تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

صدور 78،350 دعوتنامه اکسپرس اینتری برای مهاجرت کانادا

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار اکسپرس اینتری کانادا صدور 78،350 دعوتنامه اکسپرس اینتری برای مهاجرت کانادا

دعوتنامه اکسپرس اینتری

به نظر می رسد که همه گیری کرونا صدور دعوتنامه اکسپرس اینتری مهاجرت برای متقاضیان را متوقف نکرده است. 

11 اکتبر 2020

در مجموع 78،350 دعوتنامه در سال 2020 تا کنون برای متقاضیان اکسپرس اینتری صادر شده است ، و از این تعداد 12600 دعوتنامه تنها در سه ما آخر صادر شد . حتی در سه ماهه دوم سال 2020 در هنگام موج اول ویروس کرونا ، کانادا 27300 ITA صادر کرد.

برنامه کارگر ماهر فدرال که به علت کرونا مدتی کاملاً کنار گذاشته شده بود ، سرانجام در قرعه کشی اکسپرس انتری 8 ژوئیه قرار گرفت و برای این گروه دعوتنامه صادر شد . از 2 سپتامبر ، مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) به طور مداوم دراو های (قرعه کشی) تمام برنامه ها را انجام می دهد ، که هیچ نوع تبعیضی را از نظر نوع برنامه نمیتوان مشاهده کرد.

در ماه آگوست چهار نوع قرعه کشی اکسپرس انتری انجام شد. پس از دراو برنامه کارگر ماهر فدرال در 5 ام ماه آگوست ، سپس به ترتیب؛ دعوتنامه های ، برنامه معاملات ماهر فدرال (6اوت) ، برنامه های استانی (19 اوت) و تجربه کانادایی (20 اوت) صادر شد ، و به این ترتیب کانادا به حالت عادی خود بازگشت.

گرچه بزرگترین دراو اکسپرس اینتری 19 فوریه 2020 با دعوت از 4500 متقاضی مهاجرت کانادا انجام شد ، اما در سه دراو گذشته ماه سپتامبر هر کدام 4200 دعوتنامه صادر شد ، که این خود یکی از بهترین ماه های اکسپرس اینتری بوده است.

اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس اینتری

بررسی درخواست ها از طریق سیستم Express Entry به طور متوسط ​​شش تا هشت ماه طول می کشد ، بنابراین تعداد افرادی که از این قرعه کشی ها اقامت دائم دریافت می کنند تا سال 2021 دیده نمی شود. تعداد اقامت دائم پذیرفته شده کانادا در ماه جولای ، در مقایسه با ژوئیه 2019 ، 63 درصد کاهش یافته است ، و در نتیجه محدودیت های ویروس کرونا و اختلالات سرویس ، هنوز آمار مربوط به مهاجرت در مورد تعداد اقامت دائم صادر شده ، در ماه آگوست و سپتامبر منتشر نشده است.

برنامه های استانی کانادا

PNP برخی از مسیرهای جایگزین برای اقامت دائم است. داوطلبان اکسپرس انتری که نمره سیستم جامع رتبه بندی (CRS) بالای 470 را ندارند ، می توانند با دریافت نامزدی استانی 600 امتیاز اضافی کسب کنند. یا ، افرادی که در استخر Express Entry نیستند ، اگر با استانی ارتباط خاصی داشته باشند ، می توانند از طریق PNP درخواست مستقیم ارائه دهند (البته برای برخی برنامه ها).

در اواخر ، استان های بریتیش کلمبیا ،  ساسکاچوان ، مانیتوبا ، انتاریو ، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد همه دراو های PNP را انجام داده اند .

برنامه استانی بریتش کلمبیا:

برنامه استان بریتیش کلمبیا (BC PNP) تقریبا هر هفته دراو برگزار می کند ( دعوت از متخصصین تکنولوژی و سایر نیرو ماهر در مشاغل مورد نیاز استان) .

برنامه استانی ساسکاچوان:

از ماه ژوئیه ، برنامه مهاجرت ساسکاچوان (SINP) چهار دور دراو را برگزار کرده است ( در این دراو ها از متقاضیان در جریان اکسپرس اینتری و مشاغل مورد نیاز استان دعوت شده است) .

برنامه استانی مانیتوبا:

استانی مانیتوبا برنامه (MPNP) شش دور دراو برای ارسال دعوتنامه مهاجرت در این سه ماهه گذشته برگزار کرده است ( در این دراو ها ازافراد ماهر در مانیتوبا ، دانشجویان بین المللی و افراد ماهر در خارج از کشور دعوت شده است) .

برنامه استانی انتاریو:

مشهورترین استان برای مهاجران کانادایی ، انتاریو ، سه قرعه کشی برگزار کرد و از حدود 2000 داوطلب دعوت کرد. نامزدها از طریق برنامه OINP انتاریو دعوت شدند (از متقاضیان کارآفرینی انتاریو ومتقاضیان جریان اولویت های سرمایه انسانی انتاریو که با Express Entry همسو است دعوت شد).

برنامه استانی نوا اسکوشیا:

برنامه نامزدهای نوا اسکوشیا (NSNP) در 24 سپتامبر قرعه کشی اولویت های بازار کار را انجام داد (در مجموع 47 دعوت نامه به نامزدهای Express Entry با مشاغل اولیه در لیست تعمیرات بدنه وسایل نقلیه موتوری و تکنسین های خدمات خودرو ارسال شده است).

برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد:

سرانجام ، برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP) شش دور دراو برگزار کرد ( از داوطلبان برنامه های تأثیر تجارت ، تأثیر کار و اکسپرس انتری دعوت شده است) .

مهاجرت کانادا از طریق برنامه های استانی کبک

استان کبک بزرگترین قرعه کشی خود را برگزار کرد (بزرگترین دارو از آگوست سال 2019 میلادی تا کنون)، و در تاریخ 24 سپتامبر 2020 از 365 متقاضی مهاجرت دعوت به عمل آورد تا متقاضیان برای گواهی انتخاب کبک درخواست ارائه دهند.

استان کبک کانادا، دعوت نامه های خود را از طریق پورتال Arrima ، برای درخواست های ارائه شده برای برنامه نیرو ماهر کبک مدیریت و ارسال می کند.

سه دسته نامزد توسط  وزارت مهاجرت ، فرانسیسی و ادغام (MIFI) دعوت شده بودند که یکی از آنها کاملاً جدید بود

  • افرادی که از یک کارفرمای کبکی دارای پیشنهاد شغلی معتبر بوده اند
  • افرادی که به عنوان دیپلمات، افسر کنسولی ، نماینده سازمان ملل یا هر سازمان مرتبط به نهاد ها و مناسبات بین دولتی که در کبک فعالیت می کند
  • افرادی که طبق نظر اداره مهاجرت کبک می توانند به پیشرفت و توسعه استان کبک کمک نمایند. (این اولین باری است که کبک این گروه از افراد را دعوت می کند).

البته MIFI مشخص نکرد که چه تعداد از دعوتنامه ها برای هر یک از این دسته ها برای نامزدها صادر شده است.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی