اطلاعات ویزا و مهاجرت کانادا اطلاعات کاربردی مهاجرت کانادا

ارزان ترین و بهترین شهرهای کانادا برای زندگی و مهاجرت

ارزان ترین شهرهای کانادا

قبل از اقدام برای مهاجرت به کانادا ، مهم است که هزینه های شما چقدر خواهد بود بلکه در این راه پول بسیار برای شما مهم خواهد بود.

هزینه زندگی از شهری به شهر دیگر متفاوت است اما متوسط ​​هزینه زندگی در کل کانادا برای یک فرد مجرد در حدود 2،730 دلار در ماه تخمین زده می شود در حالی که برای یک خانواده 4 نفره به طور متوسط ​​در حدود 5158 دلار است.

اگرچه کانادا به عنوان یکی از گران ترین کشورها برای زندگی در سطح جهان در نظر گرفته می شود ، اما با این حال نسبت به کشور های هم ردیف خود بسیاری شهر های ارزان تر نیز دارد. به عنوان مثال ، طبق اعلام وب سایت Expatistan.com ، کبک سیتی سومین شهر ارزان برای زندگی کانادا است .

برخی از شهرها گران تر از شهرهای دیگر هستند. به عنوان مثال ، تورنتو و ونکوور ، اگرچه به عنوان قابل زندگی ترین شهرها شناخته می شوند و محبوب ترین در بین خارجی ها هستند ، اما در عین حال گران ترین ها برای زندگی نیز هستند. با این حال ، بسیاری از شهرهای ارزان وجود دارد که باید هنگام مهاجرت به کانادا در نظر بگیرید. بیشتر این شهرها را می توان در انتاریو ، بریتیش کلمبیا و همچنین جزیره پرنس ادوارد و جالب است بدانید این استان های روش های مهاجرتی PNP متخص خود را نیز دارا هستند.

دانستن اینکه کدام استانها یا مناطق برای زندگی مقرون به صرفه هستند مطمئناً به شما کمک می کند هنگام مهاجرت به کانادا ، مقاصد خود را محدودتر و انتخاب بهتری در نهایت داشته باشید و این موارد و شما را در تصمیم گیری صحیح راهنمایی کند.

 درزیر 10تا از ارزان ترین و بهترین شهر های کانادا وجود دارد که باید هنگام برنامه ریزی برای مهاجرت به کانادا در نظر بگیرید (هزینه های درج شده به CAD دلار کانادا و به صورت ماهانه است).

ترتیباستانشهرهزینه زندگی
(فرد مجرد)
هزینه زندگی
(خانواده 4 نفره)
1انتاریوخلیج تندر2015 دلار4،158 دلار
2نیوبرانزویکمونکتون1962 دلار4،140 دلار
3کبککبک سیتی1،973 دلار4،218 دلار
4انتاریوگوئلف2،296 دلار4،484 دلار
5انتاریوکیچنر-واترلو2،218 دلار4،419 دلار
6انتاریوکینگستون2،368 دلار4،631 دلار
7انتاریولندن2،138 دلار4،476 دلار
8بریتیش کلمبیاأبوتسفورد2462 دلار4,4766 دلار
9کبکمونترال2،328 دلار4،653 دلار
10جزیره پرنس ادواردشارلوت تاون 2089 دلار4،484 دلار

هزینه زندگی در شهر های کانادا

رتبه بندیشهرشاخص قیمت *
یکمتورنتو170
دومونکوور163
سوموایت‌هورس158
چهارماتاوا150
پنجمویکتوریا149
ششمکلگری146
هفتماوشاوا142
هشتمبری139
نهمادمونتون139
دهمکلونا138
یازدهموینیپگ135
دوازدهممونترال134
سیزدهمهالیفاکس134
چهاردهملندن ، انتاریو134
پانزدهمشارلوت تاون ، جزیره پرنس ادوارد132
شانزدهمابوتسفورد131
هفدهمکینگستون129
هجدهمگوئلف126
نوزدهم کیتچنر-واترلو ، کانادا126
بیستمشهر کبک124
بیست و یکممونکتون121
بیست و دومخلیج تندر ، انتاریو120

4 استان برتر برای مهاجرت به کانادا

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید تعیین کرد کدام شهرها مقرون به صرفه ترین برای شما هستند. به عنوان مثال ، حقوق شما ممکن است به میزان قابل توجهی در شهر یا استانی کم باشد اما دارمد ها ویا کاریابی برای تخصص شما جالب نباشد

در زیر 4 استان برتر وجود دارد که خوب است قبل مهاجرت به کانادا در نظر داشته باشید.

 • نکته: قبل از پرداختن به برنامه های استانی جالب است بدانید که در صورت دریافت نامزدی استانی 600 امتیاز اضافی نیز دریافت میکنید که میتوان گفت دریافت دعوت نامه برای مهاجرت را تضمین میکند.

مهاجرت به استان انتاریو کانادا

انتاریو در شرق و مرکز کانادا واقع شده است ، دومین استان بزرگ کشور است و به عنوان مرکز شماره یک فناوری کانادا شناخته می شود. اگرچه ممکن است هزینه زندگی به طور کلی در شهر های اصلی این استان همچون تورنتو زیاد باشد ، اما میزان حقوق نیز تا حد زیادی در این شهر با مخارج برابری میکند (در حالت عادی و با توجه به میانگین) و این استان را برای زندگی تا کنون به عنوان یک استان کاملا مقرون به صرفه شناخته است.

شهرهایی مانند خلیج تندر، گوئلف، کیچنر-واترلو، کینگستون و لندن همگی در فهرست 10 شهر مقرون به صرفه برای زندگی در انتاریو کانادا قرار دارند.

چگونه می توانم به انتاریو کانادا مهاجرت کنم ؟

روش های مختلفی برای مهاجرت به انتاریو وجود دارد اما شاید ساده ترین آنها سیستم Express Entry یا برنامه نامزدهای استانی انتاریو باشد.

Express Entry یک سیستم مبتنی بر امتیاز است که در آن پروفایل شما بر اساس سیستم جامع رتبه بندی (CRS) امتیاز بندی می شود و با انجام دراو (قرعه کشی) که معمولاً هر 2 هفته یکبار برگزار می شود برای متقاضیان دعوت نامه مهاجرت به کانادا صادر میشود. اما قبل از صدور دعوت نامه شما وارد POOL (استخر اکسپرس اینتری و یا صف انتطار) میشود.

برنامه استانی انتاریو (OINP) اجازه می دهد تا نامزدهای علاقمند مهاجرت به انتاریو از طریق برنامه های زیر اقدام کنند:

 • دسته پیشنهادهای شغلی کارفرمایان؛
 • گروه سرمایه انسانی؛ و
 • گروه تجاری

نکته مهم در مورد OINP این است که جریان اکسپرس اینتری دارد یعنی که به شما این امکان را می دهد تا استان پروفایل شما را مستقیماً از استخرهای Express Entry انتخاب کرده و شما با دریافت نامزدی استانی علاوه بر امتیاز دهی CRS سیستم رتبه بندی جامع، 600 امتیاز اضافی نیز دریافت میکنید که میتوان گفت با این وجود ارسال دعوتنامه برای مهاجرت به کانادا تضمین میشود . OINP همچنین Tech Draws را هدف قرار داده است که این امر مهاجرت متخصصین فناوری اطلاعات را به کانادا راحت تر می کند .

با این وجود ، برای استفاده در اکثر دسته های این برنامه ، به یک پیشنهاد کاری معتبر احتیاج دارید ، اما اگر شغل مورد نیاز شما باشد ، از قبل پیشی گرفته اید. برخی از مشاغل مورد تقاضا عبارتند از:

 • کارگران عمومی کشاورزی
 • کارگران ساختمانی؛
 • قصابی های صنعتی.

گزینه دیگر برای درخواست از طریق پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی (RNIP) است که شامل 11 منطقه در انتاریو ، مانیتوبا ، ساسکاچوان ، آلبرتا و بریتیش کلمبیا ارائه می شود.

مهاجرت به استان نیوبرانزویک کانادا

نیوبرانزویک یکی از کوچکترین استان های کانادا است و تعادل برای زندگی در این استان بر قرار است و شهر های این استان در با مناظر جنگلی و سواحل زیبا است. همچینین نیوبرانزویک یکی از استانهای آتلانتیک کانادا است ، به این معنی که شما قادر خواهید بود از طریق پایلوت آتلانتیک به این استان مهاجرت کنید.

پایلوت آتلانتیک در واقع شامل استان های نیوبرانزویک ، نوا اسکوشیا ، جزیره پرنس ادوارد و نیوفاندلند و لابرادور میشود. این برنامه به منظور پبشرفت اقتصادی و افزایش جمعیت ایجاد شده است.

به جز پایلوت آتلانتیک برنامه استانی نیوبرانزویک NPNP یکی دیگر از راه بسیار خوبی برای مهاجرت به کانادا است این برنامه شامل 3 جریان اصلی، میشود که عبارتند از:

 • جریان واکسپرس اینتری NB؛
 • جریان کارگر ماهر ؛ و
 • مهاجرت از طریق کارآفرینی

مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا کانادا

زندگی در بریتیش کلمبیا زیبا و نشاط آور است. بریتیش کلمبیا در ساحل شمال غربی اقیانوس آرام واقع شده است ، و دارای مکان های تفریحی استثنایی برای دوستداران طبیعت ( از جمله ، پارک های ملی یوهو و کوتنای) است.

گزینه های مهاجرت شامل Express Entry ، RNIP و برنامه استانی بریتیش کلمبیا (BCPNP) است.

B.C. PNP به 3 دسته اصلی تقسیم می شود:

 • اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا ؛
 • مهاجرت مهارت ها ؛ و
 • مهاجرت از طریق کارآفرینی

همچنین به جز انتاریو که در بالا به آن اشاره کردیم ، بریتیش کلمبیا نیز استان دیگری ست که یک پایلوت مهاجرت فناوری تحت  BC PNP Tech دارد.

مهاجرت به جزیره پرنس ادوارد کانادا

جزیره پرنس ادوارد (PEI) استان دریایی دیگری در کانادا است این استان دارای صنعت گردشگری ست ، اگر شما به دنبال کار در صنعت گردشگری و مهمان داری هستید ، این استان ممکن است در حالت عادی برای شما مناسب باشد.

راه های اصلی مهاجرت به جزیره پرنس اداورد از طریق اکسپرس اینتری ، پایلوت آتلانتیک یا برنامه نامزدی استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP) است.

PEI PNP دارای 4 دسته اصلی ست که شامل موارد زیر میشود:

 • فارغ التحصیلان بین المللی
 • مشاغل مورد نیاز
 • کارگران ماهر (جریان های ملی و بین المللی) ؛ و
 • اکسپرس اینتری

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023