تحصیلات تحصیل در آمریکا

شرط معدل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا

ایالات متحده آمریکا دارای بهترین کالج‌ها و دانشگاه‌ها با بهترین رتبه‌هاست و مدارک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری که از دانشگاه‌های کشور آمریکا صادر می شوند در کل دنیا مورد تایید و شناخته شده هستند.

همچنین این کشور برترین و قوی ترین دانشگاه‌های دنیا را در خود جای داده است، به همین دلیل باعث شده است که دانشجویان زیادی تمایل به مهاجرت به آمریکا داشته باشند، اما باید در نظر داشت که تحصیل در آمریکا و دریافت پذیرش از دانشگاه‌های این کشور موردی است که واقعا باید با احتیاط صورت گیرد زیرا در حال حاضر سفارت آمریکا در سراسر دنیا به ایرانیان بسیار سخت گیری نموده و باید این مورد لحاظ گردد.

GPA یا Grade Point Average معدل تحصیل در آمریکا است و در بازه‌ی 0 تا 4 است و تمام دانشجویان برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا باید معدل GPA نمرات خود را داشته باشند. برای تبدیل کردن نمی‌توان مستقیما معدل خود را به معدل آمریکایی تبدیل کرد بلکه باید نمره تک تک دروس را تبدیل کرده و سپس با ضرب کردن در تعداد واحد آن درس معدل را بدست آورد.

محدوده نمرات
◾️ A=16-20
◾️ B=14-15.99
◾️ C=12-13.99
◾️ D=10-11.99
◾️ F=0-9.99 
◾️  A=4, B=3, C=2, D=1, F=0
◾️ در بیشتر دانشگاه‌های دنیا حداقل معدل GPA برای پذیرش 3 است.

نکته ای را که باید در نظر گرفت این است که برای مثال اگر شما درسی را ۲ بار رد شده باشید و بار سوم قبول شده باشید برای بدست آوردن معدل GPA خود فقط کافی است نمره قبولی آن درس را در نظر بگیرید و نمره‌های دیگر تاثیری در معدل ندارند.

بطور کلی دو نوع GPA داریم:

◾️ Overall GPA

که همان معدل کل است که شامل دروس عمومی و تخصصی می‌باشد.

◾️ Major GPA

این معدل فقط مربوط به دروس تخصصی رشته مربوطه است و شامل دروس عمومی و پایه نمی‌شود که در مقطع کارشناسی ارشد چون دروس عمومی و پایه ندارد و تمام دروس تخصصی هستند هر دونوع معدل یکی هستند و اگر درسی پیشنیاز داشته باشد و شما لازم باشد پیشنیاز را پاس کنید نمره ی پیشنیاز در معدل GPA تاثیری ندارد.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023