dark
تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

آیا با تحصیل در دانشگاه متوسط امکان گرفتن بورسیه تحصیلی است؟

مشترک کشورها تحصیلات آیا با تحصیل در دانشگاه متوسط امکان گرفتن بورسیه تحصیلی است؟

در دانشگاه معمولی درس خواندم، میتوانم فاند بگیرم؟

 سوالاتی که برخی از متقاضیان تحصیل در خارج مطرح میکنند درباره اعتبار مدرک دانشگاهی هست که در آن تحصیل کرده اند. در ادامه مطلب به برخی از این سوالات پاسخ میدهیم:

  • من دانشگاه معمولی درس خواندم، میتوانم فاند تحصیلی بگیرم؟
  • دانشگاه پیام نور درس خواندم، دانشگاه آزاد یا غیرانتفاعی، اصلا این دانشگاه ها را میشناسند؟
  • رنکینگ دانشگاهی که درس خواندم چقدر برای پذیرش گرفتن تاثیر دارد؟

بگذارید اینطور شروع کنیم:
برای فاند تحصیلی اینکه در یکی از دانشگاه های برتر ایران درس خوتنده باشید قطعا در رزومه شما تاثیر بسیار مثبتی دارد منظورمان از دانشگاه های برتر، دانشگاه هایی مانند دانشگاه شریف و تهران است.  چون این دانشگاه ها معروفترین دانشگاه ایران هستند و در دنیا شناخته شده اند.

هرچقدر شما از دانشگاهتان تعریف کنید و بگوید دانشگاه در رشته های مختلف بهترین دانشگاه خاورمیانه است، اساتید دانشگاه برترین اساتید هستند و دانشگاه شما در کشور در رشته شما رتبه اول رو دارد و… دانشگاه شما هرچه باشد اکثر دانشگاه های دنیا  فقط تهران و شریف میشناسند و از نظر آنها این دو دانشگاه برترین دانشگاه های ایران هستند. 

البته این نکته را هم ذکر کنیم که ممکن است بعضی از اساتید دانشگاه هایی مانند علم و صنعت، امیرکبیر، صنعتی اصفهان را بشناسند، که  دلیل آن هم احتمالا دانشجویی از این دانشگاه ها داشتند.

اگر در دانشگاه های شریف و تهران درس نخوانده اید مهم نیست کجا درس خونده اید، از اینجا به بعد فقط رزومه شماست که دارای اهمیت است و باید یه کاری کنید که رزومه شما دیده شود. اینکه دانشگاه دولتی سمنان یا آزاد سمنان درس خوانده باشید هیچ فرقی باهم ندارد، در شرایط برابر شخصی که معدل بالاتری دارد رزومه او قابل قبول تر است.

بنابراین اگر فکر میکنید چون دانشگاه دولتی درس خوانده اید معدلتان پایین است اصلا توجیه خوبی نیست، بهتر است از اول دانشگاهی را انتخاب کنید که مدرکتان را با معدل بالا بتوانید بگیرید.

پس دیگر نگران اعتبار دانشگاهی که درس خونده اید نباشید، چون اگر فارغ التحصیل دانشگاه های برتر نیستید اصلا فرقی ندارد کجا تحصیل کرده اید. تلاش کنید نمره زبانتان را بالا ببرید و بقیه بخش های رزومه خود را تقویت کنید تا بتوانید فاند بگیرید.

مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت