تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

سیستم تحصیل در آمریکا

وی والت آمریکا ایالات متحده تحصیلات سیستم تحصیل در آمریکا

مؤسسات آموزشی بین‌المللی در آمریکا

نظام آموزشی در ایالات متحده بر رشد و پرورش علائق شخصی هر دانش‌آموز و مجموعه مهارت‌های خاص آنها متمرکز است. نشانه آن هم امکان تمرکز بر موضوعات درسی مورد علاقه هر فرد در همان اوایل سفر تحصیلی دانش‌آموز و تشویق به انجام فعالیت‌های فوق برنامه متعدد است. این رویکردی پرطرفدار در بیشتر مدارس دولتی و خصوصی در ایالات متحده است. برای آنهایی هم که نمی‌خواهند در این سیستم تحصیل کنند، مدارس بین‌المللی محلی انواع مختلفی از برنامه‌های آموزشی را به آنها ارائه می‌دهند.

نظام آموزشی ایالات متحده فرصت‌های متعددی را در اختیار افراد مایل به تحصیل قرار می‌دهد. دولت فدرال ایالات متحده یک برنامه آموزشی معین و ثابت را برای کشور تعریف نکرده است، بنابراین مؤسسات و مدارس آموزشی گزینه‌های متعددی در اختیار دارند. برای هر مقطع تحصیلی، از پیش‌دبستانی تا دکتری، مطمئناً به بهترین مدارس و مؤسسات آموزشی عالی در ایالات متحده دسترسی خواهید داشت.

اما جنبه منفی اصلی در نظام آموزشی ایالات متحده هزینه آن است. اگرچه تحصیلات دولتی رایگان است، اما اگر مدارس غیردولتی یا بین‌المللی را برای تحصیل انتخاب کنید، باید آماده پرداخت هزینه‌های بسیار بالایی باشید. همچنین اگر خود یا فرزندتان بخواهید تحصیلات عالی را در ایالات متحده دنبال کنید باید هزینه‌هایی بسیار بالاتر از این پرداخت کنید.

در این بخش مبانی نظام آموزشی، مانند پایه‌ها، زمان و آنچه که باید از یک برنامه آموزشی معمولی انتظار داشته باشید مورد بحث قرار می‌گیرد.


نظام آموزشی در ایالات متحده

هر ایالتی به صورت جداگانه نظام آموزشی را برای خود تعیین می‌کند. به همین دلیل هم بسته به قوانین محلی، قواعد بسیار متعددی وجود دارد، مانند سن تحصیل اجباری و تقسیم پایه‌ها.


واقعیاتی درباره نظام آموزشی ایالات متحده

  • نظام آموزشی ایالات متحده اغلب با عنوان k-12 شناخته می‌شود، که کوتاه‌شده عبارت « مهد کودک تا پایه دوازدهم» (kindergarten to twelfth grade) است.
  • آموزش اجباری معمولاً از سن ۵ یا ۶ سالگی شروع می‌شود و ممکن است تا ۱۸ سالگی ادامه پیدا می‌کند. البته ممکن است در بعضی از ایالت‌ها قوانین دیگری وجود داشته باشد.
  • در بیشتر موارد، آموزش دولتی از مهدکودک تا پایه دوازدهم رایگان است.
  • در ایالات متحده از دو واژه برای دانشگاه استفاده می‌شود: «university» و «college»؛ اگرچه این آنها معمولاً به یک معنی استفاده می‌شوند، اما college در بیشتر موارد برای اشاره به دانشگاه‌های غیردولتی و university برای مؤسسات آموزش عالی که بودجه آنها را دولت تأمین می‌کند استفاده می‌شود.
  • در ایالات متحده اغلب به مدرک کارشناسی (لیسانس) «undergraduate degree»، و به مدرک کارشناسی ارشد «graduate degree» گفته می‌شود و عنوان «post-graduate» برای مدرک دکتری و بالاتر استفاده می‌شود.
  • عنوان graduate school برای دانشگاه‌ها یا مؤسسات تحصیلات تکمیلی در سطح کارشناسی ارشد مورد استفاده قرار می‌گیرد.


تقسیم پایه در نظام آموزشی ایالات متحده بر اساس سن

در جدول زیر سطوح مختلف تحصیلی و سن کلی دانش‌آموزان در این پایه‌ها نشان داده شده است.


پایه‌ها و سن آموزش اجباری

مدرسه ابتداییسن
مهدکودک5-6
پایه اول6-7
پایه دوم7-8
پایه سوم8-9
پایه چهارم9-10
پایه پنجم10-11


راهنماییسن
پایه ششم11-12
پایه هفتم12-13
پایه هشتم13-14


دبیرستانسن
سال اول14-15
سال دوم15-16
سال سوم16-17
سال چهارم17-18


تحصیلات عالیسن
سال اول18-19
سال دوم19-20
سال سوم20-21
سال چهارم21-22نمره‌دهی در نظام آموزشی ایالات متحده

در نظام آموزش دولتی در ایالات متحده، از ابتدایی تا دبیرستان، هم از حروف (از A تا F) و هم از درصد (ار صفر تا ۱۰۰) برای نمره‌دهی استفاده می‌شود. همچنین در دبیرستان دانش‌آموزان با معدل (Grade Point Average (GPA آشنا می‌شوند که عملکرد آنها را از ۰ تا ۴ رتبه‌بندی می‌کند. در مؤسسات آموزش عالی معمولاً از معدل به عنوان نظام نمره‌دهی اصلی استفاده می‌شود.

حرفدرصد%معدلمعنی
A90-1004.0عالی
B80-893.0خوب
C70-792.0متوسط
D60-691.0قبول
Eکمتر از 590.0مردود

توجه داشته باشید هر مدرسه یا مؤسسه‌ای ممکن است روش خود را برای محاسبه نمره داشته باشد.سال تحصیلی در ایالات متحده چگونه است؟

سال تحصیلی در ایالات متحده معمولاً در ایات‌های جنوبی از اواخر آگوست شروع می‌شود و تا ماه مه ادامه دارد، و در ایات‌های شمالی از اوایل سپتامبر شروع و در ماه ژوئن تمام می‌شود. در بیشتر مدارس سال تحصیلی به دو ترم تقسیم می‌شود: آگوست/سپتامبر تا دسامبر، و ژانویه تا مه/ژوئن. روزهای آموزشی معمولاً ۱۸۰ روز است.

در هر سال تحصیلی سه تعطیلی (وقفه) در بهار، تابستان و زمستان وجود دارد.

  • تعطیلی بهار (یک هفته): در اواخر مارس یا اوایل آوریل.
  • تعطیلی تابستان (حدود سه ماه): بسته به ایالت، از اواخر مه تا اواخر آگوست یا از اوایل ژوئن تا اوایل سپتامبر.
  • تعطیلی زمستان: برای دانش‌آموزان ابتدایی و راهنمایی این تعطیلی معمولاً دو هفته از اواخر دسامبر تا آغاز ژانویه است. این تعطیلی برای دانشجویان یک ماه کامل است، که معمولاً اواسط دسامبر تا اواسط ژانویه را شامل می‌شود. ساعات درسی در ایالات متحده چگونه است؟

ساعات آموزشی معمولاً به مقررات مدرسه یا مؤسسه بستگی دارد. در بیشتر موارد، ساعت شروع بین ۷ و ۹ و پایان آن حدود ۱۴ یا ۱۶ است.

مدت زمانی که دانش‌آموزان در مدرسه می‌مانند بستگی به پایه آنها دارد. مهد کودک‌ها اغلب هر دو گزینه نصف روز یا کل روز را دارند (به ترتیب ۳ و ۶ ساعت). دانش‌آموزان ابتدایی باید حدوداً ۶.۵ ساعت و دانش‌آموزان راهنمایی و دبیرستان ۷.۵-۷ ساعت را در مدرسه باشند.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی