dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

چگونه در سریعترین زمان شهروندی Ruritania را کسب کنیم؟

آمریکا ایالات متحده آمریکا اطلاعات کاربردی شهروندی آمریکا چگونه در سریعترین زمان شهروندی Ruritania را کسب کنیم؟

شهروندی Ruritania

ملکه آناستازیا در صحبت هایش اشاره میکند که علاقمندس به کشورهای جهان سوم شهروندی کشورش را تقدیم کند. روند شهروندی در کشورش Ruritania هم سخت نیست، باید فرم تنظیمی را تکمیل و بعد از ارسال احتمال زیاد توسط ملکه پذیرفته خواهد شد.

کشور Ruritania در ایالت جرجیا آمریکا قرار دارد. Ruritania یک کشور کوچک (micronations) با قوانین خودش است. ملکه آناستازیا اعلام میکند که فقط می تواند شهروندی کشور کوچکش را عطا کند و اقامت در کشورش فراهم نیست، تا سال ۲۰۱۹ حدود دویست نفر موفق به اخذ شهروندی Ruritania شدند. ملکه آناستازیا در پایان صحبت هایش اشاره میکند که زمین کافی برای اختصاص به همه شهروندش جهت اقامت ندارد چون کشورش Ruritania در واقع همان خانه محل زندگیش هست.

از سال ۱۹۶۰ عده ای در تلاشند برای خودشان سرزمین های کوچک (micronations) با قوانین سیاسی و اجتماعی جدید ایجاد کنند. اولین ریز کشور در سال ۱۹۶۰ در سواحل ایتالیا به نام Rose Island تاسیس شد که دولت ایتالیا منفجر و نابودش کرد. هرساله اجلاس جهانی سرزمین های کوچک با حضور ملکه ها و پادشاهان آن برگزار می شود، اجلاسی که هیچ کشوری و نهادهای بین المللی آن را قبول ندارد همانند کشورهایشان که هیچکدام از کشورهای بزرگ قبول ندارند. ریز کشورها با اهدافی ایجاد می شود، مانند بهشت برین پادشاه یا ملکه آن است و گاهی برای پولشویی و یا دور زدن قوانین مواد مخدر است.

ملت های کوچک (micronations) به مناطقی تخیلی، اینترنتی و یا واقعی ولی بسیار کوچک اطلاق می‌شوند. این سرزمین‌ها معمولاً از سوی حکومت‌ها نادیده گرفته می‌شوند و سازمان‌های جهانی آن‌ها را به رسمیت نمی‌شناسند.
حاکمان این کشورها به تنهایی قدرت قانون‌گذاری و اعمال مالیات را دارند و کنترل ورود و خروج به کشورشان را بر عهده دارند. در حال حاضر ۶۷ micronations در جهان وجود دارد که در گوگل قابل‌شناسایی هستند. در ادامه به تعدادی از این ریز کشورها اشاره می کنیم :

🔹 پونتینا (Pontinha)
پونتینا در سال 2007 به‌وسیله یک معلم پرتغالی تأسیس شد. پونتینا یک قلعه در سواحل پرتغال است که روی صخره‌ای بنا شده است. این معلم خود را شاهزاده “رناتو دوم” می‌خواند و ادعا کرده است قلمرو پونتینا از سوی دولت پرتغال تهدید شده است. جمعیت این ریز کشور۳ نفر است.

🔹 مولاسیا (Molossia)
مولاسیا ریز کشوری در شمال نوادای آمریکا است. کوین باگ این کشور را در سال۱۹۷۷ به شوخی تأسیس کرد ولی با گذشت زمان و تقویت جاذبه‌های این منطقه به یک micronations تبدیل شد. جمعیت آن۳۱نفر است.

🔹 سبورگا (Seborga)
سبورگا درگذشته دور یک کشور بود تا اینکه یکی از بومیان آن به نام جیورجیو کربن در دهه ۱۹۶۰ ادعای استقلال برای این ریزکشورکرد. سبورگا ریزکشوری در شمال غربی ایتالیا است و موناکو آن را به رسمیت می‌شناسد. جمعیت سبورگا ۳۲۰ نفر است.

🔹 فری تاون کریستیانا (Freetown Christiania)
فری تاون کریستیانا یکی از micronations های مستقل است که در سال ۱۹۷۱ در کپنهاک بنا شد. این ریز کشور مستقل از کشور دانمارک است و قوانین خاص خود را دارد. جمعیت آن ۸۵۰ نفر است.

🔹 یوژوپیس (Užupis)
یوژوپیس محله‌ای در لیتوانی است. روز اول آوریل سال۱۹۹۷ ساکنان این محله استقلال خود را از سایر کشور اعلام کردند. یوژوپیس ارز ویژه خود را دارد و قدرت ارتش آن ۱۲ نفر است. جمعیت یوژوپیس۷ هزار نفراست.

🔹 امپریال ترون (Imperial Throne)
امپریال ترون در سال ۲۰۱۱ به‌وسیله یک تاجر روسی به نام آنتون باکوف تأسیس شد. باکوف مدعی است مالکیت یکی از ۱۷ سرزمین و جزایر جداگانه روسیه را دارد و دنباله‌روی امپراتوری روسیه است. جمعیت آن ۴۰۰۰ نفر است.

چند تا سوال:

  • اگر بخواهید روزی ریز کشور (micronation) خود را رو داشته باشید، چه اسمی برای آن انتخاب میکنید؟
  • در کدام شهر یا کشور ریز کشور خود را ایجاد میکنید؟
  • حق شهروندی micronation خود را به چه افرادی اعطا میکنید؟
  • چه قوانینی برای micronation خود وضع میکنید؟
  • میخواهید شهروندان ریزکشورتان با چه اسمی شما را صدا کنند؟

شاید این سوال ها برایتان عجیب باشد، اما پاسخ ساده ای دارد. هر مکانی که شما کنترلش را در دست دارید، micronation شما است. اتاقتان، خانه تان و یا حتی ذهنتان. micronation شما یک حاکم، یک شهروند و یک قانونگذار دارد ،که همگی خودتان هستید. شما در کشورتان آزادید و احساس امنیت و آرامش می کنید.
کشور کوچک شما جای ثابت ندارد، شما هر نقطه از این دنیا که بروید بازهم می توانید یک micronation جدید تاسیس نمایید. اعطای شهروندی را فراموش نکنید، اگر می خواهید از سلطنت مطلقه به دموکراسی برسید بعد از بررسی مشخصات متقاضیان، به بهترین رزرمه، شهروندی اعطا کنید و باهم از حکمرانی در این کشور کوچکتان لذت ببرید.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت