dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

برنامه سرمایه گذاری کبک کانادا تا 2023 تعلیق شد

اخبار آمریکا کانادا اخبار کبک برنامه سرمایه گذاری کبک کانادا تا 2023 تعلیق شد

تعلیق برنامه مهاجرت سرمایه‌ گذاری کبک کانادا تا سال 2023 ادامه دارد

آب پاکی اداره مهاجرت کبک روی دست همه متقاضیان برنامه سرمایه گذاری کبک (QIIP)

⛔️ اداره مهاجرت استان کبک اعلام کرد که برنامه سرمایه گذاری پرطرفدار این استان تا ماه آپریل سال 2023 بسته خواهد ماند! 

💢 دلیل معلق ماندن این برنامه و عدم بازگشایی آن تلاش برای ارتقا سیستم مدیریت و پراسسینگ این برنامه اعلام شده که همواره یکی از نقاط ضعف اداره مهاجرت استان کبک بوده و هست.

اگر به مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری علاقه دارید، کشور کانادا گزینه‌های استانی متنوعی برای ارائه دارد. با سرمایه‌گذاری در کانادا، که دومین کشور پهناور دنیاست، نه تنها از مزایای یک اقتصاد آزاد و رو به رشد استفاده می‌کنید، بلکه می‌توانید اقامت دائم این کشور پیشرفته را نیز به‌دست آورید.

طی سال‌ها، در میان برنامه‌های استانی کانادا، برنامه سرمایه‌گذاری کبک طرفداران زیادی داشت و با استقبال زیادی از جانب سرمایه‌گذاران رو به رو بود، تا اینکه در ماه نوامبر 2019، دیگر پرونده جدیدی توسط این استان پذیرفته نشد و در ماه می 2020 نیز این تعلیق، تمدید گردید. وزارت مهاجرت کبک امیدوار بود که برنامه محبوب سرمایه‌گذاری این استان ماه آینده دوباره شروع به کار نماید، اما این محدودیت همچنان تا تاریخ 1 آوریل 2023 ادامه خواهد داشت.

شایان ذکر است از دلایل تعلیق برنامه در سال 2019، صف طولانی پرونده‌هایی بود که در نوبت بررسی مانده بودند به طوریکه گفته می‌شود در آن تاریخ تعداد 18،800 پرونده در انتظار تعیین وضعیت قرار داشتند.

برنامه مهاجرت سرمایه‌گذاری استان کبک چیست؟

برنامه کبک کانادا برنامه‌ای جذاب است که از سال 1986 معرفی شد و به افراد دارای سرمایه کافی، اقامت دائم کانادا را همراه با خانواده (همسر و فرزندان تا سن 22 سال) اعطا می‌کرد تا با این روش بتوانند وارد کبک کانادا شده و در این استان کار و زندگی کنند.

کمترین مبلغ سرمایه‌گذاری در کانادا

حداقل سرمایه‌گذاری مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا، به نسبت سایر مقاصد مهاجرتی بسیار مقرون به صرفه و رقابتی‌ست. افراد متقاضی مهاجرت سرمایه‌گذاری می‌توانند تنها با مبلغ 150 هزار تا 350 هزار دلار کانادا در این کشور سرمایه‌گذاری نمایند.

برای این منظور باید ثابت کنید که سرمایه کافی جهت اقامت سرمایه‌گذاری کانادا را دارید، و در مرحله بعد باید در یکی از استان‌های کانادا طبق شرایط و قوانین همان استان اقدام به سرمایه‌گذاری نمایید. البته حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در هر ایالت کانادا متفاوت است. به طور مثال شهر وینی‌پگ که مرکز استان منیتوباست، مبلغ ۲۵۰ هزار دلار کانادا جهت روش سرمایه‌گذاری کارآفرینی مطالبه می‌نماید. حال آنکه اگر در یکی از شهرهای اطراف وینی‌پگ که حداقل ۵۰ کیلومتر با آن فاصله دارد اقدام به سرمایه‌گذاری نمایید، مبلغ ۱۵۰ هزار دلار کانادا نیاز خواهید داشت.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری مزایای بسیاری برای مهاجران به ارمغان می‌آورد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • امکانات و شرایط مناسب شغلی، زندگی و تحصیلی،
  • دریافت اقامت دائم (برای متقاضی اصلی، همسر و فرزندان)،
  • برخورداری از تحصیلات رایگان برای فرزندان کمتر از ۱۸ سال،
  • برخورداری از خدمات بیمه،
  • عدم نیاز متقاضی به مدارک تحصیلی بالا جهت سرمایه‌گذاری در کانادا (سرمایه‌گذاری نیازمند برخورداری از سابقه و تجربه کار مدیریتی و داشتن سرمایه کافی است)،
  • عدم نیاز به مدارک و نمرات در سطح بالا (فرد متقاضی تنها با داشتن مهارت معمولی در زبان‌های انگلیسی یا فرانسه می‌تواند در کانادا سرمایه‌گذاری نماید).
سرمایه‌گذاری استانی در کانادا

در حال حاضر برنامه سرمایه‌گذاری کبک به حالت تعلیق درآمده است و هنوز مشخص نیست که این برنامه مجددا بازگشایی می‌شود یا خیر و چنانچه بازگشایی شود، تحت چه شرایطی عمل می‌کند؟ بنابراین اگر قصد دارید سریعتر برای مهاجرت اقدام کنید، می‌توانید یکی از برنامه‌های‌ سرمایه‌گذاری استانی را جایگزین برنامه کبک نمائید، که در حال حاضر امکان اقدام برای آن‌ها وجود دارد:

  • سرمایه‌گذاری در استان منیتوبا: هدف برنامه مهاجرت سرمایه‌گذاری منیتوبا جذب سرمایه‌دارانی‌ست که قصد زندگی در این استان را دارند. به منظور واجد شرایط بودن برای این برنامه، متقاضیان باید دارای حداقل 350,000 دلار دارایی باشند، سه سال تجربه مدیریتی ارشد و سه سال مالکیت کسب و کار را داشته باشند؛ همچنین، متقاضیان باید مبلغ 150,000 دلار کانادایی را در استان منیتوبا سرمایه‌گذاری کنند.
  • سرمایه‌گذاری در استان بریتیش‌ کلمبیا: برنامه کارآفرینى و سرمایه‌گذاری بریتیش کلمبیا یکى از برنامه‌هاى کسب و کار کانادایى‌ست. برای سرمایه‌گذاری در استان بریتیش کلمبیا باید سرمایه‌ای بالغ بر 300 هزار الی 600 هزار دلار کانادا داشته باشید. در صورت موفقیت در راه‌اندازی کسب و کار در بریتیش کلمبیا، اقامت دائم را نیز به ‌دست می‌آورید.حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری با توجه به روش انتخاب شده، بدون در نظر گرفتن هزینه‌ها، رقمی بین 100 هزار تا 200 هزار دلار است.

براى کارآفرینانى که تمایل دارند در شهرهاى کوچک‌تر زندگى کنند و در برنامه مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی و توسعه کسب و کار قرار گیرند، حداقل ارزش خالص دارایی و معیارهاى سرمایه‌گذارى به مقدار قابل توجهى کاهش مى‌یابد. جهت کسب اطلاعات تکمیلی درمورد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه ها استانی لطفا به این لینک مراجعه کنید.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت