dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

روند جدید دو مرحله ای برای تحصیل کانادا در پاییز سال 2020

اخبار آمریکا کانادا اخبار تحصیلی کانادا روند جدید دو مرحله ای برای تحصیل کانادا در پاییز سال 2020

روند جدید دو مرحله ای برای تحصیل کانادا

کانادا صبح روز 20 ژوئیه اطلاعات جدیدی در مورد نحوه اخذ مجوز تحصیل برای سال تحصیلی پاییز 2020 منتشر کرد.

شیوع کروناویروس ، دریافت مدارک مورد نیاز برای مجوزهای تحصیلی کانادا را برای دانشجویان بین المللی دشوار کرده است. مرز کانادا نیز برای بیشتر دانشجویان بین المللی بسته است. دانشجویان فقط درصورتیکه مجوزهای تحصیلی آنها قبل از ظهر 18 مارس صادر شده از معافیت سفر معاف هستند.

حتی در این صورت ، مأمورین مرزی ممکن است از ورود معافیت دانشجویان بین المللی خودداری کنند در صورتی که برنامه آنها بصورت آنلاین انجام شود. دانشجویان بین المللی هنوز به دلیل اساسی نیاز به حضور در کانادا دارند. اگر دوره های آنها به صورت آنلاین ارائه می شود و می توانند از خانه تحصیل کنند ، این می تواند دلیل آنها را برای مسافرت به کانادا “انتخابی” یا “اختیاری” کند.

با این حال ، مهاجرت و تابعیت کانادا (IRCC) یک فرایند جدید تأیید دو مرحله ای را ارائه می دهد که به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد تا بدون اجازه تحصیل نهایی ترم را به صورت آنلاین شروع کنند. اداره مهاجرت دستورالعمل جدیدی را برای افسران خود در مورد چگونگی پیشبرد تغییرات موقت رونمایی کرد .

IRCC اظهار داشت هفته گذشته هدف ما پردازش درخواست های مجوز مطالعه کامل است که در اسرع وقت ارسال شده اند.

دانشجویانی که می خواهند از روند موقت دو مرحله ای استفاده کنند باید تا 15 سپتامبر درخواست مجوز تحصیل کنند.

نحوه اخذ مجوز تحصیل برای پاییز سال 2020

مرحله اول تقریباً شبیه به روند معمولی مطالعه مجوز است. دانشجویان بین المللی باید ارائه دهند:

  • نامه پذیرش؛
  • Certificat d’acceptation du Québec (فقط برای دانشجویان کبک)
  • اثبات بودجه؛
  • اثبات اینکه آنها می توانند کانادا را ترک کنند وقتی دیگر وضعیت قانونی موقت یا دائمی ندارند. و
  • هرگونه ارتباط خانوادگی با کانادا.

مأمورین مهاجرت این برنامه ها را ارزیابی کرده و قبل از تصویب آنها را به اختیار خود صادر می کنند. دانشجویان بین المللی می توانند در این مرحله تحصیل را شروع کنند.

برای دریافت مجوز تحصیل کامل و در نهایت سفر به کانادا ، دانشجویان بین المللی باید مدارک زیر را ارسال کنند:

  • معاینه پزشکی مهاجرت
  • گواهینامه های امنیتی – پلیس ( سو پیشینه )
  • بیومتریک ( انگشت نگاری )

الزامات منظم برای جریان مستقیم دانشجویی کانادا

دانشجویان بین المللی که تحت جریان مستقیم دانشجویی (SDS) ( برای > چین ،هند ،فیلیپین،ویتنام ،پاکستان ،مراکش ، یا سنگال ) متقاضی هستند فقط درصورتی که بتوانند درخواست کاملی ارائه دهند ، مجاز به برنامه اجازه تحصیل تسریع شده هستند. در غیر این صورت ، آنها باید تحت فرایند معمول متقاضی شوند یا منتظر بمانند تا زمانی که قادر به تهیه تمام اسناد لازم برای واجد شرایط بودن برای SDS باشند. IRCC همچنین می گوید که ممکن است تأخیرهایی به وجود بیایند.

SDS قصد دارد مجوزهای مطالعه را طی 20 روز پردازش كند. در حال حاضر ، دانشجویان بین المللی واجد شرایط هستند اگر از هفت کشور زیر باشند: چین ، هند ، مراکش ، پاکستان ، فیلیپین ، سنگال و ویتنام.

تحصیل آنلاین اکنون مجاز به دریافت اجازه کار پس از فارغ التحصیلی کانادا است

در صورتی که دانشجویان بخواهند برنامه خود را در کانادا تکمیل کنند ، اجازه تحصیل کامل لازم است و درنهایت برای دریافت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) برای کار در این کشور پس از فارغ التحصیلی اقدام می کنند.

IRCC پیش از این شرایط لازم برای PGWP را تغییر داده بود زیرا موسسات یادگیری تعیین شده برنامه های درون کلاس خود را به صورت آنلاین تغییر ارائه می دادند. دانشجویان بین المللی اکنون می توانند نیمی از برنامه خود را بصورت آنلاین انجام دهند و هنوز هم مجوز کار اجازه می دهند که بتواند حداقل سه سال دیگر در کانادا بماند.

PGWP بسیار مهم است زیرا دانشجویان بین المللی را قادر می سازد تجربه کاری کانادایی را که اغلب برای واجد شرایط بودن برای اقامت دائم کانادا لازم است ، بدست آورند. Express Entry و برنامه نامزد استان (PNP) از جمله مسیرهای مهاجرتی بی شماری است که در اختیار دانشجویان بین المللی است که تحصیلات خود را در کانادا به پایان می رسانند و تجربه کاری واجد شرایط را دریافت می کنند.

وزیر مهاجرت ، ماركو مندیچینو ، در بیانیه خبری گفت: “این بیماری همه گیر بر دانشجویان بین المللی و مؤسسات و جوامع كانادایی كه میزبان آنها است تأثیر بسزایی داشته است.” “به همین دلیل ما مجموعه ای از اقدامات را برای پشتیبانی از آنها عملی کرده ایم. ما از سهم جوانان در جستجوی آموزش با کیفیت بالا در کانادا قدردانی می کنیم و تمام تلاش خود را می کنیم تا تأثیرات چالش های فعلی بر برنامه ها و رویاهای آنها برای آینده به حداقل برسد. “


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت