تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

دعوت نامه برای اکسپرس اینتری کانادا


دعوت نامه یا ITA برای اکسپرس اینتری کانادا

🔸 پس از اینکه نام شما به بانک اطلاعات داوطلبان (Pool) وارد شد، باید منتظر باشید تا دعوتنامه برای شما ارسال شود. در صورت دریافت دعوتنامه، تنها 60 روز برای ارسال درخواست خود مهلت خواهید داشت و به همین دلیل بهتر است مدارک خود را آماده کنید. یکی از مهم ترین مدارکی که باید داشته باشید، مدرک زبان است.

متقاضیانی که ITA دریافت می کنند واجد شرایط درخواست اقامت دائم در کانادا هستند. متقاضیانی که ITA دریافت می کنند ، همچنین پیامی از تابعیت و مهاجرت کانادا دریافت می کنند که نشان می دهد کدام یک از برنامه های مهاجرت ماهر باید تحت برنامه خود قرار بگیرد و چگونه می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند. توجه به این نکته مهم است که دریافت ITA به معنای خودکار به معنای پذیرش متقاضی به عنوان اقامت دائم نیست. متقاضی پس از دریافت ITA ، باید درخواست کاملاً تکمیل شده برای اقامت دائم ارائه دهد. این درخواست بسته به اینکه فرد متقاضی معیارهای مربوطه را رعایت کند ، پذیرفته یا رد می شود.

توجه: از متقاضیانی که ITA دریافت می کنند ممکن است از شما خواسته شود اثبات کنند که اطلاعاتی که وارد پروفایل Express Entry خود شده اند ، صحیح است اگر مشخص شود که متقاضی اطلاعات نادرست را در نمایه خود ارائه داده است ، درخواست رد می شود و متقاضی ممکن است مجازات های دیگری از قبیل:

 • در کانادا غیرقابل قبول است
 • به مدت 5 سال از ورود به كانادا منع شده است

متقاضیانی که ITA دریافت می کنند 60 روز فرصت دارند تا درخواست اقامت دائم را ارائه دهند. در طول دوره 60 روزه ، به متقاضیان توصیه می شود موارد زیر را تکمیل کنند:

1. نتایج آزمون زبان را بررسی کنید

متقاضیان باید اطمینان حاصل کنند که در روز ارائه درخواست اقامت دائم خود ، نتایج آزمون زبان آنها همچنان معتبر خواهد بود. نتایج آزمون زبان به مدت دو سال معتبر است. اگر نتایج آزمون قبل از ارسال درخواست منقضی شود ، متقاضیان یا باید.

 • دوباره آزمایش شود ، یا
 • اطمینان حاصل کنید که درخواست خود را قبل از پایان یافتن نتایج ، یا
 • دعوت خود را برای درخواست رد کنید

2. دریافت گواهی پلیس

متقاضیان اقامت دائم باید برای خودشان و کلیه اعضای خانواده تا 18 سال گواهینامه پلیس را بدست آورند. علاوه بر این ، هر یک از اعضای خانواده باید از هر کشوری که در آن بیشتر از شش ماه زندگی می کردند ، در حالی که بزرگتر از 18 سال است ، گواهی پلیس را دریافت کنند. این ممکن است مدت طولانی طول بکشد. برای پردازش این گواهینامه های پلیس بنابراین متقاضیان باید هرچه سریعتر دریافت گواهینامه ها را آغاز کنند.

3. الزامات برنامه را بررسی کنید

هنگامی که متقاضیان تعیین کردند که کدام برنامه مهاجرت ماهر را تحت برنامه خود قرار می دهد ، باید تأیید کنند که شرایط آن برنامه را رعایت می کند.

4- اطلاعات شخصی را به روز کنید

متقاضیانی که از زمان دریافت ITA وضعیت شخصی آنها تغییر کرده است باید امتیاز سیستم جامع رتبه بندی خود را با استفاده از ابزار آنلاین یافت می شود ، محاسبه کنند . اگر نمره جدید متقاضی به طور قابل توجهی پایین باشد ، توصیه می شود که متقاضی ITA را انکار کند.

اگر متقاضی متقاضی اقامت دائم شود و مشخص شود که نمره آنها دیگر به اندازه کافی بالا نیست ، از درخواست رد می شود و هزینه درخواست بازپرداخت نمی شود. تغییراتی که می تواند نمره متقاضی را پایین بیاورد شامل موارد زیر است:

 • از دست دادن یک پیشنهاد شغلی
 • از دست دادن نامزدی استان برای اقامت دائم
 • نمرات آزمون زبان منقضی شده است
 • نتایج آزمون زبان جدید پایین تر از نتایج قبلی است

توجه: اضافه کردن همسر یا شریک قانون عادی می تواند بر اساس همسر یا شریک زندگی ، نمره متقاضی را افزایش یا کاهش دهد

 • توانایی های زبانی
 • تحصیلات
 • شانس موفقیت در کانادا تأسیس می شود

متقاضیانی که دارای ITA هستند و ظرف مدت 60 روز قادر به درخواست اقامت دائم نیستند ، از جمع کاندیداها حذف می شوند. متقاضیانی که از استخر خارج شده اند برای دریافت ITA جدید باید مجدداً نمایه اکسپرس اینتری را تهیه کنند و مجدداً در استخر پذیرفته شوند.

5- رد یک دعوت نامه برای درخواست

همانطور که در بالا مشاهده شد ، در بعضی موارد ، متقاضیان با انکار ITA خود بهتر خدمت می کنند. متقاضیانی که ITA های خود را انکار می کنند ، تا زمانی که هنوز واجد شرایط دریافت سیستم اکسپرس اینتری هستند ، در جمع کاندیداها قرار می گیرند. در حین استخر ، متقاضیان حتماً اطلاعات شخصی خود را به روز می کنند. داوطلبان استخر نیز باید به دنبال فرصت هایی برای افزایش امتیازات امتیاز رتبه بندی جامع خود توسط:

 • اخذ پیشنهاد شغلی
 • اخذ نامزدی برای اقامت دائم توسط دولت استانی
 • بهبود نمرات آزمون زبان آنها

کاهش ITA کند نه ، به خودی خود، یک اثر منفی بر روی شانس متقاضی گرفتن ITA دیگر در آینده است.

داوطلبانی که با پذیرش یا رد دعوت نامه به دعوت برای درخواست پاسخ نمی دهند ، از استخر اکسپرس اینتری خارج می شوند.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی