تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

هزینه زندگی و آب هوا در ساسکاتون کانادا

وی والت آمریکا کانادا زندگی استان های کانادا ساسکاچوان ساسکاتون هزینه زندگی و آب هوا در ساسکاتون کانادا

زندگی در ساسکاتون کانادا

سَسکَتون نام شهری است در استان سسکچوان کانادا. دانشگاه سسکچوان در این شهر قرار دارد و به دلیل حضور این دانشگاه و مراکز متعدد تحقیقاتی آن در حوزه‌های مختلف علوم و مهندسی، شهر سسکتون به شهر علمی کانادا معروف است. این شهر نام خود را از میوه‌ای به نام توتین سسکتون گرفته‌است. شهر سَسکَتون پرجمعیت‌ترین شهر استان سسکچوان می‌باشد که از غرب به استان آلبرتا (با خوانش اَلبرتا) و از شرق به مَنیتوبا متصل شده‌است. زبان رسمی این استان انگلیسی است.


اقتصاد ساسکاتون

اقتصاد این شهر بر پایه نفت، کشاورزی، گاز و عناصر معدنی می‌باشد. بزرگترین شرکت مبادله اورانیوم و بزرگترین تولیدکننده پتاس جهان در این شهر واقع شده‌اند.همچنین این شهر پایین‌ترین نرخ بیکاری را (۳٫۵٪) در بین شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر کانادا برخوردار است.


آب و هوای ساسکاتون

شهر سسکتون بعنوان یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی معرفی شده‌است و براساس آمارهای داخلی دارای بهترین کیفیت آب و هوا در کانادا می‌باشد. آب و هوای سسکتون در تابستان گرم و در زمستان بسیار سرد و خشک است. میانگین دمای هوا از -40 درجه در ماه ژانویه تا 40 درجه در اوت متغیر است. به‌طور میانگین تابش آفتاب در این شهر از میانگین تابش در شهرهای کانادا بالاتر است و از این لحاظ به آفتابی‌ترین شهر کانادا معروف است.

* جهت مشاهده آب و هوای شهر ساسکاتون در ماه های مختلف سال لطفا اینجا را کلیک کنید.


هزینه زندگی در ساسکاتون

* جهت مشاهده جدیدترین هزینه های زندگی در شهر کلگری کانادا لطفا اینجا را کلیک کنید.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی