تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

همه چیز درباره کبک کانادا

وی والت آمریکا کانادا زندگی زندگی در کانادا همه چیز درباره کبک کانادا

استان کبک کانادا

کبک بزرگترین استان کانادا است و بیشتر از 8.2 میلیون نفر از آن به عنوان “استان خوب” (استان زیبا) به افراد محلی معروف است. کبک یک استان پرجمعیت و فرهنگی است که اغلب آن را به عنوان “اروپای آمریکای شمالی” می شناسد. کبک همچنین به دلیل جنگل های وسیع ، تپه های نورد و آبراه های بی شماری مشهور است. در حقیقت ، کبک تقریباً 1 میلیون دریاچه و آبراه دارد که آب شیرین بیشتری نسبت به استان های دیگر به آن می دهد.

کبک تنها استانی است که زبان رسمی آن فرانسه است.

 پایتخت این استان ، کبک سیتی است و قریب به 800000 نفر جمعیت دارند. کبک همچنین دومین شهر بزرگ کانادا و دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان مونترال (بیش از چهار میلیون نفر) است. سایر شهرهای بزرگ واقع در مجاورت رودخانه سنت لارنس ، که کبک و مونترال را به اقیانوس اطلس پیوند می دهد ، شامل هال گاتینو (314،000) ، ترویز-ریوریس (155،000) ، شربوک (212،000) و ساگوینای (160،000) است.

در این صفحه اطلاعاتی در مورد :

 • اقتصاد و اشتغال
 • استاندارد زندگی
 • مسکن
 • تحصیلات
 • مراقبت های بهداشتی
 • تاریخ
 • فرهنگ
 • جمعیتی
 • مهاجرت
 • دولت
 • کلان شهرها

اقتصاد و اشتغال کبک

اقتصاد کبک بسیار صنعتی و متنوع است. بخش تولید پیشرفته کبک محصولات متنوعی را برای صادرات از قبیل تجهیزات کنترل ترافیک هوایی ، نرم افزارها ، قطارهای مترو ، هلیکوپترها ، دیسک های جمع و جور ، دستگاه های تصفیه هوا و اسباب بازی ها تولید می کند.  مونترال ، پایتخت تجاری استان ، صنایع رقابتی در فضا و هوانوردی ، داروسازی ، ارتباط از راه دور ، انرژی ، حمل و نقل و دارایی را توسعه داده است. مونترال همچنین اخیراً به دلیل راه اندازی نرم افزار ، از مهمترین آنها در صنعت سرگرمی ، به شهرت رسیده است و این شهر از ونکوور به عنوان یک مرکز تولید فیلم بزرگ پیروی می کند.

علاوه بر این ، استان کبک از نظر منابع طبیعی بسیار غنی است. کبک بیش از یک سوم محصولات خمیر و کاغذ کانادا و درصد زیادی از چوب نرم آن را تولید می کند. با ظرفیت فراوان تولید نیروگاههای آبی ، کبک ، بخش انرژی دولتی مقادیر زیادی برق را به استان های همجوار و ایالات متحده تولید می کند و می فروشد ، زمینه ای که استان در این زمینه تخصص زیادی کسب کرده است ، درآمد کشاورزی نیز در استان قابل توجه است. صادرات بین المللی بیش از 30 درصد از تولید ناخالص داخلی استان را تشکیل می دهد.

کبک به طور پیوسته از دوره رکود اقتصادی در حال بازگشت است که بیکاری در حال افزایش است.  در این دوره از عدم اطمینان برخی از شرکتهای بزرگ کانادایی مقر را از مونترال دور کردند. کبک با نیروی کار بسیار ماهر خود به طور پیوسته شغل اضافه می کند و شرکت های جدیدی را جذب می کند. نرخ بیکاری در حال حاضر تقریباً 8.1٪ است.

استاندارد زندگی کبک

متوسط ​​درآمد ناخالص یک خانواده در کبک تقریباً 70،480 دلار در سال است ، درست زیر میانگین کانادا.  این استان از داشتن یک زندگی عالی با کیفیت عالی برخوردار است ، این امر به دلیل هزینه مناسب برای زندگی است. هزینه زندگی در کبک پایین تر از میانگین کانادا است ، به خصوص در مورد مسکن. مونترال از ارزان ترین شهرهای مهم آمریکای شمالی است.

در حالی که کبک از بالاترین نرخ مالیات بر درآمد شخصی استان برخوردار است و بیش از 21 درصد است ،این مالیات ها به خدمات ارائه شده عمومی تبدیل می شوند  که به استانداردهای بالای زندگی در استان کمک می کند. خدمات بهداشتی و حمل و نقل یارانه ای که به صورت عمومی ارائه می شود، آموزش های بعد از متوسطه و خدمات فرهنگی اطمینان حاصل می کند که کلیه کبک بکرها به یک سطح بالایی از زندگی به این همکاران مهم دسترسی دارند. نرخ مالیات فدرال در کبک کاهش می یابد و حداقل دستمزد در هر ساعت 10.55 دلار است.

مسکن مسکونی کبک

کبک یکی از مقرون به صرفه ترین بازارهای مسکن در کانادا است. متوسط ​​هزینه یک خانه در مونترال علیرغم اینکه این شهر 334000 دلار استجمعیت زیاد. این امر مونترال را به یکی از مقرون به صرفه ترین شهرها در اندازه خود در آمریکای شمالی تبدیل می کند. خانه های پایتخت کبک پایتخت حتی ارزان قیمت تر نیز به طور متوسط ​​272،000 دلار هزینه دارند، بسیار کمتر از مونترال. هزینه اجاره به طور قابل توجهی پایین تر از تورنتو و ونکوور مانده است.

آموزش در کبک

کبک خانه یکی از مقرون به صرفه ترین و جامع ترین سیستم های آموزشی در آمریکای شمالی است. مطابق قانون کانادا ، کلیه شهروندان کانادایی زیر 20 سال حق دارند تا پایان دوره متوسطه بدون هزینه مستقیم برای کاربر تحصیل کنند. کبک مدارس ابتدایی و متوسطه را به دو زبان فرانسه و انگلیسی به صورت عمومی آموزش داده است. با این حال ، طبق منشور زبان فرانسه از کبک ، دانش آموزان باید در مدارس زبان فرانسه شرکت کنند ، مگر اینکه آنها ، والدین یا خواهران و برادران آنها قبلاً در مدارس زبان انگلیسی شرکت کرده باشند. این آیین نامه بخشی از تلاش برای حفظ زبان فرانسه در کبک در یک کشور عمدتا انگلیسی زبان است. همه مدارس فرانسوی زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در سطح 1 زبان انگلیسی را ارائه می دهند.

کبک یک سیستم مدارس دولتی دارد که در کانادا بی نظیر است. در حالی که اکثر استانهای کانادا مدارس با بودجه عمومی را تا پایان کلاس 12 ارائه می دهند ، دانش آموزان دوره متوسطه کبک پس از نمره 11 ، دیپلم خود را دریافت می کنند. پس از اتمام دوره متوسطه ، دانشجویان کبک ممکن است از طریق CEGEP استان (برنامه های پیش دانشگاهی یا حرفه ای رایگان) شرکت کنند. ‘Enseignement Général et Professionnel) سیستم. این مدارس با شهریه رایگان یا برنامه های پیش دانشگاهی دو ساله یا برنامه های حرفه ای سه ساله دیپلم ها را ارائه می دهند. کبک این ساختار را برای سیستم آموزشی خود انتخاب کرد تا اطمینان حاصل شود که حداقل مقداری از تحصیلات بعد از متوسطه در دسترس جهانی است.

سیستم دانشگاه های کبک شامل شبکه ای از موسسات است که آموزش کلاس جهانی را به هر دو زبان رسمی ارائه می دهند. مونترال دارای چهار دانشگاه قابل توجه است که بالاترین درصد دانشجویان دانشگاه را در جمعیت خود در هر شهر اصلی آمریکای شمالی به جز بوستون به خود اختصاص می دهد. از همه برجسته تر ، دانشگاه مک گیل و L’Université de Montreal به دلیل بورس تحصیلی و تحقیقاتی که دارند ، در سراسر جهان بسیار مشهور هستند و تعداد زیادی از برندگان جوایز نوبل را تولید می کنند. علاوه بر این ، دانشگاه کنکوردیا و دانشگاه بیشاپ ، و همچنینEcole des Hautes Etudes Commerciales و L’Université de Laval ، برنامه های آموزشی رقابتی و قابل احترام ارائه می دهند.

متوسط ​​شهریه سالانه که توسط دانشجویان کبک پرداخت می شود کمترین میزان در کانادا است و این استان تعدادی برنامه کمک های دانشجویی سخاوتمندانه ارائه می دهد.

مراقبت های بهداشتی کبک

طبق قانون کانادا ، همه استانها و قلمروها باید کلیه شهروندان و ساکنان قانونی کانادا مراقبت های بهداشتی جهانی و با بودجه عمومی را ارائه دهند. به عبارت دیگر ، بیشترین خدمات بهداشتی و درمانی در کانادا بدون هزینه مستقیم به بیمار ارائه می شود. برخی از روش های لازم که به نظر نمی رسد (مانند جراحی زیبایی انتخابی و تعدادی از اقدامات مراقبت از دندان ، به طور مثال) تحت پوشش قرار نمی گیرند ، اما لیست خدمات پرداخت شده برای عموم از استان به استان دیگر متفاوت است.

بهداشت و درمان در کبک به طور کلی در دسترس همه ساکنان و بدون هیچ هزینه ای برای فرد است. برنامه مراقبت های بهداشتی کبک هزینه های کل خدمات پزشکی لازم را برای کلیه شهروندان و ساکنان دائمی کبک تأمین می کند. این پوشش شامل معاینات پزشک ، آزمایش پزشکی ، مراقبت های اورژانس ، مراقبت های بیمارستانی و مراقبت های اورژانس دندانپزشکی است.

تاریخ کبک

استان کبک نام خود را از ساکنان بومی این استان گرفت. این کلمه از زبان میکماک سرچشمه می گیرد ، گرچه گروه های آلگونوکیان ، ایروکوئیان و اینوئیت ها نیز به تعداد زیادی در قلمرو کبک امروزی سکونت داشتند. نام “کبک” به معنی “مستقیم ، باریک” است ، با اشاره به بخشی از رودخانه سنت لارنس که در نزدیکی شهر کبک باریک است.

کبک به نوبه خود به یکی از اولین مناطق آمریکای شمالی تبدیل می شود که توسط اروپایی ها مورد کاوش قرار گرفته است. ژاک کارتیه حضور فرانسه در این منطقه را در سال 1534 آغاز خواهد کرد. اولین شهرک دائمی موفق فرانسه در کبک حدود 70 سال بعد توسط گروهی به سرپرستی ساموئل Champlain تأسیس شد. استعمارگران در شهر کبک ، در ازای خز ، یک تجارت اقتصادی با کالاهای Iroquois و Algonquian تأسیس کردند. از اوایل دهه 1600 ، کبک یک مقصد مهم برای شهرک فرانسه ، و همچنین یک نقطه شروع برای اکتشاف سایر مناطق کانادا بود.

اواسط دهه 1700 دوره مهم انتقال برای کبک را مشخص کرد. پس از یک سلسله نبردها ، نیروهای انگلیس در 1759 ژنرال فرانسوی لوئیز-جوزف دی مونتکالم را در دشتهای ابراهیم در خارج از شهر کبک سیتی شکستند. نتیجه این نبرد این بود که فرانسه تمام سرزمین های استعماری خود در کانادا را به انگلیس بزرگ واگذار کرد و کبک دیگر تحت کنترل فرانسه نبود. این مرحله را برای كبك آماده كرد تا یكی از چهار استان تأسیس كانادا در سال 1867 شود.

در اواسط قرن بیستم ، کبک دوره ای از نوسازی را پشت سر گذاشت که به “انقلاب آرام” معروف شد. در این مدت ، استان از یک جامعه کشاورزی سنتی تر به سمت جامعه مدرن و شهری تغییر مکان داده است. این دوره باعث شده است که سطح زندگی در استان بهبود یابد ، عاملی با آگاهی بیشتر از میراث فرهنگی و زبانی مشخص کبک.

فرهنگ کبک

کبک محل فرهنگ پر جنب و جوش است که نقش کلیدی در جذب بازدید کننده از سراسر کانادا و در سراسر جهان دارد. تلاش های هماهنگ برای زنده نگه داشتن میراث فرانکوفون استان اطمینان حاصل می کند که می توان هنر ، آشپزی و رویدادهای فرهنگی را یافت که در هیچ کجای دنیا یافت نشد. علاوه بر این ، مهاجرت به استان از سراسر جهان به تولید جامعه چندفرهنگی کمک کرده است که عناصر بسیاری از گروههای فرهنگی زیادی را ایجاد می کند که استان را به خانه خود تبدیل کرده است. این دو عامل برای ایجاد یک فرهنگ پر رونق است
که چیزی را برای همه فراهم می کند.

شهر کبک ، پایتخت سیاسی و اداری استان ، دارای برخی از مکان های تاریخی با حفظ و نگهداری در آمریکای شمالی است. این شهر قدیمی در کل به واسطه یونسکو به عنوان میراث جهانی شناخته شده است. در کنار جاده های سنگفرش تاریخی یک شهر بزرگ مدرن است که بیش از سهم عادلانه آن از رهبران در زمینه های خلاق و دانشگاهی زندگی می کند. اکثریت قریب به اتفاق ساکنان کبک سیتی به زبان فرانسه صحبت می کنند.

به عنوان بزرگترین شهر استان ، مونترال به دلیل پرشکوه بی نظیر چند فرهنگی در سراسر جهان شناخته می شود. مونترال از بدو تأسیس تاکنون محل زندگی اجتماعات قابل توجهی از هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی بوده و آن را به یک شهر واقعاً دو زبانه تبدیل کرده است. با گذشت زمان ، مونترال از صدها هزار مهاجر به عنوان
یکی از مقصد های برتر برای تازه واردان به کانادا استقبال کرده است. سهم این افراد در فرهنگ مونترال را می توان هنگام پیاده روی در خیابان های شهر به راحتی مشاهده کرد ، جایی که می توان موزاییکی از فرهنگ ها را از سراسر جهان مشاهده کرد.

مونترال به عنوان یک شهر از جشنواره ها شناخته می شود ، هر سال میزبان رویدادهای بی شماری است که بازدید کننده هایی از سراسر جهان را به خود جلب می کند. در حالی که زمستان های مونترال می تواند سرد باشد ،
مونترال با پر کردن تابستان با هر چه بیشتر فعالیت در فضای باز ، قدردانی خود را از خورشید نشان می دهد.در قالب جشنواره های خیابانی ، کنسرت ها و فعالیت های مختلف دیگر. در میان این رویدادها ، جشنواره کمدی Just for Laughs ، جشنواره بین المللی جاز مونترال و جایزه بزرگ کانادا برخی از کسانی هستند که در سراسر جهان شناخته می شوند و نفرات برتر و ورزشکاران جهان را به خود جلب می کنند.

دموگرافیک کبک

با جمعیت بیش از 7.9 میلیون نفر ، جمعیت کبک تقریباً یک چهارم کل کانادا را تشکیل می دهد. از این تعداد ، تقریباً 3.8 میلیون نفر در منطقه مونترال زندگی می کنند ، در حالی که پایتخت کبک سیتی دارای بیش از 700000 نفر است. در حالی که یک قرن پیش کبک اکثریت کبککرها در مناطق روستایی زندگی می کردند امروز 80٪ از ساکنان این استان در مناطق شهری زندگی می کنند.

با یکی از پایین ترین نرخ تولد در کانادا ، تقریباً می توان انتظار داشت که رشد آینده کبک در آینده ناشی از مهاجرت باشد. مهاجرانبیایید از اقصی نقاط جهان در کبک زندگی کنیم ، و اکثر آنها در مونترال یا کبک سیتی مستقر هستند. مهاجران بسیاری از کشورهای فرانکوفون تصمیم به اسکان در کبک می گیرند ، که در این میان اقلیت های بزرگی از افراد ایتالیایی ، یونانی ، عربی ، ایرلندی ، چینی و آسیای جنوبی نیز در بین دیگر اقامت گزیده است.

مهاجرت کبک

براساس توافق نامه کانادا-کبک ، استان کبک مهاجران را که در مرزهای خود ساکن هستند انتخاب می کند. دقیقاً همانگونه که برنامه ماهر فدرال کارگر  انجام می دهد ، برنامه ماهر کارگر کبک  از یک سیستم مبتنی بر امتیاز استفاده می کند تا برنامه های افرادی را که مایل به اسکان در استان هستند ، ارزیابی کند.  گرچه این مقوله ها کمی متفاوت از گروه های فدرال هستند ، اما به همان روشی که سیستم برای ارزیابی اینکه مهاجران به احتمال زیاد پس از ورود به چه میزان از نظر اقتصادی تأسیس می شوند ، ارزیابی می شوند.  پس از دریافت ارزیابی مثبت از دولت کبک ، به مهاجران گواهی انتخاب کبک داده می شود که آنها را برای مهاجرت در انتظار دریافت مجوزهای پزشکی و امنیتی تأیید می کنند.

امروز ، کبک هر سال از تقریباً 50،000 مهاجر استقبال می کند. با رشد اقتصادی این استان و کاهش زاد و ولد ، انتظار می رود مهاجرت به کبک در آینده رشد کند. مهاجران هر ساله از بیش از 100 کشور جهان به کبک می آیند و به سهم خود در شخصیت چند فرهنگی استان و رانندگی اقتصاد کبک کمک می کنند.

دولت کبک

دولت کانادا بر روی یک سیستم فدرال کار می کند ، با کنترل برخی امور متعلق به دولت ملی در اتاوا ، و دیگران تحت کنترل دولت های استان. استان کبک دارای قوه مقننه منتخب دموکراتیک خود موسوم به مجمع ملی کبک است که در پایتخت کبک سیتی واقع شده است. 125 عضو وجود دارد که به مجمع ملی کبک انتخاب می شوند ،
هر یک نماینده منافع یک منطقه جغرافیایی خاص هستند. دولت فعلی توسط نخست وزیر فیلیپ کولیارد از حزب لیبرال کبک رهبری می شود.

به عنوان یکی از استان های تأسیس کانادا و تنها استان با اکثریت فرانکوفون ، دولت استان کبک از کنترل قابل توجهی در امور خود برخوردار است.  یک نمونه از این امر ، البته ، کنترل دولت کبک بر انتخاب مهاجران ساکن در این استان است. در دهه های اخیر دولت کبک از قدرت خود برای کمک به تقویت بی نظیر استفاده کرده است فرهنگ استان، از جمله قانون تشویق مشاغل در فرانسه.

در حالی که در سال های 1980 و 1995 این استان در مورد امکان جدایی از کانادا همه پرسی ها برگزار کرد ، در هر یک از این آراء مردم کبک رای دادند که بخشی از کانادا بمانند.

شهرهای بزرگ کبک

مونترال

به عنوان دومین شهر بزرگ در کانادا ، مونترال هر ساله تعداد زیادی از مهاجران را برای زندگی و کار در این منطقه جذب می کند. منطقه بزرگ مونترال بیش از 4 میلیون نفر زندگی می کند که تقریبا نیمی از جمعیت استان کبک را شامل می شود. مهاجران بیش از 30٪ از کل جمعیت مونترال را تشکیل می دهند. این شهر دارای نمایندگی از 120 اجتماع فرهنگی متفاوت با منشاء در هر قاره جهان است.

مونترال پایتخت اقتصادی کبک است که محل شرکتهای بزرگ بین المللی و برخی از صنایع مهم کانادا است. در حالی که تولید بخش مهمی برای اقتصاد شهر است ، اما با رشد سریع بخشهای پیشرفته فناوری از آن جلو گیری می شود. هوافضا ، علوم زندگی و فناوری اطلاعات همه کارفرمایان اصلی در منطقه مونترال هستند. صنایع پیشرفته مونترال به سرعت در زمینه های خود به عنوان رهبر جهانی تبدیل می شوند.

مونترال شهری است که هم سرزنده و پر جنب و جوش است و هم تمیز و ایمن. مونترال از بسیاری از رویدادهای هنری و فرهنگی که در تمام طول سال در سطح شهر برگزار می شود ، بهره می گیرند ، از جمله مجموعه ای از سال های جشنواره که باعث جذب استعدادهای برتر جهان می شود. با داشتن پارک های گسترده واقع در سطح شهر ، مونترالرها نیز فقط با یک پیاده روی کوتاه از مناطق اصلی تجاری و فرهنگی از زیبایی های طبیعی و تفریح ​​در فضای باز برخوردار هستند. این ترکیب کیفی ، مونترال را به یکی از مقصد های برتر کانادا برای مهاجران تبدیل می کند.

شهر کبک

به عنوان پایتخت سیاسی و اداری کبک ، کبک سیتی هر ساله از سراسر جهان از هزاران تازه وارد استقبال می کند. منطقه پایتخت حدود 800000 نفر زندگی می کند. بسیاری از افرادی که در شهر کبک کار می کنند زندگی خود را در یکی از اجتماعات کوچکتر که در پایتخت را احاطه کرده اند ، زندگی می کنند ، وضعیتی که به آنها اجازه می دهد بهترین های هر دو جهان را تجربه کنند.

بسیاری از ساکنان منطقه کبک سیتی در بخش اطلاعات و خدمات اشتغال دارند. به عنوان مرکز استان ، دولت و همچنین دانشکده های منطقه یک کارفرمای اصلی هستند. گردشگری در شهر کبک نیز یک صنعت بزرگ است ، زیرا این منطقه به دلیل تاریخ و زیبایی طبیعی توسط سازمانهای بزرگ بین المللی شناخته شده است.


بیشتر بخوانید:

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی