کانادا اخبار سراسری کانادا

رتبه کانادا برای مهاجران در دنیا

کانادا از نظر فرصت‌هائی که در اختیار مهاجران می‌گذارد در میان کشورهای انگلیسی زبان رتبه اول و در میان کشورهای دنیا رتبه چهارم را دارد.

سوئد، فنلاند و پرتغال رتبه‌های اول تا سوم را دارند.

این رتبه‌بندی را فهرست The Migration Integration Policy انجام داده که کشورهای دنیا را در ۸ شاخص تحرک بازار کار، تحصیلات، مشارکت سیاسی، دسترسی به تابعیت، اتحاد مجدد خانواده، سلامتی، اقامت دائم و مخالفت با تبعیض مطالعه می‌کند.

کانادا در گزارش پیشین MIPEX که در سال ۲۰۱۵ منتشر شده بود در رده ششم قرار داشت.

بهبود خدمات بهداشتی برای متقاضیان حمایت بشر دوستانه و نیز تغییرات در قانون شهروندی سال ۲۰۱۷ باعث افزایش رتبه کانادا شده است.

سایت وی والت که مهاجرت ایرانیان به کانادا و زندگی در مهاجرت را دنبال می‌کند از رتبه‌بندی تازه MIPEX گزارش می‌دهد.

کانادا برای مهاجران؛ رتبه اول در کشورهای انگلیسی زبان و چهارم در دنیا

کانادا در فهرست The Migration Integration Policy در میان کشورهای دوستدار مهاجر از نظر سیاست‌های مهاجرتی که حق و فرصت برابر به خارجی‌ها می‌دهد، در رده چهارم کشورهای دنیا قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، کانادا در بین ۵۲ کشور دنیا از پنج قاره، امتیاز ۸۰ گرفته و در جایگاه چهارم قرار دارد.

سوئد در جایگاه اول این فهرست قرار دارد و به دنبال آن فنلاند و پرتغال در جایگاه دوم و سوم قرار گرفته‌اند.

آخرین گزارش MIPEX در سال ۲۰۱۵ منتشر شده بود که کانادا در رده ششم قرار داشت.

امتیازات جدید شامل داده‌های سال ۲۰۲۰ نیست.

این شاخص هشت حوزه را بررسی می‌کند: تحرک بازار کار، تحصیلات، مشارکت سیاسی، دسترسی به تابعیت، اتحاد مجدد خانواده، سلامتی، اقامت دائم و مخالفت با تبعیض.

توماس هادلستون (Thomas Huddleston)، مدیر تحقیقات Migration Policy Group، در این باره می‌گوید: «در میان کشورهای انگلیسی زبان، کانادا در حال تبدیل شدن به یک مقصد جذاب‌تر و فراگیر در سطح جهانی است. کانادا به همراه نیوزیلند جای کشورهایی مثل استرالیا، بریتانیا و آمریکا را گرفته است.»

کانادا در سال ۲۰۱۵ در مکان ششم قرار داشت و به دلیل بهبود خدمات بهداشتی برای متقاضیان حمایت بشر دوستانه موفق به بهبود جایگاه خود شده است.

این کشور همچنین برای بهبود شرایط قانون شهروندی سال ۲۰۱۷ امتیازاتی کسب کرده است.

علاوه بر این، در این گزارش آمده است که قدرت کانادا در بهبود جایگاه خود، ناشی از سیاست‌های ضدتبعیض در قوانینی مانند منشور حقوق و آزادی‌ها و سیاست‌های مختلف چند‌فرهنگی‌گرایی ملی می‌باشد.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023