تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

چگونه رشته تحصیلی مناسبی برای مهاجرت انتخاب کنیم

وی والت مشترک کشورها تحصیلات چگونه رشته تحصیلی مناسبی برای مهاجرت انتخاب کنیم

اگر تمام دوران تحصیل و اشتغال شما در یک زمینه خاص بوده، حتما رشته‌ای متناسب با همان زمینه را انتخاب کنید اما اگر بصورت بین رشته‌ای تحصیل یا کار کرده‌اید، می‌توانید با توجه به برنامه‌های آینده آمریکا کانادا، برای شغل بهتر پس از اتمام تحصیل برنامه‌ریزی کنید.
در این نوشتار قصد ما آشنا کردن شما با جستجوی مناسب در بازار کار آینده آمریکا کاناد است.

انتخاب رشته مناسب مهاجرت

یکی از بهترین مراجع شما جاب بانک آمریکا کانادا خواهد بود.

💢مثلا اگر شهر مونترآل را انتخاب کنید، در لیست پدیدار شده خواهید دید به عنوان نمونه رشته
➖Dental hygienists and dental
therapists (3222)
آینده شغلی در حد بسیار خوب اما رشته
➖Woodworking machine operators (9437)
وضعیتی نامشخص دارد.

براساس مطالعه بانک مرکزی فدرال رزرو نیویورک ، تنها 27 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه در زمینه های مربوط به رشته های خود فعالیت می کنند. با داشتن مدارک بسیار لیسانس در دسترس دانشجویان ، پیدا کردن شغل مناسب می تواند بسیار احساس ناراحتی کند

– به خصوص اگر قبلاً تصور روشنی از کارهایی که می خواهید بصورت حرفه ای انجام دهید ندارید.

این که آیا شما هم اکنون در کالج ثبت نام کرده اید یا هنوز قصد حضور در دانشگاه را دارید، راهنمای زیر برای پاسخ به برخی از سؤالات متداول در مورد انتخاب اضطراب اصلی و آرام در مورد انتخاب “صحیح” و فراهم کردن منابع مشخص برای یافتن اطلاعات و پشتیبانی وجود دارد. در طول مسیر.

7 نکته برتر برای کمک به شما در انتخاب زمینه خود

با وجود گزینه های زیادی که وجود دارد ، می توان برای محدود کردن اینکه چه رشته دانشگاهی می خواهید تحصیل کنید ، دشوار باشد. ما نکات تخصصی را گردآوری کرده ایم که به شما کمک می کند اعتماد به نفس در تصمیم گیری آگاهانه و آگاهانه داشته باشید.

گزینه ها را به آرامی از بین ببرید. “تری کارول ، مدیر اجرایی مشاوره دانشگاهی در دانشگاه می گوید:
” دانش آموزان می توانند با انتخاب یک حوزه اصلی عمومی مانند علوم اجتماعی ، حرفه های بهداشتی ، علوم انسانی ، STEM ، آموزش و یا تجارت که دارای گزینه های اصلی باریک تری است ، شروع کنند. ” از جورجیا شمالی (UNG).  “با این کار ، دانش آموزان می توانند ضمن نگه داشتن گزینه های خود ، تا حدی احساس تمرکز کنند و این باعث کاهش استرس می شود.”

عبور از گزینه ها جولی Higbee ، مشاور دانشگاهی UNG می گوید: “یك تمرین مفید برای جمع آوری لیستی از رشته های دانشگاه و مواردی است كه شما نمی خواهید.” “برای آنهایی که باقی می مانند ، آنها را در وب سایت کالج جستجو کنید و به جستجوی اینترنت در” مشاغل دارای اصلی در (مشکلی که شما در نظر دارید) بپردازید. “

یک مشاور علمی مناسب را پیدا کنید. کارول می گوید: “راه دیگر که دانش آموزان می توانند استرس را کاهش دهند ، صحبت با یک مشاور حرفه ای است که در مشاوره دانش آموزان ناخواسته تخصص دارد.” “فقط بیان خود به کسی که برای کمک به آنجا باشد می تواند آرام باشد و به شما در پیشبرد حرکت کمک می کند.”

درخواست مشاوره. هیگی می گوید: “فراموش نکنید که در مورد همه امکانات با مردم صحبت کنید.” “از خانواده ، دوستان ، همکلاسی ها ، استادان و مشاوران در مورد رشته های مهم مورد نظر خود بپرسید – به خصوص اگر آنها در یکی از این موضوعات عضو شده باشند. هیبی تأکید می کند که شما با ارزیابی های آنها موافق هستید یا خیر ، داشتن این مکالمات می تواند به تولید ایده کمک کند.

در زمینه های مختلف تجربه کسب کنید. کارول تشویق می کند: “یکی از بهترین تجربیاتی که یک دانش آموز می تواند داشته باشد ، کارآموزی برای ارائه تجربه در دنیای واقعی در حرفه ای است که دانشجو علاقه مند به دنبال آن است.” سایه بان افراد در این زمینه گزینه دیگری است.

روشهای خلاقانه برای یادگیری در مورد رشته های مختلف / مسیرهای مختلف را بیابید. Higbee پیشنهاد می کند: “ممکن است زبان آموزان بخاطر مشاغل خاص یا بزرگان مورد نظرشان به باشگاه ها یا سازمان های دانشجویی بپیوندند.” “وقتی آنها در اطراف دانش آموزان دیگری هستند که انتخاب های مشابهی انجام می دهند ، ممکن است در انتخاب خود احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند و فرصتی برای گفتگو با سایر دانش آموزانی که علایق خود را دارند ، صحبت کنند.”

احساسات خود را در طول فرایند در نظر بگیرید. هیبی سریع اظهار می کند که روند انتخاب یک اصلی بر دیگری می تواند بیش از اندازه احساس کند – به ویژه هنگامی که هیچ کس آینده را نشناسد. او می گوید: “دانش آموزانی که در تصمیم گیری در مورد حرفه اصلی و اولیه دچار اضطراب شدید هستند ، احتمالاً صحبت با یک مشاور حرفه ای یا شخص معتمد دیگری که ممکن است به آنها در کار با تصمیم گیری و ترس از عدم موفقیت کمک کند ، مفید خواهند بود.”

س: دانشجویان باید درباره تحقیق و انتخاب رشته های تحصیلی برای مشاغل دانشگاه خود چه چیزی را بدانند؟

کارول: دانش آموزان باید در ارزیابی علایق و توانایی های خود در رابطه با رشته ها و مشاغل مختلف ، از کمک بخواهند. اگر مشاوران حرفه ای که در مشاوره دانش آموزان ناخواسته تخصص دارند ، همانطور که در UNG حضور دارند ، دانشجویان باید برای بیان اهداف و آرزوهای خود با این مشاوران ملاقات کنند ، در مورد گزینه ها صحبت کنند و از منابع زیادی که می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خود و گزینه هایشان یاد بگیرند. .

Higbee: دانشکده ها معمولاً دانشجویان را برای دستیابی به حرفه ، ارزش ها و ارزیابی منافع فراهم می کنند
و دانشجویان باید آن ارزیابی ها را زود انجام دهند و از طریق ایده های شغلی ارائه شده بخوانند. برنامه درسی آموزش عمومی نیز روش خوبی برای کمک به دانش آموزان در مورد اطلاعات بیشتر در مورد رشته های ممکن است. 

تجربیات دانش آموزان در این کلاس ها ممکن است به آنها احساسی را که از نظر جالب و آنچه را که دوست ندارند پیدا کنند. اگر دانشجویی در کلاس باشد که از آن لذت می برد ،آن دانشجو باید ساعت ها به دفتر استاد برود تا در مورد آن رشته اصلی و انواع کارورزی و مشاغل ممکن با آن رشته اصلی صحبت کند.

س: چه عواملی باید هنگام تصمیم گیری در نظر بگیرند؟

کارول: دانش آموزان نه تنها باید علایق خود ، بلکه توانایی های خود را نیز ارزیابی کنند. به عنوان مثال ، حرفه ای در پزشکی ممکن است یک دانش آموز را مورد علاقه قرار دهد ، اما اگر علم چیزی باشد که دانشجو بطور مداوم با آن دست و پنجه نرم می کند ، ممکن است یک رشته زیست شناسی مناسب نباشد. در این حالت ، یک دانش آموز ممکن است درک کند که حرفه پزشکی جذاب است زیرا علاقه مند به کمک به مردم است و مشاغل دیگری نیز در آنجا وجود دارد که بدون نیاز به اصلی که شامل سالها و سالها دروس علمی باشد ،آن کیفیت را دارند.

Higbee: یک دانش آموز همچنین ممکن است در یک موضوع دانشگاهی بسیار قوی باشد اما ممکن است در برخی از جنبه های روزانه محیط کار برای رشته های شغلی مرتبط با آن مبارزه کند.

 به عنوان مثال ، دانش آموزان ممکن است در تاریخ نمرات مستقیم کسب کنند ، اما اگر او بسیار دردناک باشد ، نیازهای روزمره اجتماعی بودن یک دبیرستان یا معلم تاریخ کالج ممکن است آن شغل ها را لذت بخش نکند. در چنین مواردی ، دانش آموزان ممکن است هنوز در این موضوعات مهم باشند ، اما باید دانش خود را در مورد دوره های

کارآموزی و مسیرهای ممکن برای دانشجویان دارای آن رشته ها گسترش دهند.دانش آموزان همچنین ممکن است نیاز به ملاحظه مسائل لجستیکی داشته باشند ، مانند انواع مشاغل موجود در مناطقی که قصد زندگی خود را دارند ، آیا آنها مایل به جابجایی هستند و تا چه اندازه مایل به رفت و آمد هستند.

سوال: واقعاً چقدر تصمیم بزرگ است؟ اگر احساس کنند سالها بعد تصمیم اشتباهی گرفته اند چه اتفاقی می افتد؟

کارول: بسیاری از افراد در مشاغلی که پیوندهای غیرمستقیمی با رشته های واقعی کالج خود دارند ، بسیار راضی هستند ، زیرا بسیاری از کارفرمایان به دنبال مهارت های نرم مانند خلاقیت ، ارتباط عالی ، و ویژگی های رهبری هستند و نه رشته های خاص کالج. 

شما از هر تجربه ای که دارید ، چیزی می آموزید و اگر حرفه ای که در آن هستید ، برآورده نمی شود ، همیشه مهارت هایی وجود دارد که می توانید به مسیر شغلی دیگری منتقل شوید. همچنین همیشه گزینه بازگشت به مدرسه برای اخذ گواهینامه در یک رشته دیگر یا گذراندن دوره های پیش نیاز برای ورود به مدرسه کارشناسی ارشد برای حرفه ای دیگر وجود دارد.

س: در محوطه دانشگاه ، چه کسی برای کمک به دانشجویان تصمیم گیری می کند؟

کارول: مشاوران حرفه ای و مراکز خدمات شغلی. دانشکده منابع بزرگ دیگری است ، زیرا آنها در زمینه های خود متخصص هستند و در مورد مدارس تحصیلات تکمیلی و مشاغل احتمالی آگاه هستند.

10 رایج ترین متقاضیان کالج

براساس مرکز ملی آمار آموزش ، تقریباً 1.92 میلیون درجه در طول سال تحصیلی 2015-2016
در ایالات متحده اعطا شده است. محبوب ترین درجه های تحصیل در زیر نشان داده شده است
تا دانش آموزانی را انتخاب کنند که آنها را از آنچه انتظار دارند انتخاب کنند.

کسب و کار:یک مدرک کارشناسی در تجارت ، دانش گسترده ای را در زمینه هایی مانند امور مالی ، حسابداری ، بازاریابی ، اخلاق ، عملیات و منابع انسانی به دانش آموختگان می دهد. برخی از زبان آموزان برای ایجاد مهارت های بیشتر ، در یکی از این مباحث ، تمرکز خود را انتخاب می کنند ، در حالی که برخی دیگر برای یک مرور کلی در این زمینه تصمیم می گیرند. فارغ التحصیلان برنامه های تجاری برای طیف گسترده ای از مشاغل به عنوان هماهنگ کننده بازاریابی ، متخصصان قابل پرداخت حساب ، مدیران توسعه تجارت ، مدیران فروش و تحلیلگران مالی با یکدیگر رقابت می کنند.

حرفه های بهداشتی و برنامه های مرتبط:از آنجایی که مشاغل مربوط به مشاغل بهداشتی هر ساله به رشد خود ادامه می دهد ، درجه هایی در این زمینه تمایل به ایجاد ثبات و حقوق معقول دارند. در حالی که برخی از افراد به دنبال نقش های پرستار ، مربی پرستار ، دستیاران پزشک و یا حتی پزشکان پزشکی هستند ، برخی دیگر تصمیم می گیرند نقش های اداری را در زمینه های مدیریت مراقبت های بهداشتی ، فناوری سوابق پزشکی یا فناوری اطلاعات مراقبت های بهداشتی دنبال کنند. افرادی که در سمت پزشکی هستند می توانند انتظار داشته باشند که در مباحثی مانند فیزیولوژی انسان ، فارماکولوژی ، زیست شناسی و آناتومی کلاس هایی را برگزار کنند ، در حالی که افراد در سمت اداری کلاس هایی مانند اصطلاحات پزشکی ، اخلاق بهداشت و درمان و درک نحوه صدور صورتحساب را با شرکت های بیمه می گذرانند.

علوم بیولوژی و زیست پزشکی:یک گزینه محبوب برای افرادی که قصد دارند به پزشکی یا تحقیق بپردازند ، این زمینه شامل مطالعات در زمینه های شیمی بیولوژیکی ، زیست شناسی سلولی ، زیست شناسی رشدی و ترمیمی ، فارماکولوژی مولکولی ، ژنتیک و ژنومیک و ایمونولوژی است. برنامه های در این سطح مانند سایر مدارک کارشناسی ، تمایل دارند بدون توجه به جزئیات در هر موضوع ، دیدگاهی همه جانبه از این رشته ارائه دهند. افرادی که امیدوارند بعد از فارغ التحصیلی به کار خود بپردازند ، به عنوان مقامات بیوتکنولوژیست ، تکنسین های آزمایشگاه ، دستیاران تحقیق ، مربیان ، مدیران بهداشت و یا متخصصان محیط زیست موقعیت هایی پیدا می کنند.

هنرهای تجسمی و نمایشی:این زمینه گسترده شامل بسیاری از عبارات خلاق مختلف است. هنرهای تجسمی شامل مواردی مانند نقاشی ، نقاشی ، چاپ ، مجسمه سازی ، سرامیک ، عکاسی و فیلمبرداری است. در عین حال هنرهای نمایشی شامل رشته هایی مانند موسیقی ، رقص ، تئاتر ، عروسکی و قطعات اجرا می شود. کلاسهای درجه هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی تمایل دارند که همپوشانی کمی خارج از نیازهای آموزش عمومی ارائه دهند. فارغ التحصیلان فارغ التحصیل دوره های خود ، به عنوان هنرمندان ، صاحبان مشاغل ، مجریان مسافرتی ، نوازندگان ، مربیان و تکنسین ها به کار خود ادامه می دهند.

تحصیلات:مدرک عالی برای افرادی که از کمک به دیگران برای یادگیری لذت می برند ، مدارک تحصیلی دانش آموزان را برای ایفای نقش در مقاطع ابتدایی و متوسطه در مدارس دولتی و خصوصی آماده می کند. متقاضیان فارغ التحصیلی علاوه بر یادگیری در مورد تئوری های آموزش و پرورش ، خدمت به جمعیت های متنوع و همکاری با دانش آموزان با استعداد و استثنایی ، دانش خود را در مباحث خاص مدرسه مانند ریاضی ، علوم ، انگلیسی و تاریخ نیز تسویه می کنند. علاوه بر مشغول تدریس نقش ، استادان آموزش ممکن است به عنوان مشاور ، هماهنگ کننده برنامه درسی ، مشاوران مدرسه یا مدیران فعالیت کنند.

علوم اجتماعی و تاریخ:علوم اجتماعی موضوعاتی همچون مردم شناسی ، اقتصاد ، جغرافیا ، تاریخ و جامعه شناسی را در بر می گیرد و به فارغ التحصیلان موقعیت های مختلفی را ارائه می دهد که می توانند پس از کسب مدرک خود در نظر بگیرند. در حالی که بسیاری از افراد به عنوان مدرس تحصیل پیدا می کنند یا به تحصیلات پیشرفته ادامه می دهند ، برخی دیگر از مدرک لیسانس خود برای کار به عنوان محقق ، نویسنده ، متخصص موزه ، بایگانی ، مشاور ، مدیر سفر یا متخصص فروش استفاده می کنند. برخی از کلاسهایی که ممکن است در این برنامه ها با آنها روبرو شویم شامل تاریخ ایالات متحده – 1865 تا کنون ، معرفی جامعه شناسی ، تاریخ نظریه اقتصادی و روش های انسان شناسی است.

روانشناسی:برنامه های لیسانس در روانشناسی ، درک متقاضی از بسیاری از شاخه ها و زیر رشته های مختلف این رشته را به افراد متقاضی اعطا می کند. در حالی که برنامه ها در این سطح به طور معمول امکان تخصص را فراهم نمی کنند ، دانش آموزان از روش ها و چارچوب های مختلف حس خوبی می گیرند. دوره های معمول ممکن است شامل روانشناسی شناختی ، روانشناسی رشد ، روانشناسی زنان ، روانشناسی اجتماعی و روانشناسی صنعتی / سازمانی باشد. برای تمرین روانشناسی ، افراد باید حداقل دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند ، گرچه بیشتر آنها درخواست دیپلم دکتری دارند. افرادی که می خواهند از مدارک چهار ساله خود استفاده کنند ، به طور معمول نقش هایی را به عنوان محقق ، مدیران پرونده ، مدیران فروش ، مدیران آموزش ، تکنسین های روانپزشکی یا مشاوران مدرسه پیدا می کنند.

مهندسی:افرادی که در این عرصه مدرک تحصیلی را طی می کنند ، معمولاً در مدرسه ، بر مهندسی هوایی ، عمران ، شیمیایی ، برق یا مکانیک تمرکز می کنند. هر یک از این برنامه ها دانش پایه ای لازم را برای ایفای نقش های سطح ورودی پس از فارغ التحصیلی فراهم می کند – که برخی از آنها حقوق شش رقمی را ارائه می دهند. انواع دیگر مهندسی شامل محیط زیست ، برق ، زیست پزشکی ، صنعتی و هسته ای است ، اگرچه برخی از این موارد ممکن است نیاز به مطالعه پیشرفته داشته باشد. در حالی که برخی دانشجویان قصد دارند از دانش مهندسی خود به طور مستقیم در این زمینه استفاده کنند ، برخی دیگر تصمیم می گیرند به سمت نقش های مدیریتی و / یا رهبری که به مهارت های اداری نیاز دارند ، کار کنند.

برنامه های ارتباطی ، روزنامه نگاری و مرتبط:برای افرادی که از برقراری ارتباط با دیگران لذت می برند ، مدرک لیسانس روزنامه نگاری یا ارتباطات گزینه های بسیاری را در هنگام مسیر حرفه ای ارائه می دهد. در حین مدرسه ، فراگیران مباحثی از جمله راهبردهای ارتباطی ، روابط عمومی ، اخلاق روزنامه نگاری ، نظریه های ارتباط و سبک های مختلف نوشتار را پوشش می دهند. پس از فارغ التحصیلی ، آنها به عنوان نویسندگان روزنامه و رسانه های دیجیتال ، روزنامه نگاران تحقیق ، هماهنگ کننده ارتباطات و دبیرخانه مطبوعات ، واجد شرایط می شوند. آنها می توانند در دنیای سودآور ، غیرانتفاعی و دولتی کار پیدا کنند.

علوم کامپیوتر و اطلاعات:علوم کامپیوتر و اطلاعات یک مسیر چند ساله محبوب را برای افرادی فراهم می کند که از کار با سخت افزار و نرم افزار لذت می برند و می خواهند حقوق بالاتر از متوسط ​​دریافت کنند. نقش های فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی شامل معماران شبکه رایانه ، برنامه نویسان رایانه ، تحلیلگران سیستم های رایانه ای ، سرپرستان بانک اطلاعاتی ، تحلیلگران امنیت اطلاعات و توسعه دهندگان نرم افزار است. طبق اعلام دفتر آمار کار ، همه این مواضع در سالهای آینده رشد می کنند. بسته به نوع تمرکز ، دانش آموزان مباحثی از جمله امنیت شبکه ، زبان های کد نویسی ، اخلاق فناوری اطلاعات ، توسعه برنامه و تجربه کاربر را پوشش می دهند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی