تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

سوالات متداول مهاجرت ایالات متحده آمریکا

وی والت آمریکا ایالات متحده ویزا و مهاجرت سوالات متداول مهاجرت آمریکا سوالات متداول مهاجرت ایالات متحده آمریکا

پرسش و پاسخ مهاجرت آمریکا؛ از چه راههایی می توان به آمریكا مهاجرت كرد؟

راههای مهاجرت به آمریکا بسته به شرایط متقاضی متفاوت می باشد. به صورت كلی راههای مهاجرت به شش طریق ازدواج، تولد، ملتجیان، تحصیل، كار و سرمایه گذاری تقسیم می شود. سه روش اول معمولا میسر نیست و تحصیل و كار و سرمایه گذاری از جمله راههای مناسب به جهت مهاجرت تلقی می گردد كه متقاضیان از هر كدام از این سه روش مهاجرت نمایند.


بهترین روش و آسانترین روش برای مهاجرت به آمریكا چیست؟

نمی توان به صورت كلی برای همه متقاضیان یك روش را به جهت مهاجرت و اخذ اقامت آمریکا بعنوان بهترین یا آسانترین روش پیشنهاد نمود ، چرا كه شرایط افراد متفاوت است و هر فردی بسته به شرایطی كه دارد می توان از یك میسر مهاجرتی اقدام نماید. البته در حال حاضر مساعدترین روش برای ایرانیان مهاجرت از طریق تحصیل به آمریکا است.


شرایط مهاجرت به آمریكا از طریق لاتاری برای ایرانیان چگونه است؟

لاتاری به صورت كلی قرعه كشی است كه سالی یكبار انجام می شود و متقاضیانی كه فرم لاتاری پر كرده اند با برنده شدن امكان مهاجرت به آمریكا را خواهند داشت. البته در حال حاضر شهروندان ایرانی نه تنها شرایط اخذ ویزای آمریكا را ندارند بلكه در صورت برنده شدن در لاتاری نیز امكان مهاجرت به آمریكا را نخواهند داشت.


آیا در حال حاضر با توجه به تحریم ها امکان مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان وجود دارد؟

بله. ایرانیان از هرجای دنیا چنانچه با پاسپورت یک کشور دیگر درخواست خود را برای ورود قانونی به آمریکا ارائه دهند؛ دیگر هیچ منعی برایشان وجود ندارد. با مطالعه وبسایت ما می توانید اطلاعات بیشتری در خصوص این راهکار جدید پیدا کنید.


چرا مهاجرت به آمریكا برای بسیاری از افراد حائز اهمیت می باشد؟

كشور آمریكا به واسطه شرایط خاص اقتصادی و توسعه آن در بسیاری از عرصه ها و همچنین انگلیسی زبان بودن به عنوان مقصد محبوب نه تنها ایرانیان بلكه بسیاری از شهروندان سایر كشورها تلقی می شود. در صورتی كه می توان در کشورهای دیگر نظیر کانادا یا اروپا با بهترین كیفیت و دریافت بهترین خدمات زندگی كرد.


شرایط مهاجرت به آمریكا از طریق تحصیل چگونه است؟

این مطلب برای شهروندان ایرانی بسیار دشوار و در برخی موارد غیر ممكن است؛ چرا كه دریافت انواع ویزا برای شهروندان ایرانی تا حدی منع قانونی دارد و ویزای تحصیلی در موارد خاص به آنها اعطا می شود.


آیا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آمریكا برای ایرانیان امكان پذیر است؟

شرایط داشته باشید میتواند امکانپذیر باشد یکی از راه های مهاجرت به آمریکا اخذ اقامت و تابعیت آمریكا از طریق سرمایه گذاری است.


پایتخت کشور آمریکا کدام شهر است؟

پایتخت آمریکا واشنگتن دی سی می باشد و پرجمعیت ترین شهرهای این کشور (با توجه به سرشماری سال 2010)، نیویورک، لس آنجلس و شیکاگو می باشند.


کشور آمریکا چند ایالت دارد؟

آمریکا دارای 50 ایالت، به علاوه منطقه فدرال کلمبیا می باشد و جمعیت آن حدود 9/318 میلیون نفر است.


چه نوع حکومتی در آمریکا رایج است؟

نوع حکومت رایج در آمریکا جمهوری فدرال ریاست جمهوری با قوه مقننه دو مجلسی می باشد.


آیا آمریکا مقصد مناسبی برای مهاجرت می باشد؟

 تعداد متقاضیان تحصیل در آمریکا، مهاجرت به امریکا و اخذ اقامت آمریکا (گرین کارت) در مقایسه با هر کشوری بالاتر است. آمریکا به عنوان اولین قدرت اقتصادی جهان با بزرگترین منابع طبیعی و صنایع پیشرفته به مقصدی مطلوب برای بسیاری از این افراد تبدیل شده است.


چند درصد جمعیت آمریکا را مهاجران تشکیل می دهد؟

امروز 41 میلیون مهاجر در ایالات متحده 1/13 درصد از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند. کودکان مهاجران آمریکا، نسل دوم، با جمعیت 1/37 میلیون نفر، حدود 12 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند. بنابراین، با هم نسل اول و دوم نسل های مختلف از چهار بخش جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند.


آیا مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کار امکان پذیر است؟

بله امکان پذیر است. ویزای کاری این کشور گسترده ترین دسته در بین دیگر دسته ها و راه های مهاجرت می باشد.


امکان تحصیل در آمریکا برای افراد خارجی وجود دارد؟

تحصیل برای افراد غیر آمریکایی در این کشور وجود دارد و شما می توانید در یکی از برترین دانشگاه-های این کشور تحصیل کنید و در بسیاری از موارد چنانچه زبان شما در سطح خوبی باشد دیگر نیازی به مدرک آیلتس یا تافل نمی باشد.


اخذ گرین کارت آمریکا چه مزایایی دارد؟

گرفتن گرین کارت(Green Card)  ایالات متحده آمریکا یک برد به حساب می آید که مزایای بسیاری را به همراه دارد. شاید بی گمان مهمترین فایده آن این است که وقتی گرین کارت آمریکا را داشته باشد، شانس زیادی برای گرفتن شهروندی ایالات متحده دارد. داشتن گرین کارت برای مهاجرانی که می خواهند شهروند ایالات متحده شوند لازم و ضروری می باشد.


آیا تحصیل پزشکی در آمریکا آسان است؟

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آمریکا با چالش زمان، هزینه و تلاش های فکری بسیار روبرو شده است. معیار های اخذ پذیرش دانشگاه های پزشکی آمریکا بسیار دشوار و آموزش ها به صورت گسترده ای می باشند اما پس از فارغ التحصیلی دانشجویان مهارت ایجاد تفاوت های واقعی در زندگی افراد را کسب می کنند.


آیا امکان سرمایه گذاری در آمریکا وجود دارد؟

سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور می باشد، دیگر روش های مهاجرت از طریق تخصص و اخذ اقامت از طریق خرید ملک و اخذ ویزای کار می باشد.  سرمایه گذاری در آمریکا با ویزای EB-5 دارای شرایط خاصی می باشد و اشخاص در صورت داشتن شرایط میتوانند از امکانات این ویزای سرمایه گذاری بهره مند شوند.


قوانین تابعیت و شهروندی آمریکا به چه صورت است؟

قانون تابعیت آمریکا مبتنی بر مقرراتی است که در سال 1986 به تصویب رسیده است. بررسی و کسب اطلاع از قوانین اخذ تابعیت و اقامت آمریکا یکی از سوالات معمول افراد متقاضی مهاجرت به ایالات متحده آمریکا می باشد.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی