تحصیلات تحصیل در آمریکا

زمانبدی اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا

دانشجویان در سراسر دنیا علاقمند به تحصیل در آمریکا هستند، بدین منظور دانشجویان باید در ابتدا از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا آگاه شوند. کیفیت آموزشی در دانشگاه های آمریکا بسیار بالا است و اکثر دانشگاه هایی که دارای رتبه های بالا در جهان هستند در این کشور موقعیت دارند. تحصیل در تمامی دانشگاه های کشور آمریکا رایگان نیست و دانشجویان جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور ملزم به پرداخت شهریه هستند.

با وجود تفاوت در ددلاین ارائه درخواست به دانشگاه ها و کالج های آمریکا، اما معمولا تشابه زیادی میان آنهاست.

ددلاین ارائه درخواست اولیه
متقاضیان Early action single choice، معمولا، باید درخواست هایشان را تا 1 یا 15 نوامبر ارائه دهند. ارائه این درخواست الزامی است، بدین معنا که متقاضیان نسبت به تصمیم اولیه خود برای شرکت در دانشگاه یا کالج مشخصی متعهد هستند.

در واقع، دانشگاه ها و کالج های آمریکا ترجیح می دهند درخواست و مدارک دانشجویانی را بررسی کنند، که در صورت پذیرش حتما در آن دانشگاه ثبت نام خواهند کرد.

دانشجویان متقاضی Early action single choice، در طول مدت اقدام اولیه، مجاز به ارائه درخواست برای کالج دیگری نیستند. این افراد تنها پس از دریافت نتیجه بررسی درخواست اولیه می توانند برای سایر کالج ها درخواست بفرستند.

ددلاین کالج ها یا دانشگاه های آمریکا

معمولا ددلاین، بسته به دانشگاه یا کالج، بین 1 ژانویه تا 1 فوریه است. به همین دلیل، متقاضیان باید مقالات یا توصیه نامه های خود را تا ماه نوامبر آماده کنند. اینکار باعث می شود زمان کافی در اختیار داشته باشند و درگیر چالش های احتمالی تاخیر نشوند.

ددلاین ارائه مدارک تکمیلی
برخی از دانشگاه های آمریکا از متقاضی می خواهند تا مدارک تکمیلی را همراه درخواست اولیه ارسال کند؛ اما در برخی شرایط امکان ارسال آنها چند هفته پس از تاریخ پذیرش واقعی نیز وجود دارد. بعبارت دیگر، مدارک تکمیلی حتما باید پیش از پذیرش نهایی ارسال شوند. مطالعه قوانین و شرایط دانشگاه موردنظرتان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ارائه درخواست به اکثر دانشگاه های آمریکا از طریق فرم درخواست آنلاین انجام می شود. در بسیاری از دانشگاه ها، الزامی برای پرداخت هزینه درخواست (30 تا 50 دلار آمریکا) نیز وجود ندارد. در ضمن، باید اطمینان حاصل کنید که درخواست شما در بازه زمانی تعیین شده به دانشگاه رسیده باشد، زیرا احتمال آسیب یا گم شدن درخواست های ارسالی از طریق پست وجود دارد.

اگر دانشگاهی در آمریکا از شما می خواهد تا درخواستتان را پست کنید، یا خود شما قصد چنین کاری را دارید، توصیه می کنیم حتما رسید و تائیدیه درخواست را دریافت نمایید. اینکار، نوعی تائیدیه برای ارسال به موقع درخواست نیز به حساب می آید.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023