مشترک کشورها تحصیلات

راهکارهای افزایش سایتیشن مقالات

معنی لغوی Citation Index به معنای شاخص استنادی می باشد ولی در مفهوم به این معناست که هرچقدر به منابع و مطالب مقالات مختلف و معتبر استناد می کنیم و ارجاع می دهیم به همان اندازه میزان سایتیشن (شاخص استنادی) مقاله افزایش پیدا می کند. از طریق سایتیشن (شاخص استنادی) ارتباط ارجاعات همه مقالات با یکدیگر مشخص می شود و نویسندگان درمی یابند که کدام مقالات جدید و یا قدیمی هستند و همچنین می توانند اطلاعات بیشتری در مورد مطالب منتشر شده قبلی نیز کسب نمایند.

تحلیل استنادی در بین پژوهشگران و محققان دارای ارزش بسیاری است. یک مقاله ی دارای محتوای قوی ، نیاز به دیده شدن دارد. برای اینکه بتوانید مقاله ی خود را به دیگران نشان دهید باید راهی پیدا کنید تا سایتیشن مقالتان افزایش یابد در ادامه راهکارهایی مفید برای  افزایش سایتیشن مقالات را بیان میکنیم:

راهکارهایی مفید برای افزایش سایتیشن مقالات

◾️ استفاده از رفرنس دهی های بیشتر که معتبر باشند.

◾️ استفاده از خوداستنادی. بدین معنی که می توانید به مقالات قبلی خود که مرتبط با موضوع فعلی می باشند نیز رفرنس دهی نمایید تا شاخص سایتیشن مقاله تان افزایش یابد.

◾️ رفرنس دهی به مقالاتی که از همایش ها و کنگره ها پذیرفته شده اند نیز باعث افزایش سایتیشن می شود.

◾️ استفاده از مقالات اورجینالی که نویسنده اول آنها شهرت خوبی دارند نیز موجب افزایش سایتیشن می شود.

◾️ استفاده کردن از عنوان های کوتاه ولی قابل فهم و استفاده نکردن از اسامی شهرها یا کشورها در عنوان نیز یک راهکار دیگر برای افزایش سایتیشن می باشد.

◾️ ارسال مقالات برای سایتها و مجلات معتبر و دارای ضریب تائیر نیز قطعا باعث افزایش سایتیشن خواهد شد.

◾️ ارسال مقاله برای مجلات معتبر و Open Access نیز باعث می شود که مقالات بیشتر در معرض دید قرار بگیرند و دیده شوند که در این صورت میزان استنادها و سایتیشن هم بیشتر شود.

◾️ با ورود به سایتها یا شبکه های اجتماعی مانند Google Scholar نیز می توانید یک پروفایل شخصی برای خودتان ایجاد کنید و مقالات و تحقیقات خود را در دسترس عموم قرار دهید تا میزان استنادها و تبع آن شاخص استنادی (Citation Index) افزایش یابد.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023