تم دارک سایت آماده است
اگر برای حالت مطالعه در حالت دارک راحت تر هستید آن را فعال کنید.

دانشجویان و خانواده ها مجاز به سفر به کانادا هستند

وی والت اخبار اخبار آمریکا اخبار کانادا اخبار سراسری کانادا دانشجویان و خانواده ها مجاز به سفر به کانادا هستند

کانادا در حال کاهش محدودیت های سفر بر روی اعضای خانواده ها ، دارندگان اجازه تحصیل و افرادی که تحت موارد بشر دوستانه قرار می گیرند ، است.

وزرای کانادا مسئول امور مهاجرت ، بهداشت و امنیت عمومی این امر را فقط در یک کنفرانس مطبوعاتی در اتاوا اعلام کردند.

وزیر مهاجرت کانادا ، مارکو مندیچینو اظهار داشت که اعضای خانواده گسترده شهروندان کانادایی و دارندگان اقامت دائم از 8 اکتبر می توانند وارد کانادا شوند.

از 20 اکتبر ، دانشجویان بین المللی ثبت نام شده در یک موسسه آموزشی تعیین شده کانادایی قادر به ورود به کانادا هستند تا زمانی که DLI آنها یک طرح آمادگی COVID-19 داشته باشد که توسط استان یا سرزمینی که DLI در آن قرار دارد بررسی شده باشد و تایید. DLI ها دانشگاه ، کالج ها و سایر موسسات آموزشی می باشند که مورد تأیید دولت مجاز به استقبال از دانشجویان بین المللی هستند.

اتباع خارجی به دلایل بشر دوستانه می توانند برای ورود درخواست دهند. سفر به کانادا برای شرکت در مراسم خاکسپاری از جمله این نمونه هاست ، از جمله دلایل مختلف دیگری که فرد می تواند برای دلایل دلسوزانه درخواست معافیت ارائه دهند و سفر کند.

و همچنین مانند دیگر افراد ، این دو دسته که به تازگی نیز از محدودیت سفر معاف شدند باید با ورود به کانادا به مدت 14 روز خود را قرنطینه کنند .

افراد خانواده واجد شرایط شامل کسانی هستند که در روابط طولانی مدت انحصاری دارند:

  • فرزندان وابسته ،
  • فرزندان بزرگسال ،
  • خواهر و برادر و
  • مادربزرگ و پدربزرگ.

در بیانیه مطبوعاتی سازمان مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) آمده است که اطلاعات دقیق در تاریخ 8 اکتبر در وب سایت آن ارائه خواهد شد. در این گزارش آمده است که برای اعضای خانواده ها یک فرایند قوی وجود دارد و آنها باید قبل از ورود به کانادا درخواست مجوز کنند و آن را دریافت کنند.

پیش از اعلامیه امروز ، کانادا اعضای درجه یک خانواده زیر را معاف کرد:

  • همسر یا شریک عرفی
  • کودکان وابسته ؛
  • فرزندان وابسته / کودکان وابسته
  • والدین و والدین ناتنی ، از جمله خویشاوندان سببی؛ و
  • سرپرستان یا مربیان.

هفته گذشته ، کانادا اعلام کرد که درخواست های اسپانسرشیپ همسر تسریع می شود و پردازش آن به 6000 درخواست در ماه افزایش می یابد .

هنگامی که محدودیت های سفر در ابتدا اعمال می شد ، دانشجویان فقط در صورتی می توانستند به کانادا بیایند که مجوز تحصیل آنها قبل از 18 مارس تأیید شده باشد.همچنین اگر دانشجویان از آمریکا می آمدند شامل معافیت می شدند.

این برنامه نیاز به مشارکت در کلاس ، مانند آزمایشگاه ها یا کارگاه ها دارد. در غیر این صورت کلاس ها باید بصورت آنلاین انجام شود.

کانادا ابتدا مرزهای خود را بین 18 مارس و 30 ژوئن بسته است. از آن زمان هر ماه محدودیت های سفر افزایش یافته است . در حال حاضر محدودیت سفر ، از ایالات متحده برای سفر غیر ضروری تا 21 اکتبر و محدودیت های سفر برای کشورهای دیگر تا 31 اکتبر ادامه دارد.

برخی از افراد همچنان به دلیل دلایل اساسی مانند کار در کانادا یا برای پیوستن به یکی از اعضای خانواده نزدیک مانند شریک زندگی خود ، از محدودیت های سفر ویروس کرونا معاف هستند .

به دنبال موفقیت اولیه در کاهش موارد COVID-19 ، اما کانادا طی ماه گذشته شاهد افزایش چشمگیر این بیماری بوده است. کبک ، که دومین استان بزرگ کانادا از نظر جمعیت است ، امروز بیش از 1000 مورد آلودگی جدید به COVID-19 گزارش کرده است که بیشترین میزان ابتلا به آن از ماه مه است. بزرگترین استان کانادا ، انتاریو ، با بیش از 700 مورد جدید که امروز بالاترین میزان از آوریل گزارش شده است ، نیز شاهد افزایش تعداد زیادی است.

به زودی لیست دانشگاه ها و کالج هایی که شرایط بهداشتی و برنامه آمادگی برای جلوگیری و مقابله با ویروس کرونا را دارند منتشر میشود.

دانشگاه ها و کالج ها جهت قرارگیری در این لیست باید از استان خود تاییدیه دریافت نمایند. این تاییدیه به منزله صلاحیت آن موسسه آموزشی جهت بازگشایی و پذیرش دانشجوی خارجی در شرایط کرونا میباشد.

لذا دانشجویانی که موسسه آموزشی آنها در لیست مورد تایید اداره‌ مهاجرت قرار دارد، در صورت قبولی در مرحله اول و دوم، میتوانند وارد خاک کانادا شده و در آن موسسه مشغول به تحصیل شوند.

لیست دانشگاه ها و کالج های مورد قبول دولت کانادا برای پذیرش دانشجوی بین المللی در شرایط کرونا، قبل از تاریخ ۲۰ اکتبر منتشر خواهد شد.

سیستم مهاجرت کانادا به کار خود ادامه می دهد

کانادا همچنان به برگزاری اکسپرس اینتری ، برنامه مهاجرت استانی (PNP) ، و برنامه مهاجرتی کبک ادامه می دهد .

سه قرعه کشی اکسپرس اینتری در کانادا ، که در فواصل دو هفته ای در ماه سپتامبر انجام می شد ، به عنوان دراو های بزرگ تاریخ تبدیل شد. در مجموع 12،600 دعوت نامه مهاجرت برای نامزدهای موفق صادر شده است. بریتیش کلمبیا و کبک نیز بزرگترین دراو سال 2020 خود را در اوایل هفته جاری برگزار کردند.

هفته گذشته دولت فدرال کانادا در یک سخنرانی  اعلام کرد که قصد دارد به استقبال بیشتر از مهاجران برای رشد اقتصادی ادامه دهد.

دو رویداد مهم دیگر در این ماه اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی اقدام دولت فدرال برای ادامه سیاست های مهاجرتی خود پس از کرونا ارائه خواهد داد.

وزیر مندیچینو احتمالاً برنامه سطوح مهاجرت کانادا در2021-2023 را تا جمعه ، 30 اکتبر اعلام خواهد کرد. مندیچینو همچنین یک نامه جدید از نخست وزیر جاستین ترودو با راهنمایی در مورد موضوعات سیاست مهاجرت در اولویت های سالهای آینده دریافت خواهد کرد.


مطالب مرتبط :

بازگشت بازگشت
خانه جستجو پشتیبانی