تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

شرایط دریافت فاند (Fund) تحصیلی در مقطع ارشد و دکتری

وی والت مشترک کشورها تحصیلات شرایط دریافت فاند (Fund) تحصیلی در مقطع ارشد و دکتری

فاند “کمک هزینه تحصیلی” می‌باشد این کمک هزینه معمولا در ازای انجام کار و تعهداتی خاص، داشتن شرایطی خاص (فاند شایستگی)، یا نیاز مالی متقاضی به متقاضی تعلق می‌گیرد. تعهدات معمول برای دریافت فاند اغلب انجام کار یا همکاری در پژوهشی علمی است. همچنین شرایط مورد نیاز برای دریافت فاند هم می‌تواند اثبات عدم بضاعت دانشجو در پرداخت هزینه‌های تحصیل و نیاز به دریافت کمک (انواع گرنت) یا داشتن نمرات بالا، شایستگی‌ای خاص و دارا بودن استانداردهای مورد نظر دانشگاه برای بورسیه شدن باشد.

گرفتن فاند در مقطع ارشد کمی سخت است و معمولا مانند دوره دکتری فاند کامل (full fund) به دانشجویان تعلق نمیگیرد. در صورتی که قصد گرفتن پذیرش در مقطع ارشد را دارید شانس شما برای گرفتن فاند در دانشگاه هایی که مقطع دکتری ندارند بیشتر است چرا که در صورت داشتن دکتری بیشتر بوجه کمک هزینه ها صرف این مقطع می شود. علاوه بر این می توانید با توجه به شرایط و توانایی های خود و دانشگاه مورد نظر از یکی از انواع فاند بهره مند شوید.در ارکی اپلای به توضیح انواع فاند پرداخته شده است.

در مقطع دکترا شرایط و  نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND در مقطع دکترا در اکثریت کشورها شما با پیدا کردن یک استاد راهنما و گرفتن موافقت ایشان برای دریافت فاند، مبلغ مورد نظر را بر اساس شرایط دریافت نمایید. در مرحله اول شما باید یک استاد راهنما برا خود پیدا کنید.

برای این کار باید ابتدا پروپزال دکتری خود را اماده کرده و به همراه رزومه خود برای اساتید متبط که قصد همکاری با آنها را دارید، ارسال نمایید و پس از گرفتن موافقت استاد در مکاتبات بعدی در رابطه با جزییات بودجه و حمایت مالی و مبلغ فاند صحبت نمایید. در اکثر کشور ها خصوصا کانادا و آمریکا دکتری یک شغل محسوب می شود و حتما مبلغی برای تحصیل در دوره دکتری به دانشجویان تعلق میگیرد که در اکثر موارد هزینه تحصیل و زندگی را پوشش میدهد و حتی می توان مقداری نیز پس انداز کرد.

شرایط اخذ فاند (Fund) در مقطع ارشد و دکتری

◾️ نمرات و معدل بالا
◾️ مدرک معتبر زبان مورد نظر و نمره و تسلط بالا بر زبان مورد نظر
◾️ مدرک تحصیلی معتبر
◾️ سن مناسب و عدم گپ تحصیلی

شروط فرعی شامل شرایطی است که سبب سهولت دریافت فاند و بورسیه تحصیلی میشود:

انتشار مقاله ISI
انگیزه نامه قوی
توصیه نامه قوی


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی