامزدی نامزدی استانی را دریافت می کنند که می توانند از آنها برای پشتیبانی از درخواست اقامت دائم خود که به دولت فدرال ارائه شده اند ، حمایت کنند.

نامزدی استانی تنها با ارزش ترین فاکتور تحت تأثیر CRS اکسپرس اینتری است و نتیجه آن این است که یک کاندیدای اکسپرس اینتری 600 امتیاز اضافی نسبت به نمره CRS خود کسب کند ، که اساساً تضمین می کند که آنها ITA را دریافت می کنند.

حتی اگر یک کاندیدا اکسپرس اینتری در ابتدا دارای رتبه رتبه بندی کافی و کافی برای دریافت ITA از دولت فدرال نباشد ، آنها می توانند از طریق اکسپرس اینتری نامزدی را از استان یا قلمرو بدست آورند ، نمره CRS خود را با 600 امتیاز افزایش دهند و سپس یک امتیاز کسب کنند. ITA از دولت فدرال در قرعه کشی بعدی از استخر اکسپرس اینتری .

برنامه های استانی کانادا و سرزمینی (PTNP)

PTNP برنامه ای است که به دولت های استانی و سرزمینی امکان می دهد تا نامزدی از استخر ورودی اکسپرس را برای اقامت دائم معرفی کنند. داوطلبانی که نامزدی دریافت می کنند تحت سیستم رتبه بندی جامع (CRS) 600 امتیاز کسب می کنند. این نکات معمولاً کافی خواهد بود تا یک نامزد بتواند دعوت به درخواست اقامت دائم (ITA) کند.

هنگام تصمیم گیری در مورد نامزد نامزدی ، یک استان استانی تمام معیارهای ورود عمومی اکسپرس اینتری را نیز در نظر می گیرد:

  • توانایی متقاضی برای ایجاد اقتصادی در استان
  • قصد متقاضی برای زندگی دائم در استان است.

در حالیکه استان ها می توانند هر کسی را که برای اقامت دائم انتخاب می کنند ، معرفی کنند ، همه متقاضیان معرفی شده استانی هنوز باید شرایط ورود به سیستم را انتخاب کنند. این شامل برآورده کردن الزامات برنامه برای:

  • برنامه کارگر ماهر فدرال
  • برنامه معاملات ماهر فدرال
  • برنامه کلاس تجربه در کانادا

استانهایی که مایل به معرفی متقاضی هستند باید اقدامات زیر را انجام دهند:

  1. کاندیدایی را در استخر ورود به سیستم بیان کنید که معیارهای ورود به سیستم را وارد کند. دولت استانی فقط می تواند از میان نامزدهایی که علاقه خود را به مهاجرت به استان در پروفایل Express Enterry خود انتخاب کرده اند ، انتخاب کند.
  2. به نامزد اطلاع دهید که برای اقامت دائم نامزد خواهد شد. پس از اینکه یک استان ابراز علاقه برای معرفی نامزد ، نامزد 30 روز فرصت دارد تا نامزدی را بپذیرد. توجه داشته باشید. یک نامزد فقط می تواند یک بار نامزدی را از یک استان قبول کند.
  3. اگر نامزد پذیرش نامزدی را بپذیرد ، وی 600 امتیاز رتبه بندی جامعی را دریافت می کند و احتمالاً دعوت نامه ای برای درخواست اقامت دائم دریافت می کند.

اگر استان بخواهد کاندیدایی را معرفی کند که قبلاً در استخر اکسپرس اینتری نباشد ، استان ابتدا باید به متقاضی نشان دهد که چگونه می تواند یک نمایه ورود به سیستم اکسپرس اینتری را ایجاد کند و سپس سه مرحله ذکر شده در بالا را دنبال کند.

هنگامی که یک نامزد نامزدی را از استان می پذیرد ، تنها راه برای لغو نامزدی این است که نامزد حذف تمام نمایه ورود به سیستم خود باشد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی