تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

حقوق راننده کامیون در کانادا و برنامه مهاجرت رانندگان


برنامه مهاجرت کانادا برای رانندگان کامیون

جای خالی تقاضا و شغل زیاد برای رانندگان کامیون (رانندگان HGV) همچنان یک چالش در صنعت حمل و نقل کانادا است و حقوق راننده کامیون در کانادا سوال بسیاری از متقاضیان مهاجرت .  سیاست های دولت برای کارگران خارجی واجد شرایط که به دنبال شغل رانندگی در کانادا هستند ، در این شغل ویزای کار را ارائه می دهد.

حقوق راننده کامیون در کانادا

صنعت حمل و نقل بار در کانادا تا سال 2024 با کمبود رانندگان مسیر طولانی مدت روبرو است و رقم آن 48000 نفر است ، به این معنا که افرادی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند ، فرصت بسیار خوبی دارند.

با توجه به سن متوسط ​​47 سال و در حال افزایش ، این بخش با توجه به اتحاد کامیون سازی کانادا ، یکی از قدیمی ترین کارها را دارد که یک سوم رانندگان بالای 55 سال دارند.

به طور معمول ، یک کامیون دار با مسافت طولانی ممکن است تا 14 روز را به طور موقت در جاده بگذراند و 12 ساعت کار کند و سه روز تعطیل باشد.

متوسط ​​ درامد راننده کامیون در کانادا از 55000 تا 65000 دلار متغیر است ، اگرچه رانندگان غالباً مایل به پرداخت پاداش از طریق مایل می شوند ، و این امکان را می دهد که درآمد قابل توجهی کسب کنند.

جستجوی بانک شغلی دولت فدرال کانادا بیش از 2600 جای خالی را فاش می کند که هر یک از آنها مسیر احتمالی ویزای کانادا را دارند.


فرصتهای استخدام راننده تریلی در کانادا

کانادا2،655
کبک837
آلبرتا546
انتاریو494
بریتیش کلمبیا427
ساسکاتچوان126
مانیتوبا107
نیوبرانزویک66
نوا اسکوشیا28
جزیره پرنس ادوارد13
نیوفاند لند و لابرادور7

منبع:  بانک کار کانادا


این نوع تقاضا بدین معنی است که متقاضیان باتجربه در صورت مراجعه به هر یک از برنامه های نامزد استان ، با مهاجرت به کانادا موفق می شوند.

نامزدهای علاقمند این روند را با اخذ پیشنهاد شغلی تأیید شده که توسط مهاجرت کانادا تأیید شده است ، آغاز می کنند. در حالت ایده آل ، یک پیشنهاد شغلی مصوب در استان هایی که اقامت دائم کانادا را تحت یک پروژه آزمایشی راننده طولانی داشته باشد ، خواهد بود.

Immigration.ca ، از طریق شرکتهای استخدامی داخلی ما ، مهارت کارگر و استخدام کنندگان جهانی مونترال ، به نمایندگی از تعدادی از کارفرمایان کار می کند تا درایورهای واجد شرایط اسکان خارجی را تهیه کنند. نامزدهای مجاز مجوز کار موقت کانادا را دریافت می کنند. پس از یک دوره انتقال ، نامزدها می توانند تحت برنامه های نامزدی استانی (PNP) برای اقامت دائم کانادا (مهاجرت کانادا) اقدام کنند.


رانندگان کامیون : برنامه های استانی

کبک

کبک از نظر جای خالی استان برای رانندگان کامیون ، 837 آگهی شغلی در حال حاضر زندگی می کند. اطلاعات مربوط به بازار کار در وب سایت اشتغال دولت کبک می گوید ، چشم انداز اشتغال برای رانندگان کامیون “خوب” است. زمینه های برنامه آموزش کارگران ماهر کبک ، 9 امتیاز از حداکثر 12 را برای مکانیک تجهیزات سنگین (7312) و تکنسین های خدمات خودرو ، مکانیک کامیون و تعمیرکارهای مکانیکی (7321) ارائه می دهد. درباره مهاجرت کبک بیشتر بخوانید .

انتاریو

کد NOC برای راننده کامیون در حمل و نقل (7511) یکی از بود سه مشاغل اضافه به انتاریو کاندیدای مهاجر برنامه کارفرما پیشنهاد کار در تقاضا مهارت های جریان در ماه جولای 2019. این بدان معنی است که رانندگان کامیون با تجربه با پیشنهاد کار در انتاریو یک مسیر خاص به اقامت دائم کانادا. درباره مهاجرت انتاریو بیشتر بخوانید .

بریتیش کلمبیا

در بریتیش کلمبیا که بیش از 400 فرصت شغلی در بانک کار دارد ، استاندارد طلای نامزدها برای گروه ورود و سطح نیمه ماهر خود یک پیشنهاد شغلی تمام وقت در حمل و نقل طولانی است. این استان اقامت دائمی را برای رانندگان مسافت طولانی فراهم می کند.

آلبرتا

رانندگان مسافت طولانی و راننده کامیون در کانادا همچنین تحت عنوان برنامه نامزد مهاجرین آلبرتا ، یک حرفه اصلی جستجوگر هستند و بیش از 500 جای خالی در بانک کار نشان می دهند. رانندگان کامیون از طریق هر دو فرصت دسترسی آلبرتا و ورودی آلبرتا اکسپرس واجد شرایط هستند . 

مانیتوبا

به کارفرمایانی که به دنبال استخدام رانندگان کامیون در مانیتوبا هستند توصیه می شود از روند ارزیابی اثرات بازار کار فدرال برای کارگران خارجی موقت استفاده کنند. برنامه اسمی استان منیتوبا فقط در صورت تأمین شرایط خاص از جمله تلاش های استخدامی و براساس قانون کار استان ، به شرکتها اجازه می دهد که خارج از فرایند LMIA استخدام شوند. 

جزیره پرنس ادوارد

رانندگان کامیون که قبلاً به طور موقت در جزیره پرنس ادوارد مشغول به کار هستند واجد شرایط اقامت دائم از طریق طبقه کارگر بحرانی هستند.

نیوفاند لند و لابرادور

در نیوفاندلند و لابرادور ، گزارش بازار کار چشم انداز 2025 رانندگی کامیون ها را به عنوان شغلی معرفی می کند که برای تحقق تقاضای خالی شغل به مهاجرت قابل توجهی نیاز دارد. شرکتهای حمل و نقل باید برای کارفرمایان واجد شرایط برای جریان های ماهر NLPNP و جریان های ورود ورود اقدام کنند. 

ساسکاتچوان

مهاجرت ساسکاچوان برای کسانی که در کانادا با مجوز کار مشغول به کار هستند ، دارای زیر گروه های مخصوص رانندگان کامیون طولانی است. این مشاغل همچنین در رده های ورودی و مشاغل بیان شده در استان قرار می گیرد که در آن هر مشاغل خاص با هر قرعه کشی هدف گذاری می شود. 

نوا اسکوشیا

مشاغل درون برنامه تقاضا نامزد برنامه نوی اسكوشیا رانندگان كامیون حمل و نقل (NOC 7511) را به عنوان یكی از دو مشاغل هدف فهرست می كند. این امر باعث می شود رانندگان مسیر مشخصی برای اقامت دائم داشته باشند. 


حقوق راننده کامیون در کانادا و وظایف راننده کامیون

دستمزد ساعتی برای رانندگان کامیون در حال حاضر با میانگین ملی و استانی قابل رقابت است.

براساس داده های بانك شغلی و آمار كانادا ، دستمزد متوسط ​​اندكی پایین تر از میانگین ملی است ، اگرچه می تواند بیش از 8 دلار بالاتر از حد متوسط ​​تا 32 دلار در ساعت در بسیاری موارد بالا رود.

با افزایش تقاضای بازار کار ، همانطور که طی سالهای آینده انتظار می رود ، احتمالاً دستمزد رانندگان کامیون افزایش می یابد.

حقوق راننده کامیون در کانادا ساعتی در تعداد دستمزدها

کممتوسطبالامتوسط ​​دستمزد ساعتی همه مشاغل
کانادا1420.43223.26
آلبرتا18263926.83
بریتیش کلمبیا1524.9535.1423.27
مانیتوبا13202921.74
نیوبرانزویک12.517.262720.56
نیوفاندلند و لابرادور13.5203523.74
نوا اسکوشیا12.821825.6420.97
انتاریو13202922.73
جزیره پرنس ادوارد1216.52719.03
کبک13.518.626.6722.48
ساسکاتچوان15.3823.633524.96

منبع:  www.jobbank.gc.ca  و آمار کانادا


وظایف راننده کامیون معمولی

  • کامیون های مستقیم یا مفصل را با وزن بیش از 4600 کیلوگرم با سه یا بیشتر محور برای حمل و نقل کالا و مواد به مقصد
  • نظارت بر همه جنبه های وسایل نقلیه از قبیل وضعیت تجهیزات ، بارگیری و تخلیه و ایمنی و امنیت بار
  • بازرسی قبل از سفر سیستم ها و تجهیزات وسیله نقلیه مانند لاستیک ، چراغ ، ترمز و سردخانه را انجام دهید
  • تعمیرات اضطراری کنار جاده را انجام دهید
  • اخذ مجوزهای ویژه و سایر مدارک لازم برای حمل بار در مسیرهای بین المللی
  • اطلاعات باربری ، مسافت طی شده ، مصرف سوخت و سایر اطلاعات را در دفترچه ثبت و یا رایانه در هیئت مدیره ثبت کنید
  • با توزیع کننده و سایر رانندگان با استفاده از رادیو باند شهروندان (CB) ، تلفن همراه و رایانه شخصی در ارتباط باشید
  • ممکن است به عنوان بخشی از یک تیم دو نفره یا کاروان رانندگی کند
  • ممکن است کالاهای خطرناک یا کالاهای خطرناک را حمل کند.

برنامه کارگر خارجی موقت

در حال حاضر ، خیابان اصلی شرکت های حمل و نقل برای استخدام کارگران از خارج از کشور از طریق برنامه  موقت کارگران خارجی  (TFWP) است. متقاضیان واجد شرایط ویزای کانادا را دریافت می کنند و بسته به استان ، می توانند به اقامت دائم کانادا انتقال دهند.

برای طی کردن مسیر موقت کارگر ، ابتدا یک کارفرما باید بدنبال ارزیابی مثبت  بازار کار  (LMIA) باشد. 

معنی این برای کارفرمایان چیست

کارفرمایان تشویق می شوند برای تضمین حفظ طولانی مدت کارمندان ، امنیت LMIA یا نامزدی تحت PNP را در نظر بگیرند.

کارفرمایان کانادایی می توانند به خدمات حقوقی بی نظیر مهاجرت دسترسی پیدا کنند و با استخدام کارگران خارجی از طریق شرکتهای داخلی ، کارگر ماهر و  استخدام کنندگان جهانی مونترال به ما کمک کنند .

از کارفرمایان تحت عنوان هزینه ثابت برای خدمات استخدامی و مهاجرتی کمک می شود. نامزدهای تأیید شده در کمترین زمان ممکن به کانادا آورده می شوند. کارفرمایان می توانند مستقیماً از یکی از شرکتهای پیشرو در زمینه مهاجرت آنلاین کانادا بهره مند شوند تا هم در استخدام و هم در شرایط مهاجرتی خود عمل کند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی