تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

شهریه در کانادا برای دانش آموزان بین المللی چقدر است؟

وی والت آمریکا کانادا تحصیلات ویزای تحصیل در مدارس کانادا شهریه در کانادا برای دانش آموزان بین المللی چقدر است؟

دانش‌آموزان بین‌المللی در کانادا چقدر باید بابت شهریه بپردازند؟

بسیاری از والدین، فرزندان نوجوان خود را برای تحصیل در دبیرستان، به کانادا می‌فرستند. خوبی تحصیل در کانادا این است که دانش‌آموزان در خانواده‌های کانادایی زندگی می‌کنند، فرهنگ این کشور را یاد می‌گیرند و آموزش‌های فوق‌العاده‌ای دریافت می‌کنند. همه این اتفاقات، می‌تواند کار تحصیل آنها را در دانشگاه و زندگی در کانادا راحت‌تر کند. مهمترین دغدغه‌ای که خانواده‌ها برای فرستادن فرزندشان به کانادا دارند، هزینه‌های تحصیل در این کشور است، اما تعجب می‌کنید اگر بشنوید که این هزینه‌ها اصلا بالا نیست


اگر دلتان می‌خواهد فرزند نوجوان‌تان در یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا تحصیل کند و در عین حال، بتوانید از پس هزینه‌های تحصیل او هم به راحتی بربیایید، چه انتخابی بهتر از کانادا؟

کافی است کمی اهل جستجو باشید تا ببینید که کانادا یکی از قوی‌ترین رکوردهای جهانی را از نظر دستاوردهای دانش‌آموزان در اختیار دارد و به همین دلیل، انتخابی عالی برای تحصیل در دبیرستان است.

همچنین، کانادا از نظر کیفیت آموزش، در میان ۱۵ کشور ثروتمند همتای خود، در رتبه سوم قرار دارد. ممکن است با خواندن جمله قبلی، ترس برتان دارد که حتما هزینه‌های تحصیل در این کشور سر به فلک می‌کشد، اما خبر خوبی که برایتان داریم این است که هزینه تحصیل در کانادا ارزان‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید.

این مطلب، اطلاعات مفیدی درباره دبیرستان‌های کانادا در اختیارتان می‌گذارد؛ از طول مدت تحصیل در این دبیرستان‌ها و زمان آغاز و پایان سال تحصیلی گرفته تا هزینه تحصیل در دبیرستان‌های دولتی و خصوصی، ویژگی‌های معلمان کانادایی، زبان‌هایی که دانش‌آموزان بین‌المللی می‌توانند با آنها تحصیل کنند، مدارک موردنیاز دانش‌آموزان بین‌المللی برای ثبت‌نام و غیره.

محتویات این مطلب:

 • طول مدت دوره متوسطه در استان‌ها و قلمروهای کانادا چقدر است؟
 • هزینه تحصیل در کانادا ارزان‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید
 • چرا کانادا، انتخابی عالی برای تحصیل در مقطع دبیرستان است؟
 • رتبه‌ای که سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی، به دبیرستان‌های کانادا داده است
 • ویژگی‌های مثبتی که معلمان کانادایی دارند
 • تضمین‌ کیفیت و انسجام سیستم آموزشی کانادا
 • زمان آغاز و پایان سال تحصیلی در کانادا
 • تحصیل در سیستم مدارس دولتی کانادا، رایگان است
 • دبیرستان‌های دولتی کانادا، دانش‌آموزان بین‌المللی را می‌پذیرند
 • زبان‌هایی که دانش‌آموزان می‌توانند به این زبان‌ها تحصیل کنند
 • مزایایی که تحصیل در کانادا برای دانش‌آموزان بین‌المللی دارد
 • ویژگی‌هایی که دبیرستان‌های خصوصی کانادا دارند
 • شهریه سالانه تحصیل در دبیرستان‌های کانادا چقدر است؟
 • مدارکی که دانش‌آموزان بین‌المللی برای تحصیل در دبیرستان‌های کانادا نیاز دارند

آیا همراه با فرزند نوجوان خود در حال آمدن به کانادا هستید یا به این موضوع فکر می‌کنید که فرزندان خود را در برنامه‌های تبادل دانش‌آموزان دبیرستانی، به کانادا بفرستید؟ هر دو گزینه، فرصت‌هایی برای فرزند نوجوان شما فراهم می‌آورد تا در محیطی امن و حمایت‌گر رشد کرده و در عین حال، از آموزش‌هایی در سطح جهانی برخوردار شود.

طول مدت دوره متوسطه در استان‌ها و قلمروهای کانادا چقدر است؟

دبیرستان که تحت عنوان دوره متوسطه نیز شناخته می‌شود، در بیشتر استان‌ها و قلمروهای کانادا شامل کلاس ۹ تا ۱۲ است. البته، استان کبک استثناست چون در این استان، از کلاس ۷ تا ۱۲ به‌عنوان دبیرستان شناخته می‌شود.

دانش‌آموزان پس از آنکه در ۱۷ یا ۱۸ سالگی، دوره دبیرستان را با موفقیت پشت سر گذاشتند، می‌توانند به کالج یا دانشگاه بروند.

هزینه تحصیل در کانادا ارزان‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید

سوالی که ذهن بسیاری از والدین را به خود مشغول کرده این است که تحصیل در کانادا چقدر هزینه دارد؟
خبر خوب آن است که تحصیل در کانادا ارزان‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید.,

هزینه‌های شهریه تحصیلات عالیه در کانادا، عموما پایین‌تر از هزینه کالج‌ها و دانشگاه‌های استرالیا، انگلستان و ایالات متحده است.

چرا کانادا، انتخابی عالی برای تحصیل فرزند شما در مقطع دبیرستان است؟

کانادا یکی از قوی‌ترین رکوردهای جهانی را از نظر دستاوردهای دانش‌آموزان در اختیار دارد. به همین دلیل است که این کشور، انتخابی عالی برای تحصیل در دبیرستان است. در واقع، فرستادن بچه‌هایتان به دبیرستان‌های کانادا، یکی از بهترین راه‌ها برای آماده کردن آنها برای دوره کالج یا دانشگاه به حساب می‌آید.

رتبه‌ای که سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی، به دبیرستان‌های کانادا داده است

نوجوانان کانادایی از یکی از بالاترین سطوح آموزشی دنیا برخوردار هستند. سازمان توسعه و همکاری‌های اقتصادی، The Organization for Economic Co-operation and Development که سیستم‌های آموزشی را در سراسر جهان بررسی و رتبه‌بندی می‌کند، در آخرین ارزیابی خود، کانادا را در زمینه مهارت خواندن [reading] در رتبه دوم، در زمینه ریاضیات در رتبه دهم و در زمینه علوم نیز در رتبه دهم قرار داده است.

همچنین، کانادا از نظر بالاترین نرخ تکمیل دوره دبیرستان، رتبه دوم را در تمام دنیا دارد. کانادا در حال حاضر، از نظر کیفیت آموزش، از بین ۱۵ کشور ثروتمند همتای خود، در رتبه سوم قرار دارد. کیفیت سیستم آموزشی کانادا به‌عنوان یکی از مهمترین نقاط قوت این کشور شناخته می‌شود.

ویژگی‌های مثبتی که معلمان کانادایی دارند

بخش عمده موفقیت کانادا در این زمینه را می‌توان مدیون معلمان فوق‌العاده کانادا دانست. معلمان کانادایی دست‌کم از مدرک دانشگاهی لیسانس و یک سال آموزش عملی تدریس، برخوردار هستند. بسیاری از آنها تحصیلات خود را تا فوق لیسانس هم ادامه می‌دهند.

همچنین، معلمان کانادایی ملزم هستند که به‌طور منظم، مهارت‌های خود را از طریق شرکت در دوره‌های آموزشی و توسعه حرفه‌ای، بهبود بخشند.

اتفاقی که باعث تضمین‌ کیفیت و انسجام سیستم آموزشی کانادا شده است

۱۰ استان و ۳ قلمروی کانادا، همگی بر سیستم آموزشی خود نظارت داشته و تمامی وزرای آموزش آنها، از اهمیت حفظ استانداردهای بالا، آگاه هستند.

این وزرا از طریق شورای وزیران آموزش کانادا، the council of ministers of Education Canada که یک سازمان ملی به حساب می‌آید، تصمیم‌گیری‌های مهم را درباره سیاست‌های آموزشی اتخاذ کرده و با بهره‌گیری از همتایان استانی و قلمروی خود به‌عنوان معیار و محک، اقدام به طراحی برنامه‌های نوآورانه می‌کنند.

این امر تضمین‌کننده کیفیت و انسجام سیستم آموزشی کشور است.

زمان آغاز و پایان سال تحصیلی در کانادا

هر استان و قلمرو در مورد زمان آغاز و پایان سال تحصیلی خود، به‌طور مستقل تصمیم می‌گیرد، اما معمولا کلاس‌ها در ماه سپتامبر آغاز و در ماه جون به پایان می‌رسد. مدارس معمولا از دوشنبه تا جمعه، از ۸ صبح تا ۳ بعدازظهر، یا دیرتر از آن، دایر هستند.

بعضی از دانش‌آموزان در کلاس‌های تابستانی نیز شرکت می‌کنند. این امر زمانی اتفاق می‌افتاد که لازم باشد دانش‌آموزی، دوره‌ای را که در طول سال تحصیل به پایان نرسانده است، پشت سر بگذارد.

تحصیل در سیستم مدارس دولتی کانادا برای تمامی دانش‌آموزان کانادائی و یا دارای اقامت دائم در کانادا، رایگان است.
اما دانش‌آموزانی که سیتیزن نباشند و یا اقامت دائم PR نداشته باشند، دانش‌آموز بین‌المللی محسوب می‌شوند که باید شهریه بپردازند. مبلغ شهریه برای دانش‌آموزان خارجی سالانه معادل ۱۴ هزار دلار است.

دانش‌آموزان دبیرستانی باید تا ۱۶ یا ۱۸ سالگی، بسته به استان یا قلمروی محل زندگی خود، در دبیرستان تحصیل کنند.

دبیرستان‌های دولتی کانادا، دانش‌آموزان بین‌المللی را می‌پذیرند

بسیاری از دبیرستان‌های دولتی کانادا، اکنون دانش‌آموزان بین‌المللی را نیز در کلاس‌های خود می‌پذیرند. مدارس برخوردار از بودجه عمومی، در سطح محلی توسط هیئت‌های منتخب مدارس، Elected School Boards اداره‌ می‌شوند و این هیئت‌ها، برنامه آموزشی یا تحصیلی استانداردی را ارائه می‌دهند.

تقریبا در تمامی مدارس دولتی، دانش‌آموزان دختر و پسر به‌صورت مختلط در کلاس‌ها حضور پیدا می‌کنند. در ضمن، این مدارس صرفا کلاس‌های روزانه ارائه می‌دهند.

زبان‌هایی که دانش‌آموزان بین‌المللی می‌توانند به این زبان‌ها تحصیل کنند

در بیشتر بخش‌های کانادا، دانش‌آموزان بین‌المللی می‌توانند تحصیل به زبان انگلیسی، فرانسوی یا هر دو زبان را انتخاب کنند. بعضی از استان‌ها سیستم مدارس جداگانه‌ای ارائه می‌دهند که شامل کلاس‌هایی در زمینه مذهب نیز هست. این بخشی از سیستم مدارس دولتی بوده و شرکت در آن برای عموم، آزاد است.

مزایای تحصیل در کانادا برای دانش‌آموزان بین‌المللی

بسیاری از والدین، فرزندان نوجوان خود را برای کسب تجربه تحصیل در خارج از کشور، به کانادا می‌فرستند. شما نیز می‌توانید این مسیر را انتخاب کنید.

دانش‌آموزان در کانادا، در خانواده‌های کانادایی زندگی می‌کنند، فرهنگ این کشور را یاد می‌گیرند، خاطراتی برای تمام عمر به دست می‌آورند و در همین حین، آموزش‌های فوق‌العاده‌ای نیز دریافت می‌کنند.

ویژگی‌هایی که دبیرستان‌های خصوصی کانادا دارند

کانادا در دوره متوسطه، دارای مدارس خصوصی‌ هم هست که در این مدارس، از دانش‌آموزان شهریه دریافت می‌شود.
مدارس خصوصی نیز باید همان دوره‌های آموزشی مدارس دولتی آن استان یا قلمرو را ارائه دهند. این امر تضمین می‌کند که دانش‌آموزان، از همان دوره آموزشی استانداردی که در سیستم مدارس دولتی ارائه می‌شود، برخوردار گردند.

اندازه کلاس‌ها در مدارس خصوصی، غالبا کوچک‌تر از مدارس دولتی بوده و دانش‌آموزان ممکن است از برنامه‌های ویژه‌ای نیز برخوردار شوند. بعضی از مدارس خصوصی علاوه بر موضوعات استاندارد، آموزش‌هایی در زمینه مذهب نیز ارائه می‌دهند. گاهی مدارس خصوصی تنها برای پسران یا تنها برای دختران در نظر گرفته می‌شود.

دبیرستان‌های خصوصی شامل مدارس شبانه‌روزی با خوابگاه در محل مدرسه، مدارس جایگزین، برنامه‌های لیسانس بین‌المللی [international baccalaureate] و برنامه‌های تخصصی ورزشی یا مدارس مخصوص دانش‌آموزان مبتلا به معلولیت‌های یادگیری هستند.

شهریه سالانه تحصیل در دبیرستان‌های کانادا چقدر است؟

دبیرستان‌ها یا مدارس دوره متوسطه دولتی در کانادا، برای تمامی افراد دارای اقامت این کشور، رایگان است. اما مدارس، از دانش‌آموزان بین‌المللی شهریه می‌گیرند که این شهریه می‌تواند بین ۸ هزار تا ۱۴ هزار دلار کانادا برای هر سال باشد.

قبل از این که هر تصمیمی بگیرید، لطفا با مدرسه‌ای که می‌خواهید نوجوان خود را به آنجا بفرستید تماس گرفته و در مورد هزینه‌های دریافتی از دانش‌آموزان بین‌الملی سوال کنید. گاهی مدارس، هزینه‌های اندکی را برای شرکت فرزند شما در فعالیت‌های فوق برنامه، مثل تیم‌های ورزشی یا اردوهای دانش‌آموزی مطالبه می‌کنند.

در دبیرستان، بسیاری از دانش‌آموزان ناهار خود را به مدرسه می‌آورند، هر چند که بعضی از مدارس، کافه تریا یا برنامه‌های ناهار گرم نیز ارائه می‌دهند که در این‌صورت، فرزند شما می‌تواند در مدرسه وعده ناهار خود را خریداری کند.

مدارکی که دانش‌آموزان بین‌المللی برای تحصیل در دبیرستان‌های کانادا نیاز دارند

برای ورود به دبیرستان در کانادا،‌ فرزند شما باید:

 1. کلاس‌های مشخصی را، معادل با سطوحی از کلاس‌های کانادا، به اتمام رسانده باشد
 2. نشان دهد مهارت زبانی بالایی در زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی دارد
 3. گزارش‌ها یا کارنامه تحصیلی که در کشور خود داشته را ارائه دهد

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی