dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

دوره آمادگی پادفک در روسیه

آسیا روسیه دوره آمادگی پادفک در روسیه

دوره آمادگی پادفک در روسیه چیست؟

رشته‌های پزشکی و غیرپزشکی روسیه به دو زبان روسی و انگلیسی ارائه می‌ شود و ازآنجایی ‌که این دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو شرایط پیچیده و سختی را اعمال نمی‌کنند و دوره آمادگی پادفک زبان روسی برگزار می کنند.
دانشگاه‌های روسیه دوره آماده‌سازی یا پادفک را به دانشجویان بین‌المللی که داوطلب ادامه تحصیل به زبان روسی هستند ارائه می‌دهند.
این دوره در کشور روسیه معمولاً در طی دو ترم در طول یک سال تحصیلی که در کوتاه‌ترین حالت حدود ۶ ماه است ارائه می‌شود. درترم اول زبان روسی و درترم دوم دروس پایه مانند شیمی و زیست‌شناسی به زبان روسی ارائه می‌شود.


پیش‌نیاز مهم تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های روسیه به زبان روسی

در اکثر دانشگاه‌های روسیه تدریس به زبان روسی می‌باشد به همین خاطر برای وارد شدن
دانشجویان خارجی به دانشگاه، دوره‌های آمادگی در نظر گرفته شده است که در آن دانشجویان خارجی زبان روسی را فرا می‌گیرند. زمان تحصیلی در دوره‌ی آمادگی تقریباً هم‌زمان با یک سال زمان تحصیلی می‌باشد. دانشجو در صورتی که دوره‌ی آمادگی یا پادفک (بین 8 تا 11 ماه) را با موفقیت به پایان برساند. مدرک زبان روسی دریافت می‌کند که داشتن این مدرک به این معنی است که این دانشجو توانایی آن را دارد که در کنار دانشجویان روس‌زبان در دانشگاه مشغول به تحصیل شود. نام رسمی مدرک بین‌المللی زبان روسی را trki یا torfi می‌گویند.


دوره آمادگی پادفک زبان روسی به داوطلب ادامه تحصیل در زبان روسی کمک می‌کند:

1- تسلط به زبان روسی در چهار مهارت خواندن، نوشتن، شنیداری و گفت و گو جهت ادامه تحصیل
2- دریافت گواهی مبنی بر تعیین سطح زبان روسی
3- افزایش سطح دانش علوم پایه (زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی)
4- آشنایی با فرهنگ و سبک زندگی در کشور روسیه
5- قبولی در آزمون ورودی

به‌طور استاندارد شروع این دوره در کشور روسیه از اواخر شهریور خواهد بود و تا تیرماه سال بعد به طول می‌انجامد.

مدت این دوره معمولاْ ۸ تا 11 ماه به طول می‌انجامد. شروع کلاس‌های پادفک از اول سپتامر هر سال همزمان با شروع سایر کلاس‌ها در دانشگاه میباشد. برخی از دانشگاه‌ها این دوره را در دو ترم برگزار می‌کنند.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت