تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

آیا امکان مهاجرت بدون سربازی وجود دارد

وی والت مشترک کشورها ویزا و مهاجرت سربازی و مهاجرت آیا امکان مهاجرت بدون سربازی وجود دارد

مهاجرت بدون سربازی

آیا امکان مهاجرت بدون سربازی وجود دارد؟ اولا سربازی در ایران همه میدوند که در حالت کلی خدمت سربازی اجباریه یعنی نظام وظیفه اجباره یعنی شما باید اجباری خدمت کنید.
این جای صحبت ندارد حالا خود همین که یعنی خود افسیر ها میدوند این را یکسری ابهاماتی را به وجود میاره یکی از اونها کسری خدمت سربازی ست.

ببینید کسری خدمت سربازی خیلی موقع ها بخاطر فعالیت های اشخاص برای کمک یا حمایت از اون نهاد است مثل کسری خدمت بسیج پس ببینید تاریخ خدمت شخص خیلی چیز هارو میتونه مشخص کنه حالا راجبش اصلا صحبت نشده همه چیز هم درسته ولی مطمعا باشید نگاه میکنند به تاریخ شروع و تاریخ پایان خدمت شما و چون خودتان درمورد ان توضیحی ندادید این برای شما دچار چالش میشه مشکل ایجاد میکنه چون مدت زمان خدمت شما مهم و رو این مسئله حساس هستند.

خیلی موقع ها با چک های امنیتی به یک سری موضوعات میرسند مثل اینکه شخصی امریه داره امریه هم خودش خیلی مسئله مهمیه یعنی خیلیا بخاطر یعنی در ایران خیلی ها بخاطر اینکه راحت باشند نخواند کار هایی که پست میدند را این مسائل را انجام بدند امریه میگیرند در یک سازمانی خب امریه گرفتن یعنی من اختیاری این قسمت رو انتخاب کردم برای خدمت سربازی پس دیگه جنبه اجباری نداره.

حالا یک نکات دیگری هم است ببینید با توجه به اینکه خدمت سربازی اجباریه ولی خیلی موقع ها نمیپذیرند خدمت کردن اجباری در یک قسمت خاص را مثل چی میدونیم که سربازی که در سازمان زندان ها خدمت کرده اون هم اجباری رفته خدمت سربازی ولی خیلی صحبتی که تکرار شده بعضی ها گفتند که اجباری خدمت کردم اما افیسر قبول نکرده گفته نه سرباز های سازمان زندان ها زندانی ها را شکنجه میدند .

حالا در واقعیت هم این چنین نیست اما مواردی است که پیش امده این هم یکسری نکاتی است که در شکافتن مسئله نکات و حقوقی خیلی توجه بشه پس خدمت سربازی خیلی مهمه تاریخ خدمت سربازی چگونگیه جذب شدن در اون نیرو محل نیرو مکان نیرو خیلی مهمه و کاری که اونجا انجام میدادید خیلی موقع ها شخص اجباری هم رفته خدمت ولی انواع اقسام اموزش های نظامی را دیده دروه کد خورده یا اموزش های مختلف را دیده این برای بعضی از کشور ها قابل قبول نیست یعنی یک خطر بلقوه این شخص را تصور میکنند.

این شخصی که کاملا اموزش های نظامی را دیده مخصوصا با دیدی که کشور ها نسبت به ایران دارند اینکه این سازمان ها حالا اسم نمیبرم یعنی دلیلی نداره بخوایم بگیم اکثرا به دید سازمان های تروریستی یا سازمان هایی که حالا اقدامات خطرناک انجام میدن شناخته میشن بنابر این هرچقدر که داخل این حل شده باشید و بیشتر فعالیت کرده باشید بیشتر نگاه خواهند کرد توجه خواهند کرد و سختگیری خواهند کرد.

بنابراین مسئله خدمت سربازی قابلیت این را نداره که حذفش کنید و مهاجرت بدون سربازی انجام دهید جون شما را دچار مشکل میکنه اگه خدمت کرده باشید واگر خدمت کردید حتما باید دقیق اینها رو توضیح بدید حتی اگر از شما چیزی نخواهند

این مسئله را درست و حقوقی بهش نگاه کنید تنها راه موفقیت اینکه از فیلتر حقوق و قوانین چه داخلی و چه بین المللی از خودتان دفاع کنید نه فیلم نامه داستان و قصه های مختلف.


و مورد آخر مورد آمریکا:

آیا وزارت خارجه آمریکا به اجباری بودن خدمت سربازی و عدم امکان انتخاب محل خدمت در رد درخواست ویزای افرادی که سربازی خود را در سازمان ممنوعه گذرانده اند توجه می کند؟
وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده که اجباری یا اختیاری بودن همکاری با یک سازمان ممنوعه تاثیری بر محرومیت فرد از دریافت ویزا و خدمات مهاجرتی ندارد.

 بر اساس قانون مهاجرت و ملیت آمریکا، اتباع خارجی که از یک سازمان ممنوعه پشتیبانی مادی می کنند و یا ارتباط مشخصی با یک سازمان ممنوعه دارند که در قانون مهاجرت و ملیت  ذکر شده است:

  • واجد شرایط ویزای ایالات متحده نیستند
  • واجد شرایط  ورود به ایالات متحده نیستند
  • واجد شرایط حقوق ملتجی بودن و یا دریافت سایر مزایای مهاجرت طبق قوانین ایالات متحده نیستند
  • احتمال اخراج آنها از ایالات متحده وجود دارد.

با این وجود برخی گمانه‌ زنی‌ها در ارتباط با افرادی که سابقه گذراندن خدمت سربازی در سازمان های ممنوعه داشته و در حال حاضر با ویزای دانشجویی یا ویزا‌هایی که از پیش داده شده در آمریکا اقامت دارند، وجود دارد. این گمانه زنی‌ها حاکی از احتمال لغو ویزای این افراد در اثر تبعات تصمیم جدید آمریکاست.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی