تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

شروع ارسال دعوتنامه های برنامه اسپانسرشیپ کانادا

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا شروع ارسال دعوتنامه های برنامه اسپانسرشیپ کانادا

دعوتنامه های برنامه اسپانسرشیپ پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ

بررسی اجمالی:

سازمان مهاجرت کانادا اعلام کرد که از امروز ارسال دعوتنامه های برنامه اسپانسرشیپ سال ۲۰۲۰ والدین را شروع کرده است. پیش از این قرار بود این کار پیش از پایان سال ۲۰۲۰ انجام پذیرد که به دلایل مختلف به تاخیر افتاده بود. پذیرش اولیه اعلام علاقمندی به این برنامه در اکتبر و نوامبر سال گذشته صورت پذیرفته بود.

طبق اعلام سایت رسمی سازمان مهاجرت، حداکثر ۱۰۰۰۰ اپلیکیشن از میان اپلیکیشنهای سابمیت شده سال ۲۰۲۰ در این مرحله انتخاب شده و برای آنها دعوتنامه ارسال خواهد شد. همچنین کسانی که دعوتنامه دریافت میکنند ۶۰ روز فرصت دارند تا اپلیکیشن خود را به شکل کامل سابمیت کنند. اگر شخصی طی این مدت نتوانست اپلیکیشن خود را به دلیل موضوعات مرتبط با COVID19 کامل کند، چنانچه شواهد کافی از علت تاخیر خود ارائه دهد تا ۹۰ روز فرصت اضافه تر به وی داده خواهد شد.

توضیحات تکمیلی:

 دعوت نامه های برنامه اسپانسرشیپ کانادا

اداره مهاجرت کانادا ارسال دعوت نامه برای درخواست های برنامه اسپانسرشیپ والدین (PGP) را آغاز کرد. IRCC به کسانی که در پاییز سال 2020 فرم های اسپانسرینگ خود را ارسال کرده بودند اعلام می کند تا ایمیل های خود را به طور منظم در طول هفته بررسی کنند.

فرم ابراز تمایل به اسپانسرینگ از تاریخ 13 اکتبر تا 3 نوامبر سال 2020 در وبسایت اداره مهاجرت کانادا در دسترس بود. از آن زمان، برای اطمینان از فرصت شفاف، برابر و عادلانه برای همه متقاضیان، IRCC درخواست های تکراری را حذف کرده است و بطور تصادفی از میان متقاضیان دعوت نامه صادر می کند.

تعداد افرادی که به اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود علاقه مند هستند همیشه از ظرفیت پذیرش اداره مهاجرت بیشتر است. ظرفیت پذیرش این برنامه در سال 2020 حداکثر 10،000 درخواست بود.

کسانی که دعوت نامه دریافت می کنند 60 روز مهلت دارند تا درخواست کامل خود را سابمیت کنند. آخرین مهلت سابمیت به طور واضح در دعوتنامه مشخص شده است. اگر تاخیر در ارائه ی اسناد به دلیل اختلال ناشی از COVID-19 باشد درصورت ارائه شواهد قانع کننده، اداره مهاجرت کانادا مهلت سابمیت مدارک را تا حداکثر 90 روز تمدید می کند.

اگر با موفقیت تمایل نامه خود را ارسال کرده بودید، اما در inbox ایمیل خود دعوتنامه ای دریافت نکرده اید، لطفا قسمت junk mail را نیز بررسی کنید. مطمئن باشید که آدرس ایمیلی را بررسی می کنید که در تمایل نامه خود ارائه دادید. فقط برای متقاضیانی که انتخاب شده باشند از سوی اداره مهاجرت ایمیل ارسال خواهد شد. همچنین می توانید وضعیت درخواست خود را در وبسایت IRCC بررسی کنید که البته این اطلاعات پس از ارسال همه دعوت نامه ها در دسترس خواهد بود.

با توجه به اینکه بسیاری از متقاضیان ممکن است تحت تأثیر شرایط خاص ناشی از COVID-19 قرار بگیرند، IRCC سیاستی عمومی و موقتی برای حداقل درآمد مورد نیاز سال مالیاتی 2020 معرفی کرده است که به جای حداقل درآمد به اضافه 30% آن، تنها به حداقل درآمد نیاز است.

دولت کانادا اهمیت باهم بودن خانواده ها خصوصاً در مواقع بحرانی را تشخیص می دهد. اگر در سال 2020 تمایل نامه خود را برای اسپانسرینگ والدین (PGP) ارسال کردید، اما برای درخواست انتخاب نشده اید، در سال 2021 فرصت دیگری برای ارائه درخواست خود در این برنامه خواهید داشت.

برای ظرفیت 2021 برنامه اسپانسرشیپ والدین، IRCC حداکثر 30،000 پرونده را می پذیرد. اطلاعات و جدول زمانی این برنامه در سال 2021 به محض دسترسی در وبسایت IRCC قرار می گیرد.

علاقه مندان برای آوردن والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود به کانادا می توانند Super Visa والدین و مادربزرگ ها را نیز در نظر بگیرند که به آن ها اجازه می دهد تا حداکثر 2 سال در کانادا اقامت داشته باشند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی