تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

شرایط ورود به دانشگاه های برتر آمریکا دشوار تر شد

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار ایالات متحده شرایط ورود به دانشگاه های برتر آمریکا دشوار تر شد

ورود به دانشگاه‌های برتر آمریکا

با وجود شیوع کرونا تقاضا برای پذیرش در دانشگاه‌های برتر آمریکا بسیار افزایش یافته، این در حالی است که دانشگاه‌های دیگر با مشکل پر شدن صندلی‌های خود مواجه شده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، امسال کل جهان شرایط متفاوتی را تجربه کرد. فضای آموزش عالی در کشورهای مختلف دنیا نیز تحت تاثیر پاندمی کرونا با مشکلات متعددی مواجه شد و کار را برای دانشجویان و دانشگاه‌ها سخت‌تر کرد.

این پاندمی سبب شد در سال ۲۰۲۰ ، ورود به دانشگاه‌های برتر آمریکا با دشواری بیشتری همراه باشد. به عنوان مثال، میزان پذیرش اولیه دانشگاه هاروارد از ۱۳.۹ درصد به ۷.۴ درصد کاهش پیدا کرد. این در حالی است که تعداد متقاضیان به بالاترین حد خود رسید.

در واقع دانشگاه هاروارد نسبت به سال گذشته، ۵۷ درصد متقاضی بیشتری داشت و رقابتی‌ترین فصل پذیرش در تاریخ دانشگاه رقم خورد. علاوه بر این، تقریبا ۳۵۰ دانشجو که متقاضی سال ۲۰۲۴  میلادی بودند، ثبت‌نام خود را به ۲۰۲۵ موکول کردند.

دانشگاه هاروارد هم در اقدامی علیه ترامپ که مانع تحصیل دانشجویان خارجی شده بود، تعداد زیادی دانشجوی خارجی ثبت‌نام کرد. یعنی حتی با وجود تعطیلی دانشگاه‌ها به دلیل پاندمی کرونا دانشجویان خارجی بیشتری در دانشگاه هاروارد قبول شدند.

آمارها نشان می‌دهد که با توجه به تاثیر کرونا روی پذیرش دانشگاه‌ها، برترین دانشگاه‌ها در انتخاب دانشجویان خود فشار زیادی داشته‌اند.

پذیرش زودهنگام در دانشگاه‌های منتخب دیگر از قبیل “ییل”، “پنسیلوانیا” و “کالج دارتموث” نیز اتفاق افتاد.

دانشگاه ییل(Yale University) در زمینه تعداد متقاضیان خود ۳۸ درصد افزایش داشت، اما میزان پذیرش این دانشگاه از ۱۴ درصد به ۱۱ درصد کاهش پیدا کرد.

در دانشگاه پنسیلوانیا نیز، میزان پذیرش متقاضیان اولیه از ۲۰ درصد در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد و از اکنون ۲۰۰ صندلی برای سال آینده تکمیل شده است.

کالج دارتموث نیز نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد افزایش تقاضا داشت.

یکی از دلایل افزایش تقاضا در دانشگاه‌های آمریکا، انتخاب بایدن به سمت ریاست جمهوری این کشور است و پس از انتخابات بسیاری از دانشجویان خارجی تمایل دارند در آمریکا تحصیل کنند.

گفته شده پس از انتخاب بایدن،‌تقاضا دانشجویان بین‌المللی عمدتا از هنگ‌کنگ و سنگاپور افزایش یافته است.

به گفته آنجل پرز، مدیرعامل انجمن ملی مشاوره پذیرش دانشگاه‌های آمریکا، به استثنای دانشگاه‌های بزرگ دولتی و برترین دانشگاه‌های خصوصی آمریکا، بسیاری از دانشگاه‌ها در میزان تقاضای پذیرش خود کاهش داشته‌اند. اغلب دانشجویان این کشور به دانشگاه هاروارد اهمیتی نمی‌دهند.

در دوران شیوع کروناویروس، بسیاری از دانشجویان دوره کارشناسی تصمیم گرفتند ورود به دانشگاه را به تعویق بیندازند یا اینکه تحصیلات خود را به صورت آنلاین شروع کنند. در این میان نگرانی‌های مالی، ناامنی غذایی و از دست دادن مشاغل خانوادگی کار را برای دانشجویان سخت تر کرد.

آمارها نشان می‌دهد دانشجویانی که بیشترین شرایط پذیرش در دانشگاه‌های برتر را داشتند ولی نتوانستند پذیرش بگیرند،‌ بیشترین مشکلات مالی را داشتند.

پرز افزود: بر اساس اطلاعات مرکز تحقیقات ملی دانشگاه‌ها، ثبت‌نام در مقطع کارشناسی در حال حاضر ۴ درصد کاهش یافته است و دانشجویان تازه وارد بیشترین میزان کاهش ثبت نام را به خود اختصاص می‌دهند. این نگرانی برای ما وجود دارد که در سال آینده نسلی از دانشجویان را از دست بدهیم.

شرایط دانشگاه‌های آمریکا به نحوی است که برترین دانشگاه‌های این کشور پذیرش دانشجویان را پس می‌زنند ولی اغلب دانشگاه‌ها نسبت به پر شدن صندلی‌های خود ناامید و نگران هستند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی