تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

شرایط صدور ویزای توریستی و مسافرت به کانادا در شرایط کنونی

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا شرایط صدور ویزای توریستی و مسافرت به کانادا در شرایط کنونی

دولت فدرال شرایط ورود اعضای خانواده کانادایی ها و افرادی را که به دلایل بشر دوستانه به کانادا سفر می کنند ، آزاد کرد.

جزئیات مربوط به تعریف کانادا از اعضای خانواده ، شرایط معافیت مسافران بشر دوستانه و نحوه آزادی محدود از قرنطینه منتشر شده است.

ورود به کانادا به ویزای توریستی

از تاریخ ، 8 اکتبر ، اعضای خانواده کانادایی ها می توانند از مرز کانادا عبور کنند ، مشروط بر اینکه حداقل 15 روز در کانادا بمانند و شرایط صلاحیت و پذیرش موجود را برآورده کنند . اگر از خانواده بزرگ هستید ، برای سفر به کانادا نیازی به دلیل غیر اختیاری ندارید.

تعریف مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) از خانوادگی گسترده بسته به نوع ارتباط مسافر خارجی با فرد کانادایی دارد یا همسر / شریک عرفی فرد کانادایی باشد :

اگر مستقیماً با شهروند کانادا یا دارنده اقامت دائم در ارتباط باشید ، ممکن است بتوانید از محدودیت سفر معاف شوید:

اگر رابطه شما با یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم است:

 • در یک رابطه دوستیابی انحصاری ، حداقل 1 سال در رابطه بوده و مدتی را در حضور فیزیکی آن شخص در دوره ای از رابطه گذرانده اید
 • یک کودک غیر وابسته (کودک بزرگسال)
 • یک نوه (فرزند وابسته کودک بزرگسال غیر وابسته)
 • خواهر و برادر ، تنی با ناتنی
 • مادربزرگ و پدربزرگ

اگر با همسر یا شریک زندگی مشترک یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم خویشاوند هستید:

 • کودک غیر وابسته (کودک بزرگسال)
 • نوه (فرزند وابسته کودک بزرگسال غیر وابسته)
 • خواهر و برادر ، تنی با ناتنی
 • مادربزرگ و پدربزرگ

اگر با شخصی در یک رابطه دوستانه انحصاری با یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم در ارتباط هستید:

 • کودک وابسته
 • کودک غیر وابسته (بزرگسال)
 • نوه (فرزند وابسته بزرگسال غیر وابسته)

اعضای گسترده خانواده معاف نیز نیاز به اظهارنامه امضا شده توسط شهروند کانادا یا اقامت دائم دارند که رابطه شما را تأیید کند. شما همچنین نیاز به مجوز کتبی توسط IRCC دارید.

به عنوان خانواده برای معافیت سفر به کانادا اقدام کنید

یک فرایند شش مرحله ای برای درخواست معافیت سفر وجود دارد.

مرحله 1: عضو خانواده شما درخواست مجوز و فرم را پر می کند

عضو خانواده شما که شهروند کانادا یا اقامت دائم است باید فرم مجوز و فرم اعلامیه قانونی را پر کند .

application for authorization and statutory declaration

مرحله 2: شما فرم را امضا می کنید

عضو خانواده شما در کانادا درخواست مجوز و اعلامیه قانونی را که پر کرده اند برای شما ارسال می کند. فرم را امضا می کنید و برای اعضای خانواده خود در کانادا ارسال می کنید.

مرحله 3: عضو خانواده شما با فرم را رسمی امضا می کند

هنگامی که فرم را به عضوی از خانواده خود در کانادا ارسال کردید ، آنها باید فرم را با اعلامیه رسمی در مقابل هر مقام مجاز مانند کمیسر سوگند، دادگستری صلح ، وکیل یا دفتر اسناد رسمی امضا کنند.

مرحله 4: یک نسخه از فرم تکمیل شده و امضا شده را دریافت کنید

عضو خانواده شما در کانادا باید یک نسخه از درخواست تکمیل شده و امضا شده برای مجوز و اعلامیه قانونی را برای شما ارسال کند .

مرحله 5: برای سفر مجوز کتبی را درخواست کنید

هنگامی که نسخه ای از درخواست تکمیل شده و امضا شده  برای مجوز و اظهارنامه قانونی را در اختیار دارید ،  از آن به عنوان مدرکی در رابطه با اعضای خانواده خود استفاده کنید و مجوز کتبی درخواست کنید.

بدون توجه به اینکه از کجا سفر می کنید ، به مجوز کتبی از IRCC نیاز دارید.

نحوه درخواست مجوز کتبی به این بستگی دارد که آیا قبلاً یک سند مسافرتی معتبر مانند  ویزای اقامت موقت (TRV) یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) دارید یا خیر.

تا زمانی که مجوز کتبی خود را از IRCC دریافت نکنید ، نباید پرواز به کانادا را رزرو کنید.

مرحله ششم: هنگام سفر کپی از برنامه خود را برای مجوز و فرم قانونی به همراه بیاورید.

هنگام سفر باید کپی از برنامه مجوز و اعلامیه قانونی و همچنین مجوز کتبی را به همراه داشته باشید. این اجباری است در غیر این صورت ، اجازه ورود به پرواز یا ورود به کانادا را نخواهید داشت.

وقتی فرم با اعلامیه رسمی امضا شد ، شش ماه فرصت دارید که به کانادا سفر کنید. اگر ظرف شش ماه سفر نکنید ، به یک فرم جدید نیاز دارید.

به دلایل بشر دوستانه به کانادا ورود کنید

دوستان و خانواده می توانند به دلایل دلسوزانه به دیدار کانادایی ها، ملل اول، ساکنان دائمی، ساکنان موقت و افراد حفاظت شده بیایند.

اگر به یکی از دلایل زیر به کانادا می آیید می توانید از محدودیت سفر و آزادی محدود قرنطینه معاف شوید:

 • حضور در آخرین لحظات زندگی برای یکی از عزیزان ، یا حمایت یا مراقبت از شخصی که به شدت بیمار است.
 • برای پشتیبانی پزشکی از شخصی که به آن نیاز دارد ؛ و
 • برای شرکت در یک مراسم خاکسپاری ، یا مراسم پایان زندگی.

قبل از ورود به کانادا ، هم برای معافیت از محدودیت های مرزی و هم برای آزادی محدود از قرنطینه ، نیاز به تأیید قبلی دارید. در غیر این صورت نمی توانید سوار هواپیما شوید یا وارد کانادا شوید و مشمول شرایط قرنطینه اجباری خواهید شد.

هر شخصی که به کانادا سفر می کند باید فرم درخواست خود را پر کند . برای ارائه درخواست به یک نامه پشتیبانی مورد نیاز یا اثبات مرگ و همچنین هرگونه مجوز لازم برای بازدید نیاز دارید.

بسته به شرایط خود ، ممکن است به همه موارد موجود در لیست زیر نیازی نداشته باشید:

 • نامه پشتیبانی مورد نیاز ، تکمیل و امضا شده توسط یک متخصص سلامت و درمان دارای مجوز ، گواهی اینکه شما باید در کانادا باشید:
  • در آخرین لحظات زندگی برای عزیزی حضور داشته باشید یا از شخصی که به شدت بیمار است حمایت کنید. یا
  • از کسی که دلیل پزشکی به مراقبت نیاز دارد یا حمایت کنید.
 • در صورت نیاز به شرکت در مراسم خاکسپاری یا پایان زندگی ، کانادا اسناد زیر را می پذیرد:
  • بیانیه مرگ
  • گواهی پزشکی مرگ
  • جواز دفن ؛ یا
  • گواهی فوت

اگر به بیمارستان یا مکان دیگری که در آن ممکن است با افراد آسیب پذیر هستند در تماس باشید ، ممکن است از جایی که از آن بازدید می کنید نیاز باشد مجوز لازم را داشته باشید. کانادا قصد دارد طی هفت روز کاری درخواست ها را بررسی کند ، اما خاطر نشان می کند که برای برخی درخواست ها که خارج از استاندارد هستند خدمات این طور نیست .

هر استان و منطقه نیز ممکن است الزامات و فرایندهای اضافی نیز داشته باشد که باید در نظر گرفته شود.

مسافران بین المللی همچنین هنگام ورود به کانادا باید دارای مدارک قابل قبول و ویزای معتبر مانند  ویزای اقامت موقت (TRV) یا مجوز الکترونیکی سفر (eTA) باشند. IRCC اطلاعات بیشتری در مورد اینکه برای عبور از مرز به چه مدارکی نیاز دارید ، ارائه میدهد.

مأموران خدمات مرزی آخرین حرف را در مورد مجاز بودن ورود افراد به کشور میزنند که ورود شما را تایید کنند یا خیر . همراه با معافیت خود ، به یک برنامه قرنطینه 14 روزه نیاز خواهید داشت. اگر با یک فرد آسیب پذیر قرنطینه خواهید شد ، ممکن است از شما بخواهند اثبات کنید که وی موافقت می کند با شما قرنطینه باشد.

کانادا همچنین برای تسریع در روند ورود ، برنامه ArriveCAN را که در iOS و Android در دسترس است ارائه می دهد . به مسافران این امکان را می دهد تا قبل از ورود اطلاعات خود را ارسال کنند.

برنامه PGP کانادا در 13 اکتبر باز می شود

هفته گذشته ، وزیر مهاجرت ، مارکو مندیچینو ، اعلام کرد که دانشجویان و خانواده ها مجاز برای آمدن به کانادا هستند . اندکی پس از آن ، IRCC اعلام کرد که برنامه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ (PGP) از 13 اکتبر تا 3 نوامبر به روی متقاضیان باز می شود .

هنگامی که همه فرم های اسپانسرشیپ در دسترس باشد ، IRCC با قرعه کشی اپانسر ها را انتخاب می کند و از آنها دعوت می کند تا برنامه خود را ارسال کنند. متقاضیان پس از دریافت این دعوت نامه ، 60 روز فرصت دارند تا رسماً برای اسپانسری از پدر یا مادر ، پدربزرگ یا مادربزرگ خود اقدام كنند.

IRCC حداکثر 10 هزار برنامه PGP را برای سال 2020 می پذیرد. همچنین یک دوره دیگر در سال 2021 وجود دارد ، که در مجموع اداره مهاجرت و شهروندی کانادا حداکثر 30 هزار برنامه را می پذیرد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی