تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

راهنمای مصاحبه برندگان لاتاری برای سفارت آمریکا


راهنمای مصاحبه برندگان لاتاری در سفارت در آمریکا

اگر برنده لاتاری هستید و میخواهید برای مصاحبه به سفارت امریکا در آنکارا، ابوظبی و یا شهر دیگری بروید، نکاتی وجود دارد که ممکن است با رعایت آنها بتوانید ویزای خودتان را دریافت کنید.

به دلیل نبودن سفارت آمریکا در ایران، متقاضیان ویزای آمریکا باید به یک کشور ثالث جهت انجام انگشت نگاری و وقت مصاحبه مراجعه کنند. سفارت های ایالات متحده در شهرهای ابوظبی، ایروان و آنکارا می تواند برای متقاضیان ایرانی انتخاب مناسبی باشد. نکته مهم این که سفارت ایالات متحده در این شهر ها برخلاف سایر سفارت ها در دیگر کشور ها، این امکان را به متقاضیان ایرانی می دهد که مصاحبه خود را فارسی انجام دهند.

هزینه های سفارت برای برندگان لاتاری گرین کارت 330 دلار می باشد. هر نفر 330 دلار و به صورت نقدی دریافت خواهد شد. این هزینه قابل بازگشت نیست و در صورت دریافت نکردن ویزا جای هیچ اعتراضی نیست. هزینه برندگان لاتاری گرین کارت در سفارت برای کودکان و بزرگسالان یکسان است.

برای مراجعه به سفارت جهت مصاحبه لاتاری به مدارک زیر نیاز خواهید داشت. افسر کنسولی اصل مدرک را میبیند و به شما پس میدهد اما ترجمه مدرک را نزد خودش نگه میدارد.

◾️عکس چاپ شده جدید دو عدد
◾️شناسنامه
◾️کارت ملی
◾️کارت پایان خدمت
◾️رزومه انگلیسی یا همان CV
◾️مدرک تحصیلی از دیپلم به بالا
◾️عقد نامه
◾️گواهی سپرده بانکی یا فرم اسپانسری
◾️پاسپورت
◾️مدارک واکسیناسیون و مدیکال
◾️گواهی فوت همسر
◾️سند طلاق
◾️پرینت برگه DS
◾️پرینت برگه کیس نامبر
◾️پرینت برگه تاییدیه وقت سفارت و ثبت نام اداره

بزرگترین نگرانی برندگان لاتاری گرین کارت در سفارت های آمریکا، ترس از مصاحبه و سوالات احتمالی است. مصاحبه هر نفر پس ممکن است از 5 دقیقه تا یک ساعت به طول بکشد. مشخص نیست در هر سفارت به کدام افسر برخورد کنید. هیچکس بر اساس ساعت اعلامی مصاحبه نمیشود.. هرکس سریعتر وارد سفارت شود سریعتر نوبت میگیرد و سریعتر مصاحبه اش انجام خواهد شد. 

شما با هر نوع پوششی می توانید وارد سفارت های ایالات متحده شوید و مصاحبه خود را انجام دهید، اما توصیه می شود هنگام وقت مصاحبه به صورت رسمی و آراسته ظاهر شوید.  از همراه داشتن هرگونه وسایل اضافی مانند گوشی، لوازم آرایش، فلش، دوربین و … خوداری کنید، فقط و فقط مدارک.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی