dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

دستورالعمل ویژه پردازش برنامه های کانادا در مقابله با کرونا ویروس

اخبار آمریکا کانادا اخبار سراسری کانادا دستورالعمل ویژه پردازش برنامه های کانادا در مقابله با کرونا ویروس

در وب سایت وزارتخانه به صورت حسن نیت نسبت به ذینفعان ارسال شده است.

تاریخ اجراتاریخ انقضا ، در صورت وجود
 2020-02-26/27

خلاصه

با توجه به شیوع کرونا دولت کانادا تسهیلاتی رو برای شهروندهای چینی، ایرانی و کره ای ایجاد نمود

تسهیلات ویژه برای پرونده های باز از هر مدل ویزا:

⁃ در صورتی که افیسر پرونده درخواست مدارک ادیشنال ( اضافی ) داشته باشد، به جای ۳۰ روز، باید ۹۰ روزبه متقاضی برای تهیه مدرک فرصت بدهد.
⁃ اگر درخواست مدرک ادیشنال قبلا داده شده، باید ۹۰ روز علاوه بر ۳۰ روز اولیه به متقاضی فرصت داده بشه.
⁃ افیسر باید برای دریافت اطلاعات بیومتریک به متقاضی به جای ۳۰ روز، ۹۰ روز فرصت دهد. دقت کنید متن نامه های انگشت نگاری حتی در صورتی که بعد از این تسهیلات صادر شده باشند، قابلیت تغییر ندارند. برای همین تاریخ انقضای ثبت شده در نامه را در نظر نگیرید.

تسهیلات ویژه برای کسانی که تاییدیه PR کانادا دارند، اما امکان سفر در بازه زمانی انقضای ویزا رو ندارند.

⁃ اگر ویزای شما هنوز اعتبار دارد، از طریق وب فرم به اداره مهاجرت اطلاع بدید که امکان مهاجرت ندارید. در این صورت، افیسر در پرونده شما نوت میگذارد که فعلا نمیتوانید سفر کنید. اگر قبل از اتمام انقضای ویزا امکان سفر داشتید، بدون اطلاع دادن به افیسر میتوانید سفر کنید.
⁃ اگر ویزای شما اعتبار ندارد، از طریق وب فرم به اداره مهاجرت اطلاع بدید. در صورت انجام این کار، کیس شما توسط افیسر پرونده مجددا باز میشود و افیسر به شما ۹۰ روز وقت میدهد تا اعلام کنید دوباره میتوانید سفر کنید. پرونده ی شما مجددا تایید میشود به شرط اینکه مدارک پزشکی و مهاجرتی شما هنوز معتبر باشد. اگر اداره مهاجرت در بازه زمانی ۹۰ روز از شما خبری مبنی بر امکان پرواز دریافت نکند، مجددا ۶۰ روز به زمان بازبینی پرونده اضافه میشود و در مجموع ۱۵۰ روز فرصت دارید که تعیین تکلیف کنید.

تسهیلات ویژه برای کسانی که امتحان ها و یا مراسمات مرتبط با سیتیزن شیپی کانادا رو از دست دادن:

⁃ افیسر پرونده شما به محض بازگشت شما به کانادا، برای شما مجددا وقت مصاحبه، امتحان یا مراسم قسم رو رزو میکنن.
⁃ اگر افیسر پرونده از شما درخواست مدرک اضافه داره، موظف هست ۳۰ روز بیشتر از زمان معمول به شما وقت بده.
⁃ دقت داشته باشید روزهایی که در ایران به سر میبرید به عنوان روز های حضور در کانادا حساب نمیشود و شرط حضور کانادا باید به صورت طبیعی برای تمدید پی آر یا تبدیل شدن به سیتیزن شیپی رعایت شود


این دفترچه عملیاتی (OB) دستورالعملهای عملیاتی را در مورد كاركردهای آژانس خدمات مرزی IRCC و كانادا در مورد روشهای مربوط به درخواستهای جدید و موجود برای اقامت موقت و دائم تابعیت و شهروندی در كانادا و خارج از كشور كه ​​تحت تأثیر اختلال در خدمات مرتبط با اثرات کرونا قرار دارد ارائه می دهد. (COVID-19). این OB با تحول وضعیت به روز می شود.

زمینه

سازمان بهداشت جهانی (WHO) رمان کروناویروس (COVID-19) را در 30 ژانویه سال 2020 اضطراری جهانی اعلام کرد. دولت کانادا در حال کمک به کانادایی هایی است که در عزیمت به ووهان چین کمک کرده اند. امور جهانی جهانی کانادا (GAC) رهبری کلیه امور مربوط به فرآیند تخلیه است. شبکه بین المللی IRCC از GAC پشتیبانی می کند تا اطمینان یابد که اسکان داده شده از اسناد و مدارک مناسب برای عزیمت از چین و ورود به کانادا برخوردار هستند.

علاوه بر این ، ساکنان دائم و اتباع خارجی ممکن است تحت تأثیر اختلال در خدمات مرتبط با تأثیرات coronavirus (COVID-19) قرار بگیرند ، به ویژه افراد دارای برنامه هایی که هم اکنون در حال انجام با IRCC و اتباع خارجی در کانادا با اقامت موقت معتبر هستند. به دلیل وضعیت فعلی جهانی قادر به تأثیرگذاری خود از کانادا نیستند.

بروزرسانی: از آنجا که رمان coronavirus (COVID-19) همچنان در سطح جهانی رواج دارد ، IRCC تشخیص می دهد که متقاضیان کشورهای دیگر به طور فزاینده ای تحت تأثیر اختلال در خدمات مرتبط با تأثیرات عروق رمان (COVID-19) قرار می گیرند.

بنابراین ، اقدامات ویژه IRCC که در تاریخ 7 فوریه 2020 به منظور رسیدگی به تعدادی از سناریوهای احتمالی که روی ساکنان دائم و اتباع خارجی از چین تأثیر می گذارد ، نیز اعمال می شود ، برای اتباع خارجی از ایران و کره جنوبی نیز اعمال می شود.

مراحل مربوط به درخواست های شهروندی و مهاجرت در حال انجام است

تعطیلی دفتر

دفاتر IRCC در چین و هنگ کنگ در حال حاضر فقط با کارکنان اساسی کار می کنند. تمام مراکز درخواست ویزا (VAC) در چین تا اطلاع ثانوی بسته می شوند. اطلاعات مربوط به تاریخ های بازگشایی مجدداً مشخص می شود. VAC در هنگ کنگ و مرکز تماس VAC برای چین با ساعات کاری عادی باز و فعال هستند.

دفاتر ویزای IRCC در سایر کشورهای آسیب دیده در حال حاضر بطور عادی فعالیت می کنند.

اقدامات پردازش کلی – شبکه های متمرکز ، داخلی و بین المللی

درخواست ها برای عدم رعایت امتناع نمی شود ، و تمام برنامه های کاربردی که هم اکنون در دفاتر IRCC در خارج از کشور ، در مراکز رسیدگی به پرونده و در داخل شبکه داخلی در دست بررسی هستند ، پردازش خواهند شد اما ممکن است با تاخیر مواجه شوند.

در این زمان ، هیچ مورد نیاز پردازش تسریع قابل توجهی پیش بینی نشده است. بنابراین ، این دستورالعمل اقدامات خاصی را برای پردازش سریع انجام نمی دهد.

گفته می شود ، تصمیم به تسریع در یک درخواست به دلیل شرایط خاص بر عهده مدیر برنامه مهاجرت دفتر مسئول IRCC و مدیر دفتر پردازش مسئول در کانادا است. برنامه های فوری برای اقامت موقت توسط دفاتر IRCC در چین ، هنگ کنگ ، آنکارا و مانیل (دفتر پردازش کره جنوبی) انجام می شود.

درخواست برای اسناد اضافی در مورد برنامه های کاربردی باز:

تا اطلاع ثانوی ، دفاتر ممکن است به درخواست هرگونه اسناد اضافی لازم برای پردازش در رابطه با کلیه درخواست های شهروندی و مهاجرت ، از جمله گواهی های پلیس ، بیومتریک ، گذرنامه ، معاینات پزشکی و هرگونه اسنادی که باید توسط چینی ، ایرانی یا کره جنوبی صادر شود ، ادامه دهند. مقامات به شرح زیر:

 • هنگامی که مستندات اضافی برای تصمیم گیری در مورد برنامه مورد نیاز است ،
  مأمورین پردازش باید نامه درخواست را ارسال کنند و 90 روز اجازه دهند تا متقاضی پاسخ دهد.
 • اگر قبلاً درخواست اسناد اضافی ارسال شده بود اما متقاضی قادر به رعایت مهلت مقرر نبود ،
  افسران پردازش باید درخواست را ارائه دهند و به 90 روز اجازه دهند تا متقاضی پاسخ دهد.
 • لطفا توجه داشته باشید که نامه دستورالعمل بیومتریک (BIL) قابل اصلاح نیست
  و به متقاضیان توصیه می کنیم که 30 روز از تاریخ نامه دارند تا بیومتریک خود را ارائه دهند. 
  مأمورین باید علیرغم جدول زمانی 30 روزه مشخص شده در BIL ، 90 روز را برای متقاضی
  فراهم کنند تا بیومتریک خود را ارائه دهند.

ساکنان موقت – بازدید کنندگان ، کارگران و دانشجویان بین المللی

برای شبکه بین المللی

با توجه به تعطیلی VAC در چین ، متقاضیان نمی توانند بیومتریک خود را ارائه دهند یا سند سفر اصلی خود را برای صدور ویزا از طریق VAC ارائه دهند. با این حال ، متقاضیان در چین هنوز هم می توانند فقط برنامه های آنلاین ارائه دهند . متقاضیان دارای درخواست اقامت موقت در حال انجام می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر ،
از طریق تلفن با شماره تلفن +86 4000 88 66 37 با مرکز تماس با VAC تماس بگیرند .

به دلیل ممنوعیت سفر از کشورهای همسایه ، ممکن است شهروندان ایرانی نتوانند از طریق VAC یا دفاتر IRCC برای ارائه بیومتریک ، شرکت در مصاحبه ، انجام معاینات پزشکی و غیره دسترسی داشته باشند .

سفر فوری

چین:

از متقاضیان اقامت موقت در چین که درخواست سفر فوری دارند ، خواسته می شود تا یک درخواست آنلاین ارائه دهند و سپس درخواست را به IRCC پکن برای پردازش فوری در beijing-immigration@international.gc.ca ارسال کنند . این برنامه ها به صورت موردی به اختیار افسر مهاجرت مورد بررسی قرار می گیرند.

ایران:

از متقاضیان اقامت موقت در ایران که درخواست فوری سفر دارند خواسته می شود تا درخواست آنلاین را ارائه دهند و سپس با استفاده از فرم وب برای پردازش فوری ، درخواست را به IRCC دهند . مشتریان باید در پاسخ به این سؤال “آیا درخواست شما توسط یک دفتر از خارج از کانادا در حال رسیدگی است” خیر “را انتخاب کنند؟ ” و سپس فرم استعلام را تکمیل کنید.

کره جنوبی:

از متقاضیان مقیم موقت کره جنوبی که درخواست سفر فوری دارند درخواست می شود که یک درخواست آنلاین ارائه دهند و سپس با استفاده از فرم وب برای پردازش فوری ، درخواست را به IRCC دهند . مشتریان باید در پاسخ به این سؤال “آیا درخواست شما توسط یک دفتر از خارج از کانادا در حال رسیدگی است” خیر “را انتخاب کنند؟ ” و سپس فرم استعلام را تکمیل کنید.

مدیران برنامه مهاجرت هیئت نمایندگان را به دلیل دلایل فوری یا بشردوستانه و دلسوزانه در صورت لزوم ، از بیومتریک در خارج از کشور امتناع می ورزند.

پس گرفتن درخواست های اقامت موقت: اگر متقاضی بخواهد درخواست اقامت موقت خود را پس بگیرد و در مناطقی که محدودیت های مسافرتی در آن اعمال می شود ، ساکن باشد ، باید مراحل منظم برای درخواست های برداشت را دنبال کند.

ساکنان دائمی

اسناد مسافرتی دائم

چین:

ساکنان دائمی که ممکن است برای بازگشت به کانادا به یک مسافرت دائم اقامت دائم نیاز داشته باشند ، باید برای راهنمایی های بیشتر با مرکز تماس VAC تماس بگیرند. متقاضیان متقاضی  مسافرت فوری در خارج از کشور چین باید فقط در موارد استثنایی (ایمیل) با IRCC پکن تماس بگیرند. از ساکنان دائمی خواسته می شود تا برنامه های PRTD خود را مستقیماً از طریق پیک تجاری به سفارت ارسال کنند.

ایران:

ساکنان دائمی که ممکن است برای بازگشت به کانادا به PRTD احتیاج داشته باشند باید از طریق فرم وب با IRCC تماس بگیرند. مشتریان خارج از کانادا باید در پاسخ به این سؤال “آیا درخواست شما توسط یک دفتر از خارج از کانادا در حال رسیدگی است” بله “را انتخاب کنند؟ ” و سپس “ترکیه – آنکارا” را به عنوان اداره ویزا در حال بررسی درخواست خود انتخاب کنید.  متقاضیانی که درخواست مسافرت فوری در خارج از ایران را دارند باید فقط در موارد استثنایی (ایمیل) با IRCC آنکارا تماس بگیرند. از ساکنان دائم خواسته می شود تا از طریق پیک ، درخواستهایی را مستقیماً به سفارت ارسال کنند.

کره جنوبی:

ساکنان دائمی که ممکن است برای بازگشت به کانادا به PRTD احتیاج داشته باشند باید از طریق فرم وب با IRCC تماس بگیرند. مشتریان خارج از کانادا باید در پاسخ به این سؤال “آیا درخواست شما توسط یک دفتر از خارج از کانادا در حال رسیدگی است” بله “را انتخاب کنند؟” و سپس “فیلیپین – مانیل” را به عنوان اداره ویزا در حال پردازش درخواست خود انتخاب کنید. متقاضیان متقاضی سفر فوری در خارج از کره جنوبی باید فقط در موارد استثنایی (ایمیل) با مانیل IRCC تماس بگیرند. از ساکنان دائم خواسته می شود تا از طریق پیک درخواستهایی را مستقیماً به سفارت ارسال کنند.

برنامه های اقامت دائم تایید شده (COPR و PRV):

متقاضیان اقامت دائم که دارای تأییدیه اقامت دائم (COPR) و ویزای اقامت دائم (PRV) هستند و به ما اطلاع می دهند ، با ارسال فرم وب به IRCC ، مبنی بر عدم توانایی سفر در اعتبار اسناد خود ، باید پردازش شوند. به شرح زیر است:

 • معتبر COPR و PRV:

در تلاش برای کاهش تعداد COPR ها و PRV های لغو شده ، باید یادداشتی در این پرونده درج شود که توضیح دهد متقاضی قادر به سفر نیست و پرونده باید به تاریخ انقضا COPR و PRV ارائه شود. اگر متقاضی به IRCC اطلاع دهد که می تواند قبل از انقضا COPR و PRV سفر کند ، از آنها خواسته می شود تا از COPR و PRV موجود خود برای فرود استفاده کنند.

 • COPR و PRV منقضی شده است:

اگر متقاضی از طریق فرم وب به IRCC اطلاع دهد که آنها پس از اتمام COPR و PRV قادر به سفر نبودند ، یا اگر نتوانستند قبل از انقضا سفر کنند ، مأمورین مجدداً برنامه را باز می کنند ، و باید آن را مطرح کرد. برای بررسی در 90 روز.

توجه: برنامه های تأیید شده با لغو COPR و PRV و حذف تصمیم نهایی می توانند دوباره در GCMS باز شوند.

 • چه موقع برای بازبینی یک برنامه دوباره باز شده:

هنگامی که متقاضی از طریق فرم وب به IRCC اطلاع می دهد ، می توانند یک درخواست مجدداً باز کنند به شرطی که متقاضی و اعضای خانواده آنها ، چه همراه و چه با آنها ، معاینات پزشکی معتبر مهاجرت ، بررسی های کیفری و امنیتی داشته باشند. و گذرنامه

اگر مدت انتظار 60 روزه سپری شود و متقاضی به ما اطلاع نداده است که آنها قادر به مسافرت هستند ، باید یک یادداشت در برنامه قرار داده شود و برای مدت 60 روز دیگر باید برای بررسی ارائه شود

معاینات پزشکی (فقط برای متقاضیانی که در چین ساکن هستند):

کلیه متقاضیان اقامت دائم باید نتایج معاینه پزشکی معتبر مهاجرت (IME) داشته باشند تا افسران نهایی یک درخواست را انجام دهند. لیست کامل از پزشکان پانل در چین در دسترس در وب سایت IRCC است. اگر IME تا زمانی که متقاضی و خانواده آنها آماده سفر هستند ، منقضی شود ، IME های جدید (یا ارزیابی مجدد IME ها در صورت امکان) قبل از نهایی شدن مورد نیاز خواهند بود. IME جدید درخواست نکنید تا زمانی که متقاضی اعلام کند که آنها آماده سفر هستند.

شعبه بهداشت و درمان مهاجرت به طور مداوم تمام برنامه هایی را که متقاضی در آن سکونت دارد در چین مشخص می کند و نتایج پزشکی آنها طی 4 تا 8 هفته آینده منقضی می شود. برنامه های شناسایی شده با تصمیم اصلی M1 یا M3 برای مدت 6 ماه دیگر به صورت فعالانه ارزیابی می شوند .

هر متقاضی که نتایج پزشکی آنها مورد ارزیابی مجدد قرار گرفته باشد اما در مدت اعتبار جدید 6 ماه به کانادا سفر نکند ، به یک IME جدید نیاز دارد.

دفاتر IRCC در خارج از کشور و مراکز پردازش پرونده در داخل شبکه داخلی باید در ارائه برنامه های معاینه پزشکی در صورت امکان و تا اطلاع قبلی انعطاف پذیر باشند. با تکامل وضعیت ، این دستورالعمل ها به روز می شوند.

برنامه های اقامت دائم با نتایج پزشکی فعلی که بیش از 6 ماه اعتبار دارند ممکن است نهایی شوند و COPR در صورت امکان صادر می شود.

دستورالعمل ویژه پردازش برنامه های کانادا در مقابله با کرونا ویروس

فقط برای شبکه های متمرکز و داخلی

مصرف درخواست اقامت دائم: دریافت درخواست های جدید اقامت دائم ادامه خواهد یافت. پرونده هایی که به دلیل اسناد موجود ناقص هستند در سیستم حفظ و در 90 روز بررسی می شوند.

برنامه های جدید و کامل اقامت دائم تحت بند 10 آیین نامه مقررات مهاجرت و حمایت از حفاظت بشر دوستانه (IRPR) طبق مراحل عادی پردازش می شود.

اگر یک برنامه جدید مستندات حمایتی را از دست ندهد (هزینه های مربوط به آن لازم است) ، متقاضی باید با درخواست خود توضیحی در باره اینكه تحت تأثیر خراب شدن سرویس تحت تأثیر اختلالات خدمات قرار گرفته باشند ، درج كند. سپس برنامه ممکن است طی 90 روز تبلیغ و بررسی شود. برنامه های جدید باید به روشی که دریافت می شوند ارتقا یابند و هنگام شناسایی شخص متقاضی ، باید شناسه org با آنها در ارتباط باشد. اگر درخواست هنوز در مدت 60 روز ناقص باشد ، افسران می توانند مدارك مفقود شده را با مهلت 90 روزه دیگر درخواست كنند.

برنامه های کاربردی یافت شده که بدون توضیحات ارائه شده ناقص هستند ، یا به دلایلی که ارتباطی با اختلال در سرویس های مرتبط با تأثیرات coronavirus رمان ندارد ، ممکن است طبق بخش R10 رد شوند و کلیه هزینه های مرتبط با برنامه باید به متقاضی برگردانده شود. دلیل رد آن را نباید با اختلال در خدمات مرتبط دانست.

دفاتر موجود در شبکه های متمرکز و داخلی به پردازش درخواست های اقامت دائمی که متقاضی اصلی در کانادا است و وابسته خارج از کشور در چین ، ایران یا کره جنوبی دارند ، با در نظر گرفتن تأخیرهایی که ممکن است رخ دهد ، ادامه خواهند داد. در صورت عدم وابستگی به خارج از کشورشان ، به متقاضی اصلی اجازه اقامت دائم داده نمی شود. هنگامی که مسافرت دوباره امکان پذیر است با مشتریان تماس گرفته می شود.

متقاضیان تابعیت

رویه برای متقاضیان شهروندی که رویدادهایی از قبیل آزمون دانش ، بازآزمایی ، مصاحبه ، شنوایی یا مراسم سوگند را از دست داده اند: پس از مطلع شدن از IRCC مبنی بر اینکه مراجعین به کانادا بازگردند ، مأمورین به سمت تنظیم مجدد رویدادها هدایت می شوند. دفتر مسئول باید اطمینان حاصل کند که آنها در یک بازه زمانی مناسب برنامه ریزی مجدد شده اند تا زمان پردازش به تعویق نیفتد. به آنها اخطار جدیدی ارسال می شود و به عنوان اولین اعلامیه با آنها برخورد می شود.

درخواست اسناد: مأمورین موظفند 30 روز دیگر به متقاضیان ارسال كنند تا اسناد را به IRCC ارسال كنند ، پس از آنكه متقاضیان به دفتر محلی اطلاع دهند كه از چین ، ایران یا كره جنوبی برگشت كرده اند.

درخواست فرم های نظر پزشکی: مأمورین 45 روز پس از بازگشت به کانادا به متقاضیان ارائه می دهند تا آنها را رعایت کنند.

ساکنان دائمی که هنگام بازگشت از چین ، ایران یا کره جنوبی متقاضی تابعیت هستند: روزهای اضافی که به دلیل ویروس در چین ، ایران یا کره جنوبی سپری می شود ، روزهایی در کانادا به حساب نمی آیند. متقاضیان طبق روال عادی باید شرایط حضور فیزیکی را برآورده کنند.

دستورالعمل ویژه پردازش برنامه های کانادا در مقابله با کرونا ویروس

رویه برای ساکنان موقت در کانادا که به دلیل محدودیت های مسافرت یا سایر شرایط مرتبط با اثرات کرونا رمان نمی توانند از کانادا جدا شوند.

هیچ گونه هزینه ای برای هرگونه برنامه اقامت موقت یا پسوند وجود ندارد. اتباع خارجی که در کانادا هستند و اقامت موقت آنها ممکن است به زودی منقضی شود ، می توانند درخواست تمدید کنند تا بتوانند اقامت موقت خود را در کانادا حفظ کنند. مطابق دستورالعمل های فعلی ، متقاضیان باید بصورت آنلاین اقدام کنند و باید کلیه الزامات ، از جمله هزینه های مرتبط را برآورده کنند.

اتباع خارجی که در حال حاضر درخواست الحاقی دارند ، از وضعیت ضمنی بهره مند می شوند و ممکن است تا زمان تصمیم گیری در مورد درخواست خود در کانادا بمانند. بنابراین ، پردازش سریع لازم نیست.
ترمیم: اتباع خارجی که وضعیت اقامت موقت آنها به پایان رسیده ممکن است درخواست ترمیم کنند. آنها باید هزینه مربوط را بپردازند.

اگر متقاضی واجد شرایط ترمیم باشد ،
افسر با ارزیابی برنامه (نتایج پزشکی ، احترام به حق ، و غیره) اقدام می کند.

در صورت برآورده شدن سایر الزامات ، مأمور سوابق بازدید کننده (یا مجوز مناسب) را صادر می کند که در آن شرایط برای احیای وضعیت اعلام شده است. این سند برای مشتری ارسال می شود.

اگر متقاضی واجد شرایط ترمیم نیست

نماینده وزیر در مورد سرنوشت این پرونده تصمیم می گیرد. گزینه های ذیل در دسترس هستند:

 • پرونده را به جلسه دادرسی پذیرش ارجاع دهید
 • صدور دستور عزیمت
 • اجازه دهید اتباع خارجی بماند

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت