تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

شرط سنی جهت اخذ پذیرش تحصیلی مقاطع مختلف برای کانادا

وی والت آمریکا کانادا تحصیلات تحصیل در کانادا شرط سنی جهت اخذ پذیرش تحصیلی مقاطع مختلف برای کانادا

طبق قانون هیچ شرط سنی برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزا تحصیلی کانادا وجود ندارد. البته آفیسرهای اداره مهاجرت مسلما فاکتور سن را در ارزیابی پرونده ویزای متقاضیان در نظر میگیرند و میبایست برنامه تحصیلی متقاضی برای آفیسر توجیه پذیر باشد.

شرط سنی برای اخذ پذیرش تحصیلی مقاطع مختلف در دانشگاه های کانادا

شرط سنی اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی

طبق قانون كانادا هیچ محدودیت سنی برای  اخذ پذیرش درمقطع لیسانس وجود ندارد ولی آفیسر اداره مهاجرت  فاكتور سن را ارزیابی می كند و آن را در نظر می گیرد. برای مثال، كسی كه ٥٠ سال سن دارد و قصد تحصیل در كشور كانادا دارد به سختی می تواند با مدارك خود آفیسر را قانع به صدور ویزای تحصیلی كند. پس بایستی  برای اداره مهاجرت کانادا سن شما توجیه پذیر باشد.

شرط سنی اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان می توانند به ٣ روش این دوره را بگذرانند: به این صورت كه با همراهی استادشان تنها پژوهش انجام دهند یا با گذراندن واحد و نشستن سر كلاس دوره را بگذرانند و یا به صورت گذراندن واحد و انجام پژوهش به صورت تركیبی مقطع ارشد خود را سپری نمایند. شرایط سنی كه برای این مقطع در كشور كانادا مشخص شده این است كه گپ تحصیلی بین كارشناسی و كارشناسی ارشد نباید بیشتر از4 یا 5 سال باشد و بهتر است سن دانشجو برای تحصیل در این مقطع از ٣٢ سال كمتر باشد.

شرط سنی اخذ پذیرش دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری

تحصیل در کانادا برای مقطع دكترا مانند بیشتر كشور های دیگر نیاز به استاد راهنما بوده و دانشجویان بایستی با آن اساتید در ارتباط بوده و در صورت تائید، دانشجو بتواند جهت پیگیری ویزا اقدام نماید. برای پذیرش در مقطع دكترا باید معدل دوره كارشناسی و كارشناسی ارشد بالای ١٣ داشته باشید و مدرك معتبر زبان ایلتس ٧  با توجه به نوع دانشگاه و رشته نیاز است.

مقطع دكترا در كشور كانادا یك دوره ٣ تا ٥ ساله است و دانشجو می تواند كورس یا پژوهش و آموزش و یا پروژه را عهده بگیرد. این پروژه ها از طرف شركت ها حمایت می شوند و می تواند كمك  هزینه ای برای تحصیل دانشجو باشد. ذكر این مسئله لازم است كه در مقطع دكترا در كانادا فاصله تحصیلی دارای اهمیت زیادی نبوده و دانشجو با نشان دادن سوابق كاری مرتبط، تالیف و پژوهش و سوابق تدریس می تواند در هر سنی حتی در محدوده  سنی ٤٠ الی ٤٥ برای این مقطع اقدام كند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی