مشترک اروپا اطلاعات کاربردی

سیستم etias چیست؟

سیستم etias

یک سیستم الکترونیکی است که امکان ورود توریست‌هایی از کشورهایی که برای ورود به منطقه شینگن نیاز به ویزا را ندارند بررسی می‌کند. به نوعی شبیه سیستم مجوز الکترونیکی سفر آمریکا است و هدفی همانند آن دارد.

رویه‌های قانونی برای تصویب ETIAS از سال 2016 آغاز شده.

از آنجایی که etias هر متقاضی را تحت بررسی دقیق امنیتی قرار می‌دهد تا تعیین کند که آیا آن‌ها می‌توانند وارد منطقه شینگن شوند. شهروندان کشورهایی که برای سفر به اتحادیه اروپا به مدت 90 روز نیاز به ویزا ندارند، احتیاجی به طی کردن فرآیند طولانی درخواست ویزا ندارند، ETIAS اطمینان خواهد داد که این افراد تهدیدی برای امنیت نیستند. این سیستم مجوز مسافرتی اطلاعات لازم در مورد توریست‌ها را جمع‌آوری، پیگیری و به روزسانی خواهد کرد تا تعیین کند که امکان ورود آن‌ها به منطقه شینگن امکانپذیر است یا نه ETIAS علاوه بر اینکه برای اهداف تجاری و توریستی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به افراد این اجازه را خواهد داد که به دلایل پزشکی و ترانزیت وارد کشورهای منطقه شینگن شوند.

دلیل اصلی برای تصویب مجوزETIAS، امنیت است با افزایش مشکلات امنیتی بوجود آمده از سوی مسافران در سراسر جهان، اتحادیه اروپا می‌خواهد سفر امن در کشورهای خود را تضمین کندETIAS از طریق سیستم‌های جمع‌آوری اطلاعات و داده‌ها، نگرانی‌های امنیتی را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد. بدین معنی که ETIAS تشخیص خواهد داد که آیا فردی از هر نظر برای امنیت کشورهای شینگن تهدید به شمار می‌رود یا نه و افراد بدون خطر می‌توانند وارد مرزهای اتحادیه اروپا شوندETIASقبل از مواجهه با یک مشکل به بررسی آن می‌پردازد.

مجوز ETIAS در کنار اینکه مسافرت‌ها را ایمن‌تر می‌کند، به کشورهای اتحادیه اروپا و تمام مسافران به شیوه‌های زیر کمک خواهد کرد:

  • کاهش رویه‌ها و زمان درخواست‌ها
  • بهبود مدیریت مرزهای کشورهای اتحادیه اروپا
  • ممانعت از مهاجرت غیرقانونی
  • تقویت سیاست لیبرالیزه کردن ویزای اتحادیه اروپا

در مجموع، مجوز ETIAS سفر به اتحادیه اروپا را با مشکلات کمتر و تجربه بسیار امن‌تر فراهم خواهد کرد.
همانطور که عنوان شدETIASشهروندان کشورهایی را مورد هدف قرار داده است که بدون ویزا می‌توانند وارد منطقه اتحادیه اروپا شوند.

اگر مجوزetiasتأیید شود، به مدت ۳ سال اعتبار خواهد داشت یا تا پایان اعتبار اسناد مسافرتی که در هنگام درخواست ارائه داده‌اید، هر کدام که زودتر باشد. اینکه شما اولین دوره اعتبار دریافت خواهید کرد یا دوم، به ارزیابی اطلاعات و احتمال خطرآفرینی شما بستگی دارد.


برای استفاده درست از مجوز ETIAS باید به اولین کشوری بروید که برای آن درخواست داده‌اید. اگر قصد دارید به آلمان، بلژیک و اتریش بروید و در درخواست خود اعلام کرده‌اید که اولین سفر را به آلمان خواهید داشت، باید اول به آلمان بروید و از آنجا به بلژیک و اتریش سفر کنید. پس از ورود به اولین کشور اعلامی خود، می‌توانید در این مدت ۹۰ روز به هر کشور دیگر عضو شینگن سفر کنید. با این حال، فقط به دلیل داشتن ETIAS لزوما تضمینی وجود ندارد که بتوانید وارد تمامی کشورهای عضو اتحادیه شوید، این موضوع در محدوده اختیارات مرزی است. کشورهایی عضو اتحادیه اروپا هستند اما جز منطقه شینگن نیستند و شما نمی‌توانید با مجوز ETIAS به آن کشورها بروید.

سیستمetias به بسیاری از پایگاه داده‌ها متصل است که می‌تواند در عرض چند دقیقه به اطلاعات شما رسیدگی کند. به همین دلیل مهم است که تمامی متقاضیان پاسخ‌های صادقانه‌ای به سوالات بدهند و اطلاعات نادرست وارد نکنند. اگر به سیستم ETIAS اطلاعات جعلی بدهید، مجوز نخواهید گرفت. علاوه براین، اگر ETIAS شما تأیید شود اما بعدا متوجه شوند که اطلاعات نادرست داده‌اید، ETIAS شما لغو خواهد شد.

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023