تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

کبک کانادا در جذب مهاجران سقوط کرده است

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار کبک کبک کانادا در جذب مهاجران سقوط کرده است

کبک در جذب مهاجران حتی بیشتر از بقیه کانادا سقوط کرده است ، زیرا دولت این استان وعده خود را برای کاهش مهاجرت 21 درصد در سال 2019 حفظ کرده است.
براساس داده های مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) ، کبک در سال 2019 از 40.600 مهاجر در مقایسه با 51100 سال گذشته استقبال کرده است.

پذیرش کلاس اقتصادی و خانوادگی هر یک 20 درصد کاهش یافت در حالی که پذیرش کلاس حمایت بشر دوستانه 17 درصد کاهش یافت.

به طور کلی ، این ارقام نشان دهنده کمترین پذیرش ساکنین دائم از سال 2015 به استان است. با پیروزی در اکتبر 2018 ، دولت نخست وزیر فرانسوا لگول قول داد که مهاجرت را کاهش دهد.

دولت گفت كه كاهش لازم برای حصول اطمینان از ورود صحیح ورود جدید به جامعه فرانسوی زبان كبك و بازار كار آن ضروری است.

کبک روند ملی را نشان می دهد

تصمیم کبک برای کاهش مهاجرت با سایر کشورهای کانادا کاملاً متفاوت است. 
در سطح ملی ، کانادا میزان مهاجران خود را در سال 2019 با 6 درصد افزایش به 341000 نفر رساند.

هر چهار استان آتلانتیک کانادا – نیوفاند لند و لابرادور ، جزیره پرنس ادوارد ، نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا – در مقایسه با سال 2018 از رشد حداقل 15 درصد برخوردار بودند.

انتاریو (12 درصد) ، مانیتوبا (24 درصد) ، ساسکاچوان (2 درصد) ، آلبرتا (4 درصد) ، و بریتیش کلمبیا (12 درصد) و یوکان (31 درصد) نیز شاهد افزایش مهاجران خود بودند. .

مهاجرت در سراسر کانادا باید به رشد خود ادامه دهد زیرا دولت فدرال هدف های بیشتری برای پذیرش در برنامه های سطح مهاجرت 2019-2021 خود دارد .

کاهش 21 درصدی مهاجرت در زمان بدی اتفاق می افتد

کبک یکی از قدیمی ترین جمعیت در کانادا را دارد و میزان تولد آن نیز به اندازه متوسط ​​ملی کم است. از این رو ، در واقع استان برای حمایت از اقتصاد خود به میزان بالاتری از مهاجرت نیاز دارد.

اگر این میزان پائین مهاجرت را در پیش داشته باشد ، کبک پتانسیل رشد اقتصادی خود را محدود می کند.

علاوه بر این ، ممکن است به یک سرمایه جذاب برای سرمایه گذاری تبدیل شود. بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در یک حوزه قضایی به کارگران و مصرف کنندگان کافی نیاز دارد. اما اگر کبک سطح مهاجرت خود را کم نگه دارد ،در حالیکه استانهای دیگر مانند انتاریو به دلیل مهاجرت از رشد اقتصادی بالاتری برخوردار هستند، بنابراین ممکن است بخش خصوصی تصمیم به سرمایه گذاری در جای دیگری بگیرد.

کبک برای اینکه بتواند با سرانه مصرف تازه وارد کانادا بر اساس سرانه (0.9 درصد) همگام شود ، باید سالانه مهاجرت خود را به بیش از 80،000 تازه وارد برساند.

پس از کاهش قابل توجه در سال 2019 ، کبک اکنون رتبه دوم مصرف سرانه را در بین ده استان کانادا دارد ، زیرا با استقبال 0/5 درصد از جمعیت خود در تازه واردان ، تنها در رده های بعدی از نیوفاندلند و لابرادور (که سرانه مصرفی از آن قرار داشت) استقبال کرد. 0.4 درصد).

کبک در نظر دارد آستانه مهاجرت را در سال 2020 بالا ببرد

در اکتبر سال 2019 ، دولت کبک در برنامه مهاجرت خود اعلام کرد که 440000 تازه وارد را در سال 2020 هدف قرار خواهد داد . دلیل اصلی این هدف کمک به کاهش کمبود نیروی کار در استان است.

برای مقابله با کمبود نیروی کار ، گروه های تجاری مانند اتاق بازرگانی متروپولیتن مونترال یا شورای کارفرمایان کبک از دولت خواسته اند تا دولت را برای افزایش مهاجرت به 60،000 در سال افزایش دهد.

در حالی که 60،000 فریاد بسیار دور از سطح مهاجرت است که در واقع استان نیاز به حفظ سطح سالم رشد اقتصادی دارد و به پیش می رود ، اما باز هم نشان دهنده پیشرفت چشمگیر از هدف فعلی استان است.

در حال حاضر کبک دارای رتبه دوم بیکاری در بین کل استان های کانادا است و نرخ بیکاری آن از نظر تاریخی پایین است. این میزان در حال حاضر 5.1 درصد و تنها نرخ بیکاری انگلیس کلمبیا 4.5 درصد است. این یک نشانگر قوی است که کبک می تواند از نیروی کار بیشتری بهره مند شود – از جمله با استفاده از منابع استعدادی کم مصرف در کبک مانند افراد دارای معلولیت و همچنین جذب کانادایی ها و مهاجران بیشتر به استان.

در حال حاضر، کبک باز می ماند به مهاجران که مایل به حرکت وجود دارد، اما فضای محدود است.

در سال 2020 ، تقریباً 60 درصد از 44.500 مهاجر احتمالی جدید که می توانند در استان پذیرفته شوند ، از طریق برنامه های مهاجرت اقتصادی ، مانند  برنامه کارگر ماهر کبک  و برنامه تجربه کبک ، وارد می شوند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی