dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

طرح هشت ساله آمریکا برای اعطای حق شهروندی به مهاجران

اخبار اخبار آمریکا اخبار ایالات متحده آمریکا طرح هشت ساله آمریکا برای اعطای حق شهروندی به مهاجران

جو بایدن یک طرح هشت ساله برای اعطای حق شهروندی به مهاجران ارائه می‌کند

جو بایدن رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده قرار است طرحی را روز اول شروع دولت خود ارائه کند که در آن برنامه‌ای برای اعطای شهروندی به مهاجران در مدت زمانی هشت ساله برنامه ریزی شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه ۳۰ دی ماه و در گزارشی نوشت این طرح در چند صد صفحه تنظیم شده و پس از ادای سوگند جو بایدن روز چهارشنبه، معرفی خواهد شد.

بر اساس این طرح، کسانی که تا تاریخ اول ژانویه ۲۰۲۱ بدون داشتن مدرک قانونی در ایالات متحده به سر می‌برند، در طرحی پنج ساله می‌توانند در صورت گذر از بررسی سوابق و پیشینه، پرداخت مالیات و دیگر امور لازم، به مدرک اقامت قانونی و یا مجوز اقامت دائمی – گرین کارد – دست پیدا کنند.

پس از آن و در صورت گذار از تمامی مراحل، در برنامه‌ای سه ساله برای رسیدن به مرحله درخواست برای اعطای شهروندی قرار می‌گیرند.

موضوع وضعیت اقامتی هزاران کودکانی که به همراه پدر و مادران‌شان به طور غیرقانونی وارد آمریکا شده‌اند در یک دهه اخیر مورد بحث بوده است. دولت باراک اوباما طرحی به نام «اقدام تاخیری برای ورودی‌‌های دوران کودکی» موسوم به «داکا» داشت تا این افراد موسوم به «دریمرز» (رویا‌پردازان) صاحب مدارک اقامتی شوند. دولت دونالد ترامپ قصد داشت این برنامه را لغو کند اما دیوان عالی با اقدام دولت موافقت نکرد.

منبع: ir.voanews


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت