تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

شرایط ثبت نام برای لاتاری آمریکا


چه کسانی میتوانند در لاتاری آمریکا ثبت نام کنند

 1. شما باید متولد یکی از کشورهای مجاز برای شرکت در قرعه کشی باشید.
 2. سن بالای ۱۸ سال (زیر این سن به عنوان زیر کیس والدین میتوانند شرکت کنند)
 3. حداقل مدرک تحصیلی دیپلم یعنی مدرکی که شما آماده ورود به دانشگاه باشید.
  • مدرکی که شما دارید مهم نیست 11 ساله یا 12 ساله باشد مهم این است نشان دهد شما آماده ورود به دانشگاه میباشید.
  • مهم نیست که مدرک را در حال حاظر ندارید شما باید در روز مصاحبه مدرک را داشته باشید.
   • به این هم توجه باشید مدرسه بزرگسال قبول نیست اگه دیپلم یا پیش دانشگاهی بزرگسال دارید باید تحصیلات دانشگاهی ارائه دهید.
 4. یا اگر مدرک تحصیلی ندارید ۲ سال سابقه کار در پنج سال گذشته طبق الزامات o-net
  • عنوان شغلی تخصصی شما بایستی منطبق با شرایط اداره کار ایالات متحده باشد. این شغل ها در شبکه اطلاعات شغلی آمریکا در Zone های مختلف دسته بندی شده اند و تخصص شما بایستی در Zone 4-5 باشد.
   • در صورتی که تحصیلات شما زیر دیپلم است، هنوز شانس برای ثبت نام دارید. باید بتوانید ثابت کنید که دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته دارید و این سابقه کار مربوط به مشاغلی باشد که در لیست مشاغل خاص اداره کار ایالات متحده قرار دارد. لازم به توضیح است که نیاز نیست شما حتما کار کرده باشید. مثلا کسی که شرکتی ثبت کرده و حتی آن شرکت هیچ فعالیتی نداشته است میتواند به عنوان مدیر عامل آن شرکت در این پروسه شرکت کند و این شغل از ایشان پذیرفته است. مثال دیگر از این نوع مشاغل میتواند برنامه نویسی کامپیوتر، طراحی گرافیک، نوازندگی ساز های موسیقی، مدیریت، مربی ورزشی و مدیریت فروشگاه ( صاحبان جواز کسب ) و خیلی مشاغل دیگر باشد.
   • هر شغلی در کشور آمریکا یک کد شغلی (OCA) دارد که فرآیندی است برای کمک به کاربران در ارتباط با عنوان یا تخصص شغلی که در مشاغل (NET-SOC) ایجاد شده است. شبکه اطلاع رسانی شغلی (O*NET) یک سیستم مبتنی بر طبقه بندی حرفه ای استاندارد (SOC) است. این توضیحات به این دلیل است که در جدول مربوط به مشاغل از این کدهای شغلی استفاده شده است.
    • لیست مشاغل اعلام شده توسط وب سایت های رسمی
     • جهت دسترسی به این لیست لطفا به این لینک مراجعه کنید.
 5. پاسپورت معتبر (یعنی پاسپورتی که تاریخ انقضای آن نگذشته باشد یعنی حداقل یک روز اعتبار داشته باشد) یا شرایط معافیت از ارائه پاسپورت معتبر را داشته باشید:بی تابعیت (بدون ملیت)
 6. تبعه کشوری که تحت کنترل کمونیست هاست و قادر به گرفتن پاسپورت از دولت نیستم
 7. قادر به دریافت گذرنامه نبوده و از سوی وزیر امنیت داخلی یا وزیر امور خارجه معافیت فردی از الزام گذرنامه دریافت کرده‌اید.
 8. عکس برای لاتاری: طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا متقاضیان ثبت نام در لاتاری امسال نباید از عکسی استفاده کنند که در پرونده سال گذشته آن‌ها استفاده شده است. در صورت یکسان بودن هر دو عکس فرد از قرعه کشی حذف خواهد شد و همچنین عکس شما برای بیش از شش ماه نباید باشد، عکس در ثبت نام لاتاری گرین کارت یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه کرد. معمولا به دلیل عکس اشتباه، ثبت نام شما وارد قرعه کشی نمیشود.
  • نکته: آپلود عکس نشانه ای از تایید عکس شما نیست. عکس برای ثبت نام لاتاری در دو بخش بررسی میشود. اول در هنگام بارگزاری توسط خود سایت ( به صورت اتوماتیک ) که در این مرحله فقط اندازه و نوع فایل عکس بررسی میشود و در مرحله بعدی که مرحله اصلی بررسی عکس است، کیفیت عکس پرسنلی بررسی خواهد شد که آیا شرایط ویژه عکس را احراز میکند یا نه.
 9. تکمیل فرم لاتاری از طریق وبسایت رسمی (لینک وبسایت رسمی لاتاری آمریکا برای ثبتنام رایگان در ادامه درج شده است).
 10. دریافت کد تایید (Confirmation Number).

* همچنین بهتر از شرایط پس از قبولی در ثبت نام لاتاری نیز اطلاع داشته باشید که بیهوده ثبت نام نکنید.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی