dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

راهکارهای افزایش سایتیشن مقالات

مشترک کشورها تحصیلات راهکارهای افزایش سایتیشن مقالات

معنی لغوی Citation Index به معنای شاخص استنادی می باشد ولی در مفهوم به این معناست که هرچقدر به منابع و مطالب مقالات مختلف و معتبر استناد می کنیم و ارجاع می دهیم به همان اندازه میزان سایتیشن (شاخص استنادی) مقاله افزایش پیدا می کند. از طریق سایتیشن (شاخص استنادی) ارتباط ارجاعات همه مقالات با یکدیگر مشخص می شود و نویسندگان درمی یابند که کدام مقالات جدید و یا قدیمی هستند و همچنین می توانند اطلاعات بیشتری در مورد مطالب منتشر شده قبلی نیز کسب نمایند.

تحلیل استنادی در بین پژوهشگران و محققان دارای ارزش بسیاری است. یک مقاله ی دارای محتوای قوی ، نیاز به دیده شدن دارد. برای اینکه بتوانید مقاله ی خود را به دیگران نشان دهید باید راهی پیدا کنید تا سایتیشن مقالتان افزایش یابد در ادامه راهکارهایی مفید برای  افزایش سایتیشن مقالات را بیان میکنیم:

راهکارهایی مفید برای افزایش سایتیشن مقالات

◾️ استفاده از رفرنس دهی های بیشتر که معتبر باشند.

◾️ استفاده از خوداستنادی. بدین معنی که می توانید به مقالات قبلی خود که مرتبط با موضوع فعلی می باشند نیز رفرنس دهی نمایید تا شاخص سایتیشن مقاله تان افزایش یابد.

◾️ رفرنس دهی به مقالاتی که از همایش ها و کنگره ها پذیرفته شده اند نیز باعث افزایش سایتیشن می شود.

◾️ استفاده از مقالات اورجینالی که نویسنده اول آنها شهرت خوبی دارند نیز موجب افزایش سایتیشن می شود.

◾️ استفاده کردن از عنوان های کوتاه ولی قابل فهم و استفاده نکردن از اسامی شهرها یا کشورها در عنوان نیز یک راهکار دیگر برای افزایش سایتیشن می باشد.

◾️ ارسال مقالات برای سایتها و مجلات معتبر و دارای ضریب تائیر نیز قطعا باعث افزایش سایتیشن خواهد شد.

◾️ ارسال مقاله برای مجلات معتبر و Open Access نیز باعث می شود که مقالات بیشتر در معرض دید قرار بگیرند و دیده شوند که در این صورت میزان استنادها و سایتیشن هم بیشتر شود.

◾️ با ورود به سایتها یا شبکه های اجتماعی مانند Google Scholar نیز می توانید یک پروفایل شخصی برای خودتان ایجاد کنید و مقالات و تحقیقات خود را در دسترس عموم قرار دهید تا میزان استنادها و تبع آن شاخص استنادی (Citation Index) افزایش یابد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت