تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

راه های مهاجرت به کانادا برای متخصصان فناوری

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا راه های مهاجرت به کانادا برای متخصصان فناوری

مهاجرت به کانادا برای متخصصان فناوری

بخش فنی کانادا در سالهای اخیر رو به رشد بوده است. حتی علیرغم همه گیری کرونا ویروس ، این شرکت ها همچنان قوی هستند ، که شرکت ها به طور جدی استعداد جذب می کنند.

کانادا به دلیل نیاز بیشتر به متخصصان فناوری اطلاعات و ارتباطات ، مسیرهای دائمی و موقت بسیاری را برای پشتیبانی از این بخش ارائه می دهد. این برنامه ها شامل برنامه های کلی برای متخصصان ماهر و برنامه های خاص اختصاص داده شده برای استعدادهای فنی است.

آیا می خواهید به طور دائم یا موقت به کانادا مهاجرت کنید ،پس موارد زیر گزینه های اصلی برای بررسی شما است.

اکسپرس اینتری کانادا

یکی از مزایای اصلی اکسپرس انتری ، ماهیت پویا و سریع آن است. شما می توانید فقط با گذشت چند روز از ارسال نمایه تکمیل شده ، فرض کنید که شما یکی از کاندیداهای بالاترین رتبه هستید ، دعوت نامه ای را برای اقامت دائم دریافت کنید. اگر شما یکی از این افراد خوش شانس باشید ، دولت فدرال قصد دارد ظرف شش ماه پس از ارسال آن ، درخواست اقامت دائم شما را پردازش کند.

Express Entry روش اصلی کانادا در مدیریت برنامه های کاربردی متخصصان ماهر برای اخذ اقامت دائم است. این یک گزینه بسیار محبوب برای استعدادهای جهانی فناوری به دنبال مهاجرت به کانادا است. متخصصان فنی گروه اصلی شغلی مهاجران هستند که از طریق Express Entry به کانادا نقل مکان می کنند.

اگر شما یک متخصص فنی هستید که قبلاً در کانادا زندگی نکرده اید ، بهترین گذینه شما برای واجد شرایط بودن برای ورود به اکسپرس اینتری از طریق برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP) است. FSWP تقریبا نیمی از تمام افرادی که ITA را بدست می آورند ، تشکیل می دهد.

برای برآورده کردن شرایط FSWP باید حداقل معیارهای صلاحیت را رعایت کنید و حداقل 67 امتیاز کسب کنید. قبل از ورود به جمع کاندیداهای Express Entry ، صلاحیت شما برای FSWP با سن ، تحصیلات ، مهارت های زبانی و تجربه کاری و دیگر موارد مشخص می شود.

برنامه نامزدهای استانی (PNP) کانادا

مهاجرت استانی برنامه (PNP) بهترین گذینه بعدی برای به دست آوردن اقامت دائم کانادا است.

قانون اساسی کانادا حق اجرای برنامه های مهاجرتی را به استانها و قلمروهای این کشور می دهد. PNP تقریباً در هر حوزه قضایی فعالیت دارد. استان ها می توانند کاندیداهای مهاجرتی را انتخاب کنند که نیازهای بازار کارشان را برآورده سازد ، و سپس دولت فدرال پیش می رود و درخواست اقامت دائم آنها را پردازش می کند.

استان ها و سرزمین ها بر اساس جایی که کمبود نیروی کار دارند ، مسیرهای کلی برای متخصصان ماهر و همچنین افراد خاص ارائه می دهند. یک منطقه از نیازهای قابل توجهی دارد ، به همین دلیل برخی از استانها دارای جریان متخصص فنی هستند .

دو مورد از مهمترین آنها توسط استانهای انتاریو و بریتیش کلمبیا ارائه شده است.

پایلوت فناوری انتاریو است برای متخصصان که دارای تجربه در یکی از شش مشاغل تکنولوژی دارند. داوطلبان باید نمایه اکسپرس اینتری داشته باشند. انتاریو در ماه مه دو قرعه کشی پایلوت فنی از جمله یک مورد در طول همه گیری های کرونا برگزار کرده است ، که در آن بیش از 700 نامزد با موفقیت دعوت نامه های نامزد استانی دریافت کردند.

BC’s Tech Pilot تقریبا هفتگی دعوتنامه ارسال میکند ، یکی از الزامات این است افراد که در یکی از 29 شغل فنی دارای پیشنهاد شغلی باشند. این استان در سال 2020 ، 14 قرعه کشی پایلوت فنی از جمله در اوایل این ماه برگزار کرده است که بیش از 1500 نفر دعوتنامه نامزدی استان را در سال جاری دریافت کرده اند.

ویزای استارتاپ کانادا

دولت کانادا همچنین برنامه ویزا استارت آپ را اجرا می کند . این امر برای جذب کارآفرینان مبتکر که به دنبال فعالیت تجاری در کانادا هستند وجود دارد. این یک گزینه جذاب برای استعدادهای فنی است و معیارهای انتخاب قابل توجه با برنامه های کارگر ماهر تفاوت دارد. نکته قابل توجه ، کاندیداهای موفق باید توسط نهادهایی که توسط دولت کانادا تعیین شده باشد (یک سرمایه گذار فرشته ، شرکت سرمایه گذاری یا سرمایه گذار تجاری) تأیید شود. این قبیل اشخاص وظیفه دارند پس از آمدن به کانادا ، از موفقیت کارآفرین حمایت کنند.

جریان استعدادی جهانی کانادا

کانادا مسیرهای اقامت موقت زیادی را برای متخصصان فنی که نمی خواهند به طور دائم در کانادا مستقر شوند ، ارائه می دهند یا قبل از ارائه درخواست اقامت دائم ، مسیر سریع تری را به کشور می خواهند. در حقیقت ، کار در کانادا به طور موقت می تواند شانس شما برای دریافت اقامت دائم را افزایش دهد ، زیرا بسیاری از برنامه های مهاجرتی مانند کلاس تجربه کانادا (CEC) برای حمایت از این روند هستند.

یکی از قابل توجه ترین گزینه های ویزای موقتی ، برنامه مهاجرت استعداد جهانی کانادا GTS است .

این کارفرمایان کانادایی را قادر می سازد استعدادهای فنی را استخدام کرده و آنها را در حدود چهار هفته به کانادا بیاورند. جریان جهانی استعدادیابی یکی از مؤلفه های استراتژی جهانی مهارت های کانادا است که از سال 2017 ورود بیش از 40،000 متخصص فنی به این کشور را تسهیل کرده است .

مهاجرت کانادا در طول COVID-19

این بیماری همه گیر در روند مهاجرت کانادا تأثیر گذاشته است ، اما این کشور هنوز هم به دارندگان ویزای موقت امکان ورود به کشور را برای کار می دهد. دعوت نامه ها برای نامزدهای موفق مهاجرت همچنان ادامه دارد زیرا کانادا قصد دارد پس از فروکش کردن کرونا ، کانادا از آنها استقبال کند.

همه اینها را می گویم ، کانادا برای استعدادهای جهانی فناوری که می خواهند این کشور را خانه جدید خود بنامند ، باز است.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی