زندگی زندگی در کانادا

مهم بودن سلامت روان مهاجران برای کانادا

یک سازمان مستقر در انتاریو خدمات سلامت روان را به نیوکامر های کانادا ارائه میدهد.

این طرح جدید که برنامه سلامت رفاه تازه واردان نامیده می شود و بودجه آن از طریق مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) با مبلغ 2.2 میلیون دلار تأمین می شود ، برای پاسخگویی به نیازهای هر تازه وارد به روشی فردی و جامع طراحی شده است.

انجمن سلامت روان کانادا ، در منطقه یورک و سیکوز جنوبی (CMHA-YRSS) – (که شعبه ای از یک سازمان غیرانتفاعی ملی خدمت رسان به منطقه یورک واقع در تورنتوی بزرگ است) در پشت این اقدام قرار دارد ، این برنامه قرار است سلامت روان مهاجران و متقاضیان موارد بشر دوستانه تازه نیوکامر (افراد تازه وارد) 12 سال به بالا را تامین کند.

بیشتر تحقیقات فعلی در مورد سلامت روان مهاجران جدید نشان می دهد که آنها به ویژه در برابر مشکلات سلامت روان آسیب پذیر هستند. طبق مطالعه اخیر منتشر شده توسط آمار کانادا و IRCC ، هنگام ورود آنها به کانادا ، مهاجران از جمعیت متولد کانادا سالم تر هستند – از این پدیده “تاثیر مهاجر سالم” نام برده میشود.

با این حال ، به دلیل استرس ها و فشارهای فرهنگی ، موانع زبانی و روند ادغام در جامعه جدید ، این مزیت سلامتی اولیه اغلب از بین می رود.

جون مارانان ، مدیر خدمات و سلامتی تازه کاران CMHA-YRSS ، به CIC News گفت: “برخی از نگرانی های سلامت روان توسط افراد تازه وارد ، شامل PTSD از تجربیات در کشور خود ، استرس فرهنگی ، غم و اندوه است .”

“مطالعات همچنین نشان می دهد که جمعیت افرادی که درخواست اقمت بشر دوستانه داده اند و مهاجران در موارد پریشانی ذهنی ، افسردگی ، اضطراب و اثرات ضربه رو به افزایش است.”

آژانس های اسکان و ارائه دهندگان مراقبت های سلامت روان محلی خدمات حمایتی را ارائه می دهند که برای تازه واردانی که با این چالش ها روبرو هستند قابل دسترسی است ، اما بیشتر منابع موجود با توجه به واقعیت های خاص و منحصر به فرد جمعیت مهاجر طراحی نشده است.

برخی از تازه واردان نیز ممکن است از بسیاری از خدمات که برای آنها قابل دسترسی ست اطلاع نداشته باشند ، در حالی که برخی دیگر تمایلی به درخواست کمک ندارند.

برنامه جدید CMHA-YRSS برای رفع همه این شکاف ها و مشکلات است. این برنامه از اوت گذشته آغاز شد و شامل طیف گسترده ای از فعالیت های سلامت روان و بهداشت است. از جمله ارزیابی سلامت روانی و جسمی ، مشاوره و روان درمانی ، ارتقا سطح تحصیل و آموزش بهداشت و سلامتی ، مشاوره خانواده و همچنین خدمات مختص تروما.

بخش مهمی از برنامه ایجاد فضاهای امن و خوشامدگویی برای ارائه خدمات سلامت روان است.

“برای اطمینان از ارائه خدمات به زبان ترجیحی فرد، از مترجم نیز استفاده خواهد شد ، ابزار غربالگری مورد استفاده ، ابزاری است که مخصوص مهاجران طراحی شده است. خدمات در فضایی ارائه می شود که آنها با آن آشنا باشند.

“همچنین موارد مختلفی برای توصیف تجربیات سلامت روان و اطمینان از برآورده شدن نیازهای معنوی و اعتقادی فرد نیز در نظر گرفته خواهد شد.”

برنامه جدید CMHA-YRSS با این درک که مهاجران گروه از افراد مختلف هستند و هر یک از آنها روش های بسیار مختلفی برای کنار آمدن با استرس و مشکلات زندگی خود دارند ، تهیه شده است.

به همین دلیل آگاهی از تفاوت های فرهنگی در ارائه خدمات سلامت روان نقشی مهمی ایجاد می کند. CMHA-YRSS این برنامه برای سه سال تامین بودجه شده و این امکان وجود دارد که تا دو سال دیگر نیز تمدید شود.

بنابراین بخشی از برنامه بر ایجاد ظرفیت جوامع مهاجران برای پاسخگویی به نیازهای نیوکامر ها و اطمینان از ادامه مورد حمایت قرار گرفتن آنها پس از اتمام دوره خدمات متمرکز است.

جمعیت مهاجران کانادا

با پیش بینی انتظار می رود که جمعیت کنونی کانادایی یعنی 7.5 میلیون مهاجر که اکنون در کانادا زندگی میکنند تا سال 2036 تقریباً دو برابر شود ، از این رو درک سلامت جسم و روان کلیه تازه واردان از اهمیت بیشتری برخوردار میشود.

معرفی برنامه سلامت و رفاه تازه واردان کانادا نشان می دهد که دولت ها و سازمان های محلی متعهد هستند اطمینان حاصل کنند که همه مردم ساکن کانادا به خدمات سلامت روان با کیفیت و عادلانه دسترسی دارند تا بتوانند زندگی کامل ، معنی دار و موفقی داشته باشند.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023