تحصیلات رشته های تحصیل در کانادا

خلبانی در کانادا ، آنچه که باید بدانید

خلبانی در کانادا

مقدمه: با تحصیل در رشته ی خلبانی در کانادا و اخذ مجوز رسمی خلبانی می توانید در این رشته مشغول به فعالیت شوید، یکی از بهترین انتخاب ها، تحصیل خلبانی در استان بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور است. شما پس از پایان این دوره می توانید مشغول به کار شوید، حتی اگر یادگیری خلبانی، به عنوان تفریح برای شماست، با تحصیل در دوره های آموزش خلبانی ونکوور می توانید پرواز را تجربه کنید. مجوز رسمی پروازهای کانادایی یکی از معتبرترین مجوزها در دنیا است و از آنجا که کانادا کشوری امن و جذاب است، متقاضیان زیادی برای یادگیری خلبانی این کشور را انتخاب می کنند. در حال حاضر این امکان برای ایرانیان فراهم شده است که برای تحصیل در دوره ی خلبانی به کانادا مهاجرت کنند.

در این صفحه میخوانید:

 • خلبانی در کانادا و شرایط عمومی
 • دوره های خلبانی در کانادا برای تحصیل ایرانیان
 • خلبانی در کانادا و شرایط اقامت پس از اخذ مجوز رسمی پرواز
 • خلبانی در کانادا و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا
 • هزینه خلبانی شدن چقدر است؟
 • خلبانی در کانادا و هزینه های تحصیل
 • شرایط پزشکی خلبانان چیست؟
 • مهارت های مورد نیاز خلبانی چیست؟
 • خلبانی در کانادا و هزینه های زندگی در کانادا

خلبانی در کانادا و شرایط عمومی

برای تحصیل در دوره های رسمی خلبانی در کانادا با داشتن مدرک دیپلم یا لیسانس می توانید، اقدام کنید. اگر مدرک لیسانس دارید بهتر است در رشته های هوافضا، مهندسی و یا تکنیک کال تحصیل کرده باشید و یا در ایران دوره های پرواز بین المللی گذرانده باشید. همچنین در صورتی که سابقه ی کار در فرودگاه یا سابقه ی کار مرتبط با پرواز داشته باشید، برای تحصیل در این دوره ها واجد شرایط هستید.

شرایط عمومی مورد نیاز دیگر برای شرکت در دوره های رسمی خلبانی در کانادا به شرح زیر می باشد:

 • شرایط سنی: بالای 18 سال
 • سطح زبان: آیلتس 6

همچنین شرایط سلامت شما مورد ارزیابی قرار می گیرد و شنوایی و بینای شما مورد سنجش قرار خواهد گرفت.

دوره های خلبانی در کانادا برای تحصیل ایرانیان

دوره های رسمی خلبانی در کانادا به سه دسته تقسیم می شوند:

 • دوره اخذ مجوز رسمی پرواز تجاری در کانادا-(Commercial Pilot License (CPL

طول دوره رسمی پرواز تجاری یک سال است. پیش نیاز شرکت در این دوره دارا بودن مجوز رسمی پرواز تفریحی می باشد. پس از پایان این دوره، امکان شرکت در آزمون اخذ مجور پرواز را خواهید داشت و در صورت گذرندان موفقیت آمیز آزمون، مجوز رسمی پرواز تجاری به شما داده می شود و می توانید به عنوان یک خلبان تجاری حرفه ای مشغول به کار بپردازید.

 • دوره اخذ مجوز رسمی پرواز تفریحی در کانادا-(Private Pilot License (PPL

طول دوره رسمی پرواز تفریحی در کانادا 12 هفته می باشد. با شرکت در این دوره اصول اولیه پرواز به شما آموزش داده می شود و پس از آن می توانید در دوره رسمی یک ساله پرواز Commercial یا تجاری شرکت کنید و به عنوان یک خلبان تجاری مشغول به کار شوید. در واقع این دوره پیش نیاز دوره CPL یا دوره اخذ مجوز رسمی پرواز تجاری می باشد.

 • دوره های کاردانی خلبانی حرفه ای در کالج

طول دوره کاردانی خلبانی در کانادا دو سال می باشد. در دوره ی کاردانی خلبانی در کانادا امکان پذیرش مشروط به همراه دوره زبان نیز وجود دارد. برای پذیرش مشروط در ابتدا نیاز به کسب حداقل نمره 5 در آزمون آیلتس در بخش Reading ،Writing ،Listening و Speaking دارید.

خلبانی در کانادا و شرایط اقامت پس از اخذ مجوز رسمی پرواز

برای تحصیل در دوره ی خلبانی در کانادا باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید و پس از اخذ مجوز رسمی پرواز تجاری و یا کاردانی خلبانی در کانادا، می توانید برای مجوز کار در کانادا درخواست دهید و مشغول به کار شوید. بر اساس قانون دولت کانادا برای اخذ مجوز کار پس از فارغ التحصیلی از دوره های رسمی پرواز، باید یکی از شرایط زیر را دارا باشید.

در یک دوره رسمی پرواز در کانادا شرکت کرده و مجوز رسمی پرواز تجاری کانادایی را اخذ کرده باشید. دارای مجوز رسمی مربی گری پرواز هستید و پیشنهاد کار برای مربی گری در یک مرکز آموزش پرواز خلبانی، در کانادا را دارید.

بنابراین پس از پایان دوره رسمی پرواز و اخذ مجوز رسمی خلبانی در کانادا، این امکان برای شما فراهم است کهاقامت کاری کانادا را اخذ نمایید و به عنوان یک خلبان تجاری در کانادا مشغول به کار شوید. پس از اخذ مجوز رسمی پرواز، مرکز آموزش پرواز شما را برای موقعیت های شغلی خلبانی و یا مربی گری در کانادا معرفی خواهد کرد و از این طریق به اخذ اقامت کاری کانادا کمک خواهد کرد. همچنین با توجه به اینکه مجوز رسمی پرواز صادر شده در کانادا در سطح دنیا از اعتبار بالایی برخوردار است، این امکان برای شما وجود دارد که در کشورهای دیگری نیز به کار بپردازید.

خلبانی در کانادا و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

برای تحصیل در دوره ای که بیش از شش ماه زمان می برد، باید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کرد، مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر است:

 • پاسپورت
 • نامه پذیرش از مرکز آموزش پرواز
 • اثبات تمکن مالی جهت پرداخت شهریه و هزینه های زندگی در کانادا

اثبات اینکه پس از پایان دوره به محل زندگی خود باز خواهید گشت.

هزینه خلبانی شدن چقدر است؟

هزینه های تکمیل سفر برای خلبانی شدن می تواند اضافه شود. هزینه کلی آموزش و صدور مجوز برای یک خلبان تجاری تا 14000 دلار کانادا و برای یک خلبان خصوصی حدود 10000 دلار هزینه دارد. به عنوان یک خلبان مشتاق ، می توانید در تعدادی از مراکز پرواز در سراسر کشور آموزش ببینید. هزینه آموزش ممکن است زیاد باشد ، اما شما می توانید در طی دو سال اول آن را بازیابی کنید در حالی که کاری را انجام می دهید که واقعاً از آن لذت می برید.

خلبانی در کانادا و هزینه های تحصیل

همان طور که پیش تر اشاره شد، دوره های خلبانی در کانادا در قالب سه دوره رسمی پرواز ارائه می گردد. این سه دوره شامل دوره های اخذ مجوز رسمی پرواز تفریحی در کانادا یا دوره PPL می باشد که به مدت 12 هفته به طول می انجامد. پس از پایان این دوره امکان پرواز تجاری برای شما وجود ندارد. هزینه کامل این دوره در جدول زیر نمایش داده شده است.

امکان شرکت در دوره ی اخذ مجوز رسمی پرواز تجاری در کانادا یا CPL نیز برای شما فراهم است که 1 سال به طول می انجامد و برای شرکت در این دوره باید مجوز رسمی دوره PPL را اخذ نموده باشید. پس از پایان این دوره، امکان فعالیت به عنوان یک خلبان تجاری در کانادا برای شما وجود دارد. هزینه ی متوسط شهریه برای این آموزش یک ساله، در جدول زیر نمایش داده شده است. دوره های کاردانی خلبانی حرفه ای در کالج نیز دو سال به طول می انجامد و پس از پایان دوره، امکان کار به عنوان یک خلبان تجاری برای شما فراهم است. هزینه ی شهریه بابت هر سال تحصیل در این دوره نیز، در جدول زیر نمایش داده شده است.

دوره رسمی پروازهزینه متوسط شهریه
دوره اخذ مجوز رسمی پرواز تفریحی در کانادا13,000
دوره اخذ مجوز رسمی پرواز تجاری در کانادا21,700
دوره های کاردانی خلبانی حرفه ای در کالج17,400 (در هر سال)

شرایط پزشکی خلبانان چیست؟

اطمینان از سطح مناسب گواهینامه پزشکی اولین قدم رسمی برای خلبانی شدن است ، بنابراین مهم است که در این شرایط در بهترین شرایط جسمی و روحی خود شرکت کنید. شما یک سری آزمایشات را برای شنوایی ، بینایی ، هماهنگی و سلامت کلی خود انجام خواهید داد. کسانی که به دنبال ATPL یا CPL هستند باید گواهینامه پزشکی دسته 1 را دریافت کنند ، در حالی که افرادی که به دنبال PPL هستند ممکن است گواهی پزشکی دسته 3 را دریافت کنند. یک تصور غلط کلیدی این است که اگر کور رنگ باشید نمی توانید خلبان شوید ، اما این درست نیست. اگر با شناسایی اشکال و حروف مختلف ، آزمون Vision Color Plates یا تست Farnsworth Lantern را امتحان کنید ، صلاحیت خلبانی شدن را دارید. در زیر خود را آزمایش کنید.

مهارت های مورد نیاز خلبانی چیست؟

آگاهی فضایی و هماهنگی چشم و مهارت ها بسیار مهم هستند ، اما داشتن دید خوب برای خلبانان کاملاً ضروری است. خلبانان در حالی که در هوا هستند ، با شرایط محدودی از نظر دید ، مانند دید کم ، نقاط کور و مناطقی که مراجعات بصری کمی دارند ، روبرو می شوند. بنابراین داشتن بینایی 20/20 ضروری است. این بدان معنی است که شما باید بتوانید آنچه را که معمولاً باید در آن فاصله دیده شود ، در 20 فوت ببینید. به عنوان مثال ، گربه ای که بینایی 100/20 دارد ، آنچه را که در 100 پا می بینید ، در 20 فوت می بیند.

خلبانی در کانادا و هزینه های زندگی در کانادا

در زمان تحصیل، یکی از هزینه های مهم، هزینه ی اجاره مسکن و محل زندگی است. در زمان تحصیل خلبانی در کانادا، مرکز آموزش پرواز برای دانشجویان خوابگاه دانشجویی فراهم نمی کند، اما دانشجویان را به خوابگاه های نزدیک مرکز آموزش معرفی می کند تا اقامتی آسان و به دور از استرس داشته باشند. توصیه می شود پیش از اینکه محل اسکان دائم برای خود فراهم آورید در هفته های اول در مکان های اسکان موقت حضور داشته باشید و در طول این زمان به دنبال مکانی مناسب برای اسکان دائم خود باشید. هزینه ی اجاره بسته به اینکه در خوابگاه، هتل و یا آپارتمان اقامت داشته باشید، متفاوت می باشد.

عمولا به صورت آنلاین می توانید پیش از ورود به کانادا محل مورد نظر خود را رزرو نمایید و هزینه ها را مشاهده کنید. 

پس از اسکان موقت می توانید شخصاً مکانی برای اقامت دائم خود بیابید و از نزدیک محل مورد نظر را ببینید و هزینه ها، امکانات، دسترسی به وسایل نقلیه عمومی و امنیت را شخصاً بررسی کنید.  زمان اقامت برای تحصیل خلبانی در کانادا هزینه های دیگری علاوه بر هزینه ی مسکن نیز خواهید داشت. 


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023