تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

عوامل مهم برای موفقیت در برنامه خوداشتغالی کانادا


عوامل موفقیت متقاضیان برنامه خوداشتغالی کانادا

مروری بر عوامل موفقیت متقاضیان هنرمند و ورزشکار در برنامه خوداشتغالی کانادا

در برنامه خوداشتغالی کانادا، در عین حال که گذشته و رزومه متقاضی برای آفیسر مهم است به همان اندازه آینده‌ای که متقاضی برای خود بعد از ورود به کانادا ترسیم می‌کند نیز مهم است و حتی اگر متقاضی ثابت کند که در کشور مبدا بسیار موفق و متمایز بوده است باید توجیه نماید که:

1.از توانایی موفقیت در آن حرفه بعد از حضور در کانادا برخوردار خواهد بود؛
2. تاثیر مثبت اقتصادی در شهر و یا استان محل ورود خود ایجاد و منجر به گردش اقتصادی در کانادا خواهد شد؛
3.تاثیرات مثبت فرهنگی، هنری و یا ورزشی بر محیط پیرامونی خود در کانادا خواهد داشت. 

در راستای توجیه سه عامل فوق، متقاضی نباید فقط بر گذشته و رزومه خود تاکید نماید بلکه باید توانایی ایجاد این سه عامل در کانادا را توجیه و بین گذشته و آینده خود بالانس ایجاد نماید. در توجیه این سه عامل و زیرشاخه‌های آن، آشنایی با زبان انگلیسی یا فرانسه، عدم اشباع محیط کانادا و نیاز محیطی کشور مقصد به عملکرد متقاضی و نیز ریسرچ مارکت استانی که متقاضی قصد لندینگ در آنجا دارد می‌تواند موثر باشد؛ به عنوان مثال توجیه عملکرد یک ورزشکار با یک مربی ورزشی باید متفاوت باشد.

برخلاف تصور عموم، در برنامه خوداشتغالی لزومی ندارد که متقاضی حتما در سطح جهانی مطرح باشد اما حداقل در کشور خود باید در آن زمینه‌ی حرفه‌ای، در سطحی عالی بوده باشد. به عبارت دیگر، متقاضی باید اثبات کند که چنان در کار خود حرفه‌ای و ماهر است که در کشور خود مطرح و در سطوح بالا حضور دارد و این الزاما به معنای اخذ جایزه و یا مدال در آن زمینه نیست و اثبات چند سال کسب درآمد از آن طریق نیز می‌تواند کفایت کند.

 در خصوص حرفه‌ای بودن متقاضی باید توجه نمود که گذران زندگی او باید از طریق آن حرفه بوده باشد و یا به عبارت دیگر، آن کار را به عنوان شغل خود انجام داده باشد نه به عنوان امری تفننی. بنابراین حرفه‌ای بودن(professional) با ماهر بودن(Skilled) متفاوت است. به عنوان مثال؛  اگر شخصی در زمینه‌ای هنری یا ورزشی ماهر باشد اما آن امر شغل او نبوده و گذران زندگی او از آن طریق نباشد واجد شرایط این برنامه نیست. بنابراین متقاضی باید ثابت نماید که در آن زمینه هنری و یا ورزشی هم حرفه‌ای است و هم ماهر.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی