تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

سرمایه گذاری و کارآفرینی کانادا – سوالات متداول

وی والت آمریکا کانادا ویزا و مهاجرت سوالات متداول مهاجرت کانادا سرمایه گذاری و کارآفرینی کانادا – سوالات متداول

پاسخ به سوالات متداول برای برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی کانادا

آزمون های فرانسه باید در یک مرکز آزمون شناخته شده انجام شود.

کلاس تجاری کانادا دسته ای از مهاجرت به کانادا است که براساس آن افراد دارای تجربه تجاری / مدیریتی و دارای ارزش خالص نسبتاً بالایی می توانند از ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) برخوردار شوند. سه طبقه زیر در کلاس تجاری وجود دارد: سرمایه گذاران مهاجر ، کارآفرینان و افراد خود اشتغالی .

علاوه بر فرم های درخواست مهاجرت و تابعیت کانادا (IRCC) ، مدارک مربوط به تحصیلات و وضعیت (گذرنامه ، گواهی تولد / ازدواج و غیره) ، باید مدارکی را ارائه دهید که اثبات کسب و کار و / یا تجربه مدیریتی شما و همچنین اسناد ارزش خالص خود را اثبات کنید.

دیپلم های کبک واجد شرایط زیر PEQ:

پس از اقامت دائم کانادا ، ممکن است زندگی کنید ، کار کنید و در هر استان و قلمرو کانادا فعالیت های تجاری خود را انجام دهید ، صرف نظر از اینکه در ابتدا اعلام کرده اید که قصد دارید در فرم درخواست خود اقامت کنید. با این حال ، کارآفرینانی که قصد اقامت در استان کبک را دارند ، ملزم به مدیریت یک شرکت بازرگانی هستند که شما باید بخشی از آن را در آن استان تأسیس یا به دست آورید.

توجه: برنامه سرمایه گذار فدرال در 19 ژوئن 2014 پایان یافت.

برنامه “سرمایه گذاری فدرال ملقب به IIVC” که در پایان سال 2015 متوقف شده بود به طور دائمی از لیست برنامه های دولت کانادا برای اعطای اقامت دائم حذف شد.

طبق برنامه سرمایه گذار فدرال ، شما باید:

 • ارزش خالص حداقل 1.6 میلیون دلار CAD ، به طور قانونی به دست آمده؛
 • بودجه برای سرمایه گذاری 800000 دلار کانادا (تأمین اعتبار در دسترس) برای پنج سال با مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) ، که به نمایندگی از صندوق های سرمایه گذاری استانی و سرزمینی فعالیت می کند. و
 • در تجارت واجد شرایط ، طبق مقررات IRCC ، سهام عدالت را اداره و متعلق به آنها بود. یا حداقل 5 نفر در مدت 5 سال گذشته برای 5 سال مدیریت و نظارت داشته باشند.

به عنوان یک سرمایه گذار مهاجر که قصد اقامت در استان کبک را دارد ، باید این موارد را داشته باشید:

 • ارزش خالص حداقل 1.6 میلیون دلار CAD ، به طور قانونی به دست آمده؛
 • بودجه برای سرمایه گذاری 800000 دلار کانادا به مدت 5 سال در دولت صندوق سرمایه گذاری تضمین شده کبک. و
 • تجربه مدیریتی در یک شرکت تجاری ، صنعتی یا کشاورزی. یا تجربه مدیریتی در یک دولت ، سازمان دولتی یا یک سازمان بین المللی به مدت دو سال در پنج سال گذشته.

توجه: برنامه آزمایشی سرمایه گذار مهاجر به طور موقت بسته شده و در حال حاضر برنامه های جدید را نمی پذیرد.

به عنوان یک سرمایه گذار مهاجر که قصد دارد در هر کجای کانادا زندگی کند ، به غیر از استان کبک ، تحت برنامه آزمایشی Pilot Venture سرمایه گذاری سرمایه گذار مهاجر (IIVC) ، شما باید این موارد را داشته باشید:

 • ارزش خالص حداقل 10 میلیون دلار کانادا ، به طور قانونی به دست آمده؛
 • بودجه سرمایه گذاری 2 میلیون دلار کانادا به مدت 15 سال در صندوق سرمایه گذاری سرمایه گذار مهاجر.
 • نشان دادن مهارت کافی زبان (CLB 5) به زبان انگلیسی یا فرانسوی در هر چهار توانایی زبان (خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و گوش دادن) با ارائه نتایج حاصل از آزمون مهارت شایستگی زبان که در دو سال گذشته در یک آژانس آزمایش مصوب انجام گرفته است. و
 • حداقل یک سال دارای مدرک تحصیلی ، دیپلم یا گواهینامه پس از دوره متوسطه کانادا باشد. یا
 • معادل خارجی آن را داشته باشید که توسط گزارش اعتبار سنجی آموزشی (ECA) از یک سازمان تعیین شده تأیید شده است.

شما باید منشأ و انباشت ثروت خود را از طریق شواهد مستند معتبر شخص ثالث نشان دهید: اظهارنامه مالیاتی ، خرد خرد ، معاملات خرید / فروش ، اظهارات از دلالان بورس کالا ، ارزیابی املاک و مستغلات و غیره. شما باید بتوانید این را اثبات کنید دارایی های شما از طریق وسیله هایی بدست آمد که قانونی محسوب می شوند ، از جمله هدایا یا وراث.

در حالی که شما حق دارید پس از ورود به کانادا درگیر کار و فعالیتهای شغلی شوید ، هیچگونه تعهدی برای انجام این کار وجود ندارد.

توجه: برنامه سرمایه گذاری مهاجرین فدرال در 19 ژوئن 2014 پایان یافت.

طبق برنامه آزمایشی سرمایه گذار مهاجرین سرمایه گذار ، سرمایه گذاری فقط پس از تأیید درخواست نامزد انجام می شود. اطلاعات مربوط به مدیریت صندوق ، شرایط و ضوابط در توافق نامه ای که با مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC ، قبلاً CIC) منعقد می شود ، به سرمایه گذاران مهاجر ارائه می شود. این توافق نامه قبل از اینکه متقاضیان مبلغ 2 میلیون دلار CAD خود را با خطر (تضمین نشده) سرمایه گذاری کنند ، امضا می شوند.

برای افرادی که از طریق برنامه سرمایه گذار کبک مهاجرت را دنبال می کنند ، قبل از تأیید نهایی توسط مقامات مهاجرت کبک ، باید مبلغ سرمایه گذاری 800،000 دلاری خود را متعهد شوید. {/ slide

برنامه “سرمایه گذاری فدرال ملقب به IIVC” که در پایان سال 2015 متوقف شده بود به طور دائمی از لیست برنامه های دولت کانادا برای اعطای اقامت دائم حذف شد.

این بستگی به برنامه خاص دارد.

طبق برنامه آزمایشی سرمایه گذار مهاجرین سرمایه گذار ، متقاضیان فقط در صورت تأیید درخواست آنها موظفند سرمایه گذاری کنند. متقاضیانی که تحت این برنامه تأیید شده اند موظف هستند در مبلغ 2 میلیون دلار کانادا سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری سرمایه گذار مهاجر را انجام دهند. این سرمایه گذاری حدود 15 سال انجام خواهد شد. این یک سرمایه گذاری در معرض خطر است ، بنابراین ، این احتمال وجود دارد که متقاضیان بخشی از سرمایه گذاری خود را از دست بدهند. با این وجود ، مانند هر سرمایه گذاری سرمایه گذاری ، متقاضیان نیز توانایی دریافت درآمدها را با گذشت زمان یا در پایان مدت سرمایه گذاری دارند. درآمد حاصل از آن بستگی به عملکرد صندوق IIVC دارد.

طبق برنامه سرمایه گذار کبک ، سرمایه گذاری 1/2 میلیون دلار CAD توسط دولت کبک تضمین شده و پس از پنج سال به طور کامل بازگردانده می شود.

برنامه های سرمایه گذار در تجارت

بستگی به ارزش خالص ، توانایی و تمایل شما برای سرمایه گذاری در کانادا ، مهارت های مدیریتی و تفکر شغلی ، سرمایه گذاری در کانادا می تواند راهی برای اقامت دائم باشد.

برنامه سرمایه گذار کبک 

سرمایه گذاران مهاجر و اعضای خانواده آنها می توانند با سرمایه گذاری 1.2 میلیون دلار CAD به مدت 5 سال با یک شرکت تابعه Investissement Quebec ، ویزای مهاجرت کانادا (اقامت دائم) را بدست آورند. متقاضیان برنامه سرمایه گذار مهاجران کبک (QIIP) باید قصد اقامت در استان کبک را داشته باشند.

توجه: برنامه سرمایه گذاری مهاجرین فدرال در 19 ژوئن 2014 پایان یافت.

برنامه سرمایه گذاری مهاجرت کبک طول می کشد به در نظر گرفتن سابقه مدیریتی در یک سازمان دولتی دولت و یا سازمان بین المللی و بنابراین ممکن است به افراد با طیف وسیع تری از پس زمینه تجدید نظر شود.

بعلاوه ، ارزش خالص و الزامات سرمایه گذاری برای برنامه آزمایشی سرمایه گذار مهاجر مهاجر سرمایه گذار بسیار سنگین است .

توجه: برنامه کارآفرینی فدرال تا اطلاع ثانوی در دسترس نیست.

به عنوان یک برنامه کارآفرین که قصد دارد در هر مکانی در کانادا زندگی کند ، غیر از استان کبک ، شما باید:

 • ارزش خالص حداقل 300000 دلار کانادا ، به طور قانونی به دست آمده؛
 • تجربه مدیریتی و مالکیت در یک تجارت واجد شرایط ، طبق آیین نامه تعریف شده باشد.
 • کسب و کار واجد شرایط کانادایی را ایجاد کنید که حداقل 33.33 درصد از سهام عدالت را به طور فعال آن را مدیریت و مالکیت کنید. و
 • حداقل یک شغل جدید برای یک کانادایی یا مقیم دائم در این تجارت ایجاد کنید.

به عنوان متقاضی کارآفرینی که قصد اقامت در استان کبک را دارد ، شما باید:

 • ارزش خالص حداقل 300000 دلار کانادا ، به طور قانونی به دست آمده؛
 • حداقل دو سال تجربه مدیریتی در پنج سال گذشته داشته باشید و حداقل 25 درصد از سهام سرمایه را در یک تجارت تجاری ، صنعتی یا کشاورزی سودآور کنترل کنید. و
 • ارائه یک پروژه تجاری با هدف ایجاد یا دستیابی به مشاغل در کبک که شما حداقل 25 درصد از سهام سرمایه را با ارزش حداقل 100000 دلار کانادا مدیریت و تملک کنید ، یا در کبک کسب و کاری کسب کرده اید که همان شرایط را برآورده می کند.

متقاضیان ویزای راه اندازی باید شرایط زیر را رعایت کنند:

 • حداقل نیازهای زبان به انگلیسی یا فرانسوی را ملاقات کنید (CLB 5 در تمام توانایی ها)
 • حداقل یک سال تحصیلات بعد از دوره متوسطه را طی کرده و در طی آن متقاضی از وضعیت خوبی در موسسه آموزشی خود برخوردار بوده است.
 • بودجه کافی برای اسکان در کانادا داشته باشید.
 • برنامه ریزی برای سکونت در استان یا قلمرو دیگری به غیر از استان کبک. و
 • مجوزهای امنیتی و پزشکی کانادا را تصویب کنید.

بله ، کارآفرین باید ظرف سه سال از ورود به کانادا:

 • یک درصد از سهام شرکتهای واجد شرایط کانادایی را مساوی یا بیشتر از یک سوم کنترل کنید.
 • در مدیریت مشاغل واجد شرایط کانادا فعال باشد ، و
 • حداقل یک کار تمام وقت برای یک شهروند کانادایی یا اقامت دائم غیر از کارآفرین و اعضای خانواده برقرار کنید.

اگر کارآفرین این شرایط را برطرف نکند ، احتمال از دست دادن وضعیت اقامت دائم کانادا وجود دارد.

به عنوان متقاضی کارآفرین ، شما را به یک ارزیابی اکتشافی به کانادا دعوت می کند تا به درستی محیط کار تجاری منطقه مورد نظر خود را ارزیابی کند.

یک برنامه تجاری دقیق لازم نیست ، مگر اینکه شما قصد دارید در استان کبک تأسیس یا کسب و کار کنید.

برای واجد شرایط بودن به عنوان یک شخص خود اشتغالی ، باید بتوانید تجربه ، قصد و توانایی ایجاد یا خرید یک تجارت در کانادا را نشان دهید که باعث می شود شما را به استخدام خود درآورد و سهم بسزایی در فعالیت های فرهنگی ، دو و میدانی یا کشاورزی در کانادا داشته باشد. تجارت مورد نظر شما باید درآمد کافی برای حمایت از شما و وابستگان شما ایجاد کند.
اگر مقصد شما در استان کبک است ، باید این موارد را داشته باشید:

 • ارزش خالص حداقل 100000 دلار کانادا ، که به طور قانونی بدست می آید. و
 • حداقل دو سال تجربه به عنوان یک کارگر خود اشتغالی در شغلی که قصد دارید در استان کبک دنبال کنید.

طبق معیارهای انتخاب کبک ، زمینه فعالیت شما فقط به فرهنگ ، دو و میدانی یا کشاورزی محدود نمی شود. {/ slide

به عنوان یک شخص خود اشتغالی ، شما را به یک ارزیابی اکتشافی به کانادا تشویق می کند تا به درستی محیط اقتصادی / فرهنگی / هنری منطقه ای را که قصد یافتن آن را دارید ارزیابی کنید.

ارزش خالص مورد نیاز افراد خود اشتغالی بسته به ماهیت و محل سرمایه گذاری پیشنهادی متفاوت است. افراد خود اشتغالی که به استان کبک منتهی شده اند ، باید حداقل 100،000 دلار کانادا ، به دست آمده از قانون به دست آورند.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی