کانادا اخبار تحصیلی کانادا

زمان بندی برای اپلای دانشگاه های کانادا 2021

چنانچه شما قصد تحصیل در کانادا را دارید که در پاییز سال آینده تحصیلات خود را در خارج از کشور آغاز کنید، معمولا لازم است که مدارک مورد نیاز را تا قبل از پایان سال جاری میلادی تکمیل نموده باشید. به عنوان مثال چنانچه شما قصد دارید که در پاییز سال 2021 میلادی تحصیلات خود را شروع نمایید، باید مدارک مورد نیاز را تا قبل از پایان سال 2020 آماده کرده باشید.

پذیرش برای دانشگاه های کانادا بایستی با آگاهی در مورد شرایط جذب دانشجو در مقطع تحصیلی مورد نظر در آن ترم انجام داد. اپلای برای دوتا سه دانشگاه بصورت همزمان میتواند شانس دریافت پذیرش تحصیلی کانادا شما را افزایش دهد. اپلای برای تعداد زیادی دانشگاه در کانادا بدون در نظر گرفتن شرایط جذب دانشجوی آن دانشگاه با توجه به هزینه های بالای اپلای و پست مدارک به کانادا اصلا توصیه نمی شود.

اپلای برای دانشگاه های کانادا را در صورتیکه به صورت برنامه ریزی شده انجام دهید می توانید با دو درخواست پذیرش به نتیجه برسانید. بنا بر این اقدام برای چندین دانشگاه بصورت تصادفی و بدون اطلاع قبلی از شرایط آن دانشگاه اصلا توصیه نمی باشد.

زمان بندی برای شروع اپلای دانشگاه های کانادا 2021

زمانبندی پذیرش دانشگاه های کانادا

و اما در مورد زمانبندی پذیرش دانشگاه های کانادا، باید گفت که تاریخ و روز دقیقی برای تمامی مراکز آموزش عالی، مشخص نشده است اما به طور کلی می توان گفت که هر سال تحصیلی در دانشگاه معمولا از سپتامبر آغاز شده و تا آوریل یا می ادامه می یابد که این بازه زمانی دو نیم سال را پوشش می دهد.

اکثر کالج ها و دانشگاههای کانادا در ترم ورودی شهریور (سپتامبر) و دی (ژانویه) اقدام به جذب دانشجویان خارجی می نمایند.

با توجه به زمان آغاز ترم های ورودی برای حضور به موقع در کلاس ها، پیشنهاد می کنیم یک ترم جلوتر برای دریافت پذیرش اقدام کنید؛ چرا که برخی از دانشگاه ها برای بررسی مدارک و رزومه تحصیلی زمان زیادی نیاز دارند. علاوه بر این، مدت زمان دریافت ویزا نیز به طور دقیق قابل پیش بینی نیست.

فروردین و اردیبهشت: دانشگاه های هدف خود را پیدا کنید، اساتید مدنظر و ایمیل آنها را آماده کنید و شروع به یادگیری زبان کنید.

خرداد و تیر: برای آزمون های مرتبط با رشته خود آماده شوید، زمانی را نیز برای آزمون مجدد در نظر بگیرید.

شهریور: شروع به آماده سازی رزومه خود کنید.

شهریور، مهر: شروع مکاتبه با اساتید! اصلا از قالب های آماده برای ایمیل زدن به اساتید استفاده نکنید.

آبان، آذر، دی: ریزنمرات، مدارک تحصیلی، نمرات آزمون ها را آماده داشته باشید. برای توصیه نامه هماهنگی کنید.هزینه هایتان را حتما مدیریت کنید و فقط برای  دانشگاه هایی اپلای کنید که شانس بیشتری دارید.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023