dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

آیا هزینه تحصیل در دانشگاه های فرانسه کاملا رایگان است؟

اروپا فرانسه تحصیلات آیا هزینه تحصیل در دانشگاه های فرانسه کاملا رایگان است؟

سوالات متداول مهاجرتی: آیا هزینه تحصیل در دانشگاههای فرانسه کاملا رایگان است؟

با توجه به اینکه قانون مدنی ایران در بسیاری از موارد برگرفته از قانون مدنی فرانسه است، کشور فرانسه، مورد توجه دانشجویان بسیاری قرار گرفته است؛ همچنین به علت اینکه حقوق ایران و حقوق فرانسه مطابق سیستم Civil Law می باشد، همواره مورد توجه علاقمندان رشته حقوق در ایران بوده است. 

دانشگاه های فرانسه در همه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا رشته حقوق را ارائه می دهند. عمدتاً تحصیل در دانشگاه های فرانسه به صورت نیمه رایگان برای دانشجویان بین المللی خواهد بود و اگر افراد بخواهند هزینه‌های خود را کمتر و کمتر کنند پیشنهاد می‌شود در سال‌های اول از دانشگاه‌های شهرهای اطراف پاریس مانند لیون و کن و … پذیرش بگیرند. 

هزینه تحصیل در دانشگاههای فرانسه بین ۱۹۰ تا ۵۰۰ یورو در دانشگاه های دولتی و بین ۵ هزار تا ۷ هزار یورو در دانشگاه‌های خصوصی خواهد بود؛ اما دانشجویان خارجی می توانند برای کاهش هزینه ها از بورس های تحصیلی که توسط وزارت امور خارجه فرانسه یا سفارت فرانسه ارائه می شود، استفاده کنند. 

وزارت امور خارجه فرانسه کمک هزینه تحصیلی را که از طریق بورس تحصیلی عالی ایفل ارائه می دهد، عمدتاً برای دانشجویان در دوره های کارشناسی ارشد ۱۳۰۰ یورو در ماه و دوره‌های دکتری ۱۴۰۰ یورو در ماه می باشد. 

زندگی دانشجویی در فرانسه در شهرهای غیر متمرکز می تواند چیزی حدود ۱۰۰۰ یورو در ماه باشد اما هزینه ها در پاریس متفاوت است و انتظار می‌رود حداقل بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه باشد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت