تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

کمک هزینه زایمان در کانادا و اقامت از طریق فرزند


کمک هزینه زایمان در کانادا

همانطور که میدانید اگر اقامت کانادا را داشته باشید کمک هزینه زایمان در کانادا را به طور کامل دریافت میکنید ولی اگر به عنوان توریست میخواهید وضع حمل کنید، بایستی بدانید که هیچ شرکت بیمه ای شما را بیمه نخواهد کرد و هزینه ها را کاملا آزاد بایستی پرداخت نمایید.

برای افرادی که در خارج از کشور زندگی می کنند، انتظار تولد یک فرزند جدید می تواند بسیار استرس زا باشد. هر کشوری دارای سیستم مراقبت های بهداشتی پیچیده مختص به خود است و کانادا نیز از این قضیه مستثنی نیست. به عنوان یک مهاجر، ممکن است با هزینه های پزشکی بالا و گزینه های متفاوتی مواجه شوید.
نزدیک به 390 هزار نوزاد در هر سال در کانادا متولد می شوند و اگر شما هم جزو یکی از این مادران خوش شانس هستید، این راهنما برای شما کاملا مناسب است. با مطالعه این مقاله با هزینه های متوسط برای درمان ناباروری، زایمان و هزینه های پزشکی مرتبط با بچه دار شدن در کانادا بیشتر آشنا می شوید.


هزینه تخمک گذاری در داخل بدن (IVF) در کانادا چقدر هزینه دارد؟

اولین نوزاد “آزمایشی” در جهان در سال 1978 متولد شد. از آن زمان تاکنون پیشرفت های پزشکی زیادی از جمله در زمینه درمان های IVF، برای کمک به زوجینی که در تلاش برای بچه دار شدن هستند صورت گرفته است. تقریبا از هر 8 زوج 1 زوج تلاش می کنند تا از این راه بچه دار شوند. اما باید دید درمان ناباروری واقعا چقدر هزینه دارد؟


آیا یک فرد توریست می تواند از خدمات IVF یا درمان ناباروری استفاده کند؟

اگر شما یک فرد غیرمقیم، مهمان یا توریست در کانادا هستید، می توانید برای درمان به یک کلینیک خصوصی لقاح مصنوعی یا IVF مراجعه کنید. با این حال، این احتمال وجود دارد که مجبور شوید کل هزینه ها را از جیب بپردازید و واجد دریافت کمک های مالی نباشید، مگر اینکه تحت پوشش بیمه نامه درمانی بین المللی قرار داشته باشید. به طور کلی، با توجه به سیستم مراقبت های بهداشتی جهانی کانادا، این کشور مرکز گردشگری پزشکی است. با این حال، برای درمان های تخصصی انتخابی مانند IVF، هزینه های درمان در آنجا لزوما ارزان تر نیست.


میانگین هزینه های مربوط به IVF در کانادا

واحد پول ملی رایج در کانادا به عنوان “دلار کانادا” شناخته می شود که با عنوان CAD یا C $ نوشته می شود تا آن را از دیگر ارزهای دلار قابل تشخیص کند.


آیا هیچ نوع کمک مالی یا بیمه سلامت وجود دارد که تمام یا بخشی از روند لقاح مصنوعی در کانادا را پوشش دهد؟

سیستم های بهداشتی عمومی در برخی از مناطق و استان های کانادا برای درمان با لقاح مصنوعی کمک مالی می کنند. به عنوان مثال، انتاریو یک چرخه کامل رایگان لقاح مصنوعی را در طول زندگی زنان ارائه می دهد و کبک نیز کمک مالی برای زوج های بدون فرزند را به شکل اعتبارات مالیاتی یا تخفیف ارائه می دهد. محدودیت های خاصی در مورد این که چه کسانی صلاحیت دریافت کمک دارند، وجود دارد و شما باید قوانین مربوط به محل سکونت خود را بررسی کنید. برخی از مراکز پزشکی خصوصی نیز کمک هایی ارائه می کنند.


هزینه زایمان در کانادا با داشتن بیمه یا بدون بیمه چقدر است؟

کانادا مراقبت های بهداشتی عمومی را به شکل یک سیستم مراقبتی Medicare با بودجه دولتی ارائه می دهد. اگر یک شهروند یا دارای اقامت دائم کانادا هستید، می توانید به این سیستم مراقبت بهداشتی دسترسی داشته باشید. در این صورت، هزینه بچه دار شدن کاملا رایگان بوده و یا حدود چند صد دلار برای اتاق های خصوصی هزینه خواهد داشت.
گردشگران، مهمانان و افراد غیر ساکن مجبور خواهند بود صورت حساب های بیمارستان را از جیب خود پرداخت کنند مگر این که آنها بیمه سلامت بین المللی داشته باشند که این هزینه ها را پوشش دهد. در صورت نداشتن بیمه و یا دسترسی به سیستم مراقبت بهداشتی کانادا، هزینه زایمان بدین شرح است:
زایمان طبیعی: 5 هزار تا 8 هزار دلار کانادا
زایمان با جراحی سزارین: 10 هزار تا 12 هزار دلار کانادا

چنانچه تمایل به زایمان توریستی در کشور #کانادا را دارید، لیست زیر می تواند در برآورد هزینه ها به شما کمک کند (این لیست بر اساس ورود شما به کشور کانادا از هفته 30-28 بارداری تهیه شده است):


هزینه های زایمان طبیعی و سزارین در شهر تورنتو

توجه فرمایید که مبلغ دریافتی دکتر برای زایمان طبیعی و سزارین تفاوتی نمی کند. در سزارین بجای هزینه اپیدورال، هزینه متخصص بیهوشی را خواهید داشت.( هر دو 1000 حدود دلار هستند) و در سزاراین هزینه دستیار بیهوشی به مبلغ 400 دلار اضافه خواهد شد.

 • اولین ویزیت متخصص زنان و زایمان (بسته به انتخاب پزشک توسط بیمار): 150-140 دلار
 • دومین ویزیت متخصص زنان و زایمان (بسته به انتخاب پزشک توسط بیمار): 120-40 دلار
 • سومین ویزیت متخصص زنان و زایمان و ویزیت های بعدی (یه صورت هفتگی تا زمان زایمان): 40 دلار
 • سونوگرافی هفته 32 بارداری (جهت بررسی وضعیت نوزاد): 180 دلار
 • آزمایش خون (درصورت نیاز و بسته به نوع آزمایش): 200-35 دلار
 • آزمایش سوآپ (در هفته 37-36 بارداری): 28 دلار
 • سونوگرافی هفته 37 بارداری (جهت بررسی وضعیت نوزاد): 100-90 دلار
 • دستمزد متخصص زنان و زایمان (برای زایمان طبیعی و یا سزارین): 2500 دلار
 • دستمزد متخصص بیهوشی برای عمل سزارین: 1500-1000 دلار
 • دستمزد دستیار متخصص بیهوشی برای عمل سزارین: 400-300 دلار
 • هزینه اپیدورال: 1000 دلار (چنانچه زایمان بین ساعت 5 عصر تا 7 صبح روز بعد انجام گیرد، مبلغ 500 دلار به هزینه اپیدورال اضافه خواهد شد)
 • آزمایش خون قبل از عمل (در بیمارستان): 140 دلار
 • هزینه های مربوط به اتاق عمل: 875 دلار
 • داروها و مواد مصرفی اتاق عمل: 150 دلار
 • اتاق خصوصی برای هر شب (1 نفره): 2915 دلار
 • اتاق نیمه خصوصی برای هر شب (2 نفره): 2855 دلار
 • اتاق معمولی برای هر شب (4 نفره): 2600 دلار
 • تخت نوزاد برای هر شب: 1300 دلار
 • ویزیت نوزاد توسط متخصص اطفال (قبل از ترخیص از بیمارستان): 120 دلار
 • آزمایش زردی (قبل از ترخیص از بیمارستان): 300 دلار
 • مراقبت های ویژه نوزاد پس از زایمان (برای هر شب، در صورت نیاز): 3600 دلار

تذکر: بیمارستان مبلغ 7800 دلار را به عنوان پیش پرداخت از بیمار دریافت می کند. در صورت اضافه یا کم بودن این مبلغ، مابقی عودت شده و یا مجددا دریافت می گردد.


آیا یک فرد غیر مقیم یا یک توریست می تواند در کانادا زایمان کند؟ آیا امکان زایمان توریستی در کانادا وجود دارد؟

اگر زمانی که به عنوان یک فرد غیر مقیم یا یک توریست در کانادا هستید، نیازمند وضع حمل باشید می توانید مراقبت های پزشکی مورد نیاز را دریافت کنید. با این حال، سیستم مراقبت های بهداشتی کانادا هزینه ها را پوشش نمی دهد. بنابراین اگر نمی خواهید هزینه ها را از جیب خود پرداخت کنید باید بیمه درمانی بین المللی داشته باشید.
گردشگری تولد یا زایمان توریستی در کانادا امری معمول است زیرا کانادا یکی از معدود کشورهای توسعه یافته است که بدون توجه به وضعیت شهروندی و یا وضعیت ویزای والدین، به هر کودکی که در کانادا به دنیا می آید حق شهروندی اعطا می کند.


میانگین مدت اقامت در یک بیمارستان کانادایی پس از زایمان چقدر است؟

از مراقبت های پیش از تولد گرفته تا بستری در بخش زایمان پس از تولد، اکثر مادران کانادایی فقط برای مدت کوتاهی در بیمارستان بستری خواهند بود.
میانگین زمان بستری در بیمارستان برای مادران جدید پس از زایمان طبیعی (واژینال) 2 تا 3 روز می باشد. اگر زایمان از طریق عمل سزارین انجام شود، مدت زمان بستری به حدود 4 روز افزایش می یابد.


لوازم مورد نیازی که مادران در هنگام زایمان باید با خود به بیمارستان ببرند

شما می بایست سوابق پزشکی پیش از تولد و همچنین وسایل راحتی اضافی، لوازم آرایشی و لباس برای مادر و نوزاد جدید به همراه داشته باشید.


چه مدارکی هنگام مراجعه به بیمارستان لازم است؟

هنگام مراجعه به بیمارستان برای وضع حمل باید کپی مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • برنامه زایمان
 • سوابق پزشکی در صورتی که موجود باشد
 • کارت بهداشتی یا کارت بیمه درمانی
 • پاسپورت و ویزا (در صورت امکان)
 • شماره بیمه اجتماعی (در صورت وجود)


چگونه می توانم تولد نوزاد خود را در کانادا ثبت کنم؟

هر استان یا منطقه کانادا رویه مخصوص به خود را برای ثبت تولد کودک دارد، پس باید برای کسب اطلاعات بیشتر با مقامات محلی محل سکونت خود در ارتباط باشید. برای مثال در انتاریو، تولد نوزاد باید طی 30 روز اول ثبت شود. زمانی که به صورت آنلاین این کار را انجام می دهید، می توانید به طور همزمان برای گواهی تولد یا شناسنامه نوزاد، شماره بیمه اجتماعی و همچنین برای دریافت مزایای کودک در کانادا ثبت نام کنید.

اگر من تبعه کانادا نباشم ولی در کانادا بچه دار شوم، آیا فرزند من باید بین ملیت ها یکی را انتخاب کند یا می تواند شهروندی کانادا را بگیرد؟
هر کودکی که در کانادا به دنیا می آید این حق را دارد که صرف نظر از تابعیت و یا وضعیت ویزای والدین، به یک شهروند کانادایی تبدیل شود. پس از ثبت تولد کودک و ارائه درخواست برای دریافت شناسنامه به عنوان مدرک تابعیت کانادا، می توانید با طی مراحل زیر برای دریافت پاسپورت کانادایی فرزندتان درخواست دهید:


تکمیل فرم درخواست کمک هزینه زایمان در کانادا

 • ارائه مدارک اثبات شهروندی کانادا
 • ارائه دو عکس پاسپورتی
 • ارائه مدارک مربوط به والدین یا قیمومیت قانونی
 • پیدا کردن یک ضامن
 • پرداخت هزینه های اجرایی

ارسال همه اسناد به آدرس: Government of Canada, Passport Program, Gatineau QC K1A 0G3, Canada

‏مدت زمان مرخصی زایمان چقدر است؟ مدت زمان مرخصی والدین چطور؟
والدین کانادایی چنانچه حداقل به میزان 600 ساعت در سال قبل سابقه کار داشته باشند، واجد شرایط استفاده از مرخصی زایمان و مرخصی والدین می باشند. گزینه های متفاوتی برای مرخصی وجود دارد؛ یکی مرخصی 18 ماهه والدین که به آنها اجازه می دهد تا 33 درصد از درآمد هفتگی خود را کسب کنند، و یک گزینه مرخصی 12 ماهه که والدین 55 درصد از درآمد هفتگی عادی خود را دریافت می کنند.

هزینه ی زایمان برای افرادی که مقیم کانادا نیستند مثل توریستها یا افرادی که مقیم کانادا هستند ولی بیمه ندارند مثل کسانی که ویزای تحصیلی یا کاری دارند.

همانطور که میدانید اگر اقامت کانادا را داشته باشید هزینه زایمان برای شما رایگان خواهد بود ولی اگر به عنوان توریست میخواهید وضع حمل کنید، بایستی بدانید که هیچ شرکت بیمه ای شما را بیمه نخواهد کرد و هزینه ها را کاملا آزاد بایستی پرداخت نمایید. فایل زیر هزینه های زایمان را برای افرادی که مقیم نیستند و همچنین افرادی که مقیم هستند ولی بیمه ندارند با جزییات ارائه کرده است.

Fees for Childbirth – دریافت


آیا پس از دریافت اقامت فرزند (در کانادا) میتوان بلافاصله برای اقامت والدین هم اقدام نمود؟

🛑 خیر

📌 فرزند شما چنانچه اقامت خود را دریافت کند نمیتواند بلافاصله برای اقامت والدین خود اقدام نماید.
📌فرزندان تحت شرایطی میتوانند اسپانسر والدین خود شوند.
📌 برای این کار لازم است اسپانسر (فرزند) حداقل ۳ سال در کانادا کار کرده و درآمد متناسب با تعداد اعضای خانواده خود به علاوه پدر و مادر را نشان دهد.
📌 با زبان ساده تر و به عنوان مثال اگر فرزند شما ازدواج کرده و به همراه همسر خود اقامت کانادا را دریافت کرده است، باید به مدت ۳ سال درآمد حداقل برای ۴ نفر را نشان دهد.

💢 این ۴ نفر شامل خود فرزند، همسر فرزند، پدر و مادر فرزند است. مقدار این درآمد نیز باید طبق مینیمم درآمد معرفی شده در وبسایت مهاجرتی باشد
💢 بعد از سه سال پرداخت مالیات بر اساس مینیمم درآمد اعلام شده، میتوان برای اسپانسری والدین اقدام نمود.

تنها مزیت تولد فرزند در کانادا برای آینده فرزند است بعد از 18 سالگی شرایط داشته باشید برای والدین اقدام کند و در حالت عادی کودک ماهیانه حقوق دریافت میکند.


کمک هزینه فرزندان

📌در کانادا به فرزندان زیر ۱۸ سال شما کمک هزینه ای را به صورت ماهیانه پرداخت میکنند
📌 کلیه شهروندان و مقیم کانادا و افراد تحت حمایت بشر دوستانه وحتی افرادی با ویزای موقت (تحت شرایطی) میتوانند برای دریافت این پول اقدام کنند .

برای اقدام به گرفتن این کمک هزینه باید فرم درخواست مربوطه را پر کرده (البته توسط مادر) و به Canada Customs and Revenue Agency (CCRA) بفرستید. باید کپی پاسپورت و کارت اقامت دایم، Record of landing-IMM1000 یا تاییدیه اقامت دایم (IMM5292) و شماره حساب و دیگر مشخصات بانکی خودتان را ضمیمه درخواست کنید. یا به صورت آنلاین لینکی که در بالا فرستادم اقدام کنید.

آدرس پستی در مونترال:

Shawinigan-Sud Tax Centre
PO Box 3000 Stn Main
Shawinigan-Sud QC G9N 7S6

آدرس پستی در تورنتو:

Sudbury Tax Centre
1050 Notre Dame Avenue
Sudbury ON P3A 5C1

آدرس پستی در ونکوور:

Surrey Tax Centre
9755 King George Boulevard
Surrey BC V3T 5E1

سایت کمک هزینه بچها کانادا

سالانه 6.400 دلار را برای هر کودک زیر شش سال و 5،400 دلار برای هر کودک 6 تا 17 ساله فراهم می کند. این مزایا بدون پرداخت مالیات و ماهانه به خانواده های واجد شرایط پرداخت می شود.

سایت کمک هزینه به کودکان در کانادا

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی