dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

درخواست ویزای کار کانادا با ویزای توریستی بدون ترک کانادا

اخبار آمریکا کانادا اخبار سراسری کانادا درخواست ویزای کار کانادا با ویزای توریستی بدون ترک کانادا

ویزای کار کانادا

کانادا جزئیات مربوط به شرایط لازم برای اتباع خارجی که می خواهند با ویزای ویزیتوری، اجازه کار دریافت کنند را اصلاح و اطلاعات کاملتری ارائه می کند.

این سیاست جدید که ماه گذشته اعلام شد ، به اتباع خارجی واجد شرایط با اقامت معتبر اجازه می دهد تا از داخل کانادا برای اجازه کار با دارا بودن پیشنهاد شغلی اقدام کنند. همچنین به این معنی است که اگر اتباع خارجی شرایط و الزامات خاص اقامت موقت را رعایت نکنند ، از گرفتن این اجازه کار محروم می شوند. علاوه بر این ، کارگران خارجی موقت که قبلا در کانادا بودند و واجد شرایط هستند ممکن است مجاز به کار در کانادا باشند در حالی که تصمیم گیری در مورد اجازه کار آنها در حال بررسی است.

برای واجد شرایط بودن جهت درخواست مجوز کار (ویژه داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمایان و درخواست بدون خروج از کشور) ، شهروند خارجی باید دارای ویزای ویزیتوری قانونی و در کانادا باشد، همچنین ممکن است از نظر وضعیت ضمنی در کانادا باشید که مورد تایید میتواند باشد.

متقاضیان باید قبل از تاریخ 24 آگوست 2020 در کانادا بوده باشند و از آن زمان نباید کشور را ترک کرده باشند. همچنین متقاضیان فقط می توانند درخواستی را برای اجازه کار مخصوص کارفرما ارسال کنند (یعنی درخواست خود را با داشتن پیشنهاد شغلی معتبر ارسال نمایید).

همچنین اداره مهاجرت و شهروندی کانادا IRCC به افیسرها گفته است که تاریخ انقضا مدت اقامت مجاز را تاریخ تصمیم در مورد درخواست ارسالی در نظر بگیرند.

تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری کانادا

کارگران موقتی که به برای ماندن در کانادا به دلیل کرونا مجبور شدند ویزای خود را به ویزیتوری تغییر دهند نیز مجاز به کار هستند به شرط اینکه شرایط زیر را داشته باشند:

  • متقاضیان دارای وضعیت اقامت موقت معتبر به عنوان یک بازدید کننده باشند و در 24 آگوست سال 2020 از نظر فیزیکی در کانادا حضور داشته اند. همچنین باید از آن زمان در کانادا مانده باشند.
  • متقاضیان در 12 ماه گذشته، باید دارای مجوز معتبر کار بوده باشند ، علیرغم اینکه اکنون با ویزای ویزیتوری در کانادا هستند (یعنی داخل 12 ماه گذشته اول ویزای کاری داشته اید بعد برای ماندن در کانادا به ویزای ویزیتوری تبدیل کرده اید).
  • متقاضیان باید در نظر داشته باشند که برای کارفرمایی که برای آنها پیشنهاد شغلی و LMIA (یا مشاغل معاف از LMIA) ارائه داده است کار کنند.
  • متقاضیان برای دریافت مجوز موقت کاری باید از طریق وبفرم IRCC درخواست بدهند.
  • آنها همچنین باید تا زمان تصمیم گیری ، برای درخواست اجازه کار خود درخواست کنند که اجازه کار قابل اجرا باشد (یعنی درخواست ارائه بدهید که در زمان پروسس و تصمیم گیری تا زمان اعلام نتیجه بتوانید کار کنید) .

نکته: اکنون سفر به مرز برای خدمات مهاجرتی “سفر غیر ضروری” تلقی می شود. (قبل از ویروس کرونا ، اتباع خارجی برای “درخواست مهاجرتی و یا تغییر نوع ویزا” مجبور به ترک کشور و بازگشت و یا رفتن به مرز و “ورود و خروج” بودند. که حالا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ممنوع شد).

وزیر مهاجرت کانادا ، مارکو مندیچینو پیش از این گفته بود که این اقدام جدید به کارکنان خارجی موقت و کارفرمایان کانادایی کمک خواهد کرد.

حقایق :

  1. اکنون هر نوع بازدید کننده ای که واجد شرایط باشد ، می تواند تحت این سیاست عمومی جدید اقدام کند (از جمله دارندگان سوپر ویزا ، بازدید کنندگان تجاری و کسانی که از طریق برنامه استعداد جهانی کانادا GTS وارد کانادا شده اند). 
  2. اتباع خارجی که بعد از 24 آگوست 2020 به عنوان ویزیتور وارد کانادا می شوند ، مشمول این سیاست نمیشوند.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی برگشت