ویزای مهاجرتی کانادا اکسپرس اینتری کانادا

دریافت اقامت پس از ITA اکسپرس اینتری کانادا

اقدام برای دریافت اقامت دائم، پس از دریافت دعوت نامه اکسپرس اینتری کانادا

🔸 همانطور که گفته شد در برنامه اکسپرس اینتری کانادا، باید حداکثر ظرف 60 روز پس از دریافت دعوتنامه نسبت به تکمیل مدارک و ارسال درخواست اقامت دائم خود اقدام کنید.

✅ تکمیل فرم آنلاین
🔸 وارد حساب کاربری خود شده و بر روی لینک “اقدام برای دریافت اقامت دایم” کلیک کنید. پر کردن فرم ها کار دشواری نیست و تنها باید دقت کنید آن ها را به طور کامل و صحیح تکمیل نمایید. هر زمان که نیاز بود می توانید به مرحله قبل برگشته و یکی از فرم ها را اصلاح کنید و یا از سامانه خارج شده و مجددا نسبت به تکمیل فرم ها اقدام نمایید.

✅ اسکن و آپلود مدارک
🔸 پس از تکمیل کردن تمام فرم های آنلاین، با توجه به اطلاعاتی که در فرم ها تکمیل کرده اید، سیستم یک فهرست مدارک (Document Checklist) برای شما صادر می کند و شما باید تک تک مدارک مندرج در آن را آماده و ارسال کنید.

🔸 اگر مدارک شما به زبان های انگلیسی یا فرانسه نیست، باید آن ها را ترجمه کرده و علاوه بر ترجمه رسمی، کپی تایید شده از اصل مدرک را نیز ارسال کنید.

🔸 همچنین در روز ارسال درخواست اقامت دایم، پاسپورت شما باید 6 ماه اعتبار داشته باشد. در غیر اینصورت، آن را تمدید کنید و اطلاعات پاسپورت جدید را در پروفایل خود وارد کنید.

🔸 در نهایت هنگامی که همه مدارک را آماده کردید، آن ها را اسکن کرده و در سیستم بارگزاری کنید. فرمت های مورد قبول سیستم شامل TIF، JPG، PNG، DOC، DOCX و PDF می باشد.

🔹 پرداخت هزینه ها

🔸 هنگامی که فرم های آنلاین را تکمیل کرده و اسکن مدارک را آپلود نمودید، قبل از ارسال درخواست اقامت دایم، سیستم فهرستی از هزینه ها را به شما اعلام می کند که باید پرداخت کنید. این هزینه شامل هزینه بررسی پرونده (550 دلار کانادا)، هزینه دریافت اقامت دایم (500 دلار کانادا) و هزینه اطلاعات بیومتریک می باشد. البته هزینه دریافت اقامت دایم را می توانید بعدا پرداخت کنید. برای پرداخت نیاز به کارت اعتباری خواهید داشت تا پرداخت را از همان جا و صورت آنلاین انجام دهید.

🔸 اگر درخواست اقامت دایم شما به صورت کامل ارسال نشده باشد و مدارک شما ناقص باشد، سیستم به شما اطلاع داده و هزینه هایی که پرداخت کرده اید به شما باز می گردد. اما اگر مدارک کامل باشد و بررسی درخواست شما شروع شود، هزینه بررسی پرونده در هیچ صورت به شما باز نمی گردد.

🔸 در زمان ارسال درخواست باید هزینه اطلاعات بیومتریک را نیز پرداخت کنید. این هزینه شامل هزینه انگشت نگاری دیجیتال و عکسبرداری دیجیتال می باشد. پس از پرداخت این هزینه و ارسال درخواست به صورت کامل، نامه ای برای شما ارسال می شود که بیان کننده نحوه اقدام برای ارایه اطلاعات بیومتریک می باشد. در روزی که برای تهیه اطلاعات بیومتریک مراجعه می کنید باید این نامه را به همراه داشته باشید.

🔹 پس از ارسال درخواست

🔸 پس از ارسال درخواست اقامت دایم، دولت کانادا پرونده شما را بررسی می کند و از طریق پروفایلتان با شما تماس می گیرد تا به شما اعلام کند اطلاعات بیومتریک خود را ارسال کنید، به شما تایید بدهد که مدارک تان بررسی شده است، وضعیت پرونده تان را به شما اطلاع دهد، در صورت نیاز مدارک تکمیلی را از شما بخواهد، قرار ملاقات برای مصاحبه با شما تنظیم کند و یا مراحل بعدی را به اطلاع شما برساند. زمان بررسی پرونده، پس از ارسال درخواست به صورت کامل، حداکثر 6 ماه است.

🔸 در صورتی که درخواست شما رد شود و شما بخواهید مجدد اقدام کنید، باید مراحل را از اول شروع کرده و پروفایل خود را دوباره ایجاد کنید. در صورتی که پرونده شما تایید شود گواهی تایید اقامت دایم (Confirmation of Permanent Residence – COPR) به همراه ویزای اقامت دایم برای شما ارسال می شود. گواهی تایید اقامت دایم دارای اطلاعات پاسپورتی شما است. این اطلاعات را به دقت چک کرده و در صورت وجود هر گونه مغایرت، از طریق پروفایل خود موضوع را اطلاع دهید. همیچنین، این گواهی به هیچ وجه قابل تمدید نیست بنابراین در زمان لازم وارد کانادا شوید.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023