تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

مناسب ترین زمان و روش دریافت یا تمدید پاسپورت کانادا

وی والت آمریکا کانادا اطلاعات کاربردی اطلاعات کاربردی کانادا مناسب ترین زمان و روش دریافت یا تمدید پاسپورت کانادا

تمدید پاسپورت کانادا

خبرگزاری سی‌بی‌سی سوالات متداول در مورد بهترین زمان و روش تمدید و دریافت پاسپورت کانادایی را از کارینا گولد، وزیر مسئول صدور گذرنامه کانادا در مورد نحوه ثبت درخواست تمدید و دریافت پاسپورت پرسیده است.

آیا باید درخواست خود را از طریق پست ارسال کنم؟

گولد می‌گوید: «بهتر است که به دلیل پرونده‌های فراوان معوق درخواست خود را به صورت پستی ارسال نکنید.»
 
وی می‌افزاید که برای برخی افراد پُست تنها گزینه است، و ما می‌خواهیم که این کانال برای آنها در دسترس است، اما در حقیقت سیستم صدور و تمدید پاسپورت به عنوان خدماتی حضوری طراحی شده است.
 
گولد افزود که مراجعه حضوری به افسران صدور گذرنامه اجازه می‌دهد که مدارک شخصی مورد نیاز از جمله شناسنامه و کارت شهروندی را از نزدیک بررسی کنند و آن را سریعا برگردانند.

چرا هنگامی که با خط تلفن برنامه پاسپورت تماس می‌گیرم، قطع می‌شود؟

کانادایی‌ها در مورد عدم توانایی در برقراری تماس با اپراتورهای تلفن Service Canada پس از ساعت‌ها انتظار شاکی هستند. پس از موفق بودن به برقراری تماس آنها یک پیام اتوماتیک می‌شنوند ‌و سپس قطع می‌شود.
 
گولد می‌گوید گاهی اوقات، اگر تماس را بر روی Hold بگذارید، اپراتور تلفن را قطع می‌کنند.
 
یک سخنگو از سازمان استخدام و توسعه اجتماعی کانادا می‌گوید ۱۳۵ افسر در حال حاضر در مرکز تماس پاسپورت کار می‌کنند و ۴۰ افسر دیگر در خط تلفن 1-800-O-CANADA فعالیت می‌کنند که خط عمومی برای خدمات فدرال است.

آیا برای مسافرت پاییزی امسال مدارکم را دریافت می‌کنم؟

اگر برنامه فوری سفر ندارید، انتظار تا ماه سپتامبر برای ارائه درخواست صدور و تمدید پاسپورت بهترین گزینه است. گولد می‌گوید: «هدف این است که در عرض چهار تا شش هفته تمام درخواست‌های معوق را پردازش کنیم.»
 
او امیدوار است از آن زمان به بعد، هر کسیکه درخواست صدور و یا تمدید پاسپورت بدهد، پاسپورت خود را بر اساس استانداردهای ارائه خدمات Service Canada دریافت می‌کند.

درخواست من به موقع پردازش نشده است، چگونه می‌توانم پول خود را پس بگیرم؟

اگر Service Canada نتواند بر اساس استانداردهای ارائه خدمات به موقع که ۲۰ روز کاری برای درخواست پستی و ۱۰ روز کاری برای ثبت درخواست حضوری است، درخواست شما را پردازش کند، شما مشمول بازپرداخت خواهید شد.
 
گولد می‌گوید برای دریافت ۵۰ تا ۱۵۰ دلار برای هزینه‌های اکسپرس و پیکاپ، می‌توانید بر علیه دولت فدرال یک ادعانامه تهیه کنید (srv144.services.gc.ca).

اداره گذرنامه یا مرکز خدمات کانادا: به کجا باید مراجعه کنم؟

گولد می‌گوید مسافرانی که امیدوارند ظرف یک هفته یا بیشتر کانادا را ترک کنند، باید شخصاً به یک افسر در دفتر گذرنامه که خدمات چاپ در محل را ارائه می‌کند، مراجعه کنند.
 
همه مسافران دیگر باید به یک مرکز خدمات کانادا Service Canada مراجعه کنند، که به گفته او «منحصراً برای پاسپورت» نیست.
 
اگر تاریخ عزیمت شما بین 24 تا 48 ساعت باشد، طبق گفته سازمان استخدام و توسعه اجتماعی کانادا، هیچ بنیازی برای ملاقات با افسر گذرنامه لازم نیست، اما باید مدرک سفر را ارائه دهید.

چه چیزی باعث می شود کانادا اجازه تمدید آنلاین را ندهد؟

گولد می‌گوید یکی از چالش‌های اصلی برای ساده‌سازی درخواست‌های آنلاین این است که بیشتر برنامه‌هایی که Service Canada دریافت می‌کند برای افرادی است که هرگز پاسپورت کانادایی نداشته‌اند.
 
او گفت که تمدید گذرنامه تنها 12 تا 15 درصد درخواست‌ها را تشکیل می دهد، اما دولت فدرال به دنبال توسعه یک سیستم درخواست آنلاین برای تمدید ساده است.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی