اطلاعات ویزا و مهاجرت کانادا اطلاعات کاربردی مهاجرت کانادا

خرید ملک در کشور کانادا

خرید ملک در کانادا

یکی از مهمترین مسائل برای کسانی که جهت مهاجرت یا تحصیل به کانادا می آیند، قیمت خانه در این کشور است. قیمت خرید و اجاره خانه در کانادا به شهر مورد نظر، محل زندگی و نوع مسکن بستگی دارد. همیشه یکی از جاذبه های اصلی مهاجرت و زندگی در کانادا علی الخصوص برای ایرانیان، هزینه ملک در مقایسه با موقعیت خانه بوده است. ایرانیان بسیاری پس از خرید خانه در کانادا از رشد قیمت مسکن که بسیار بالاتر از نرخ تورم این کشور است سرمایه های خود را دو چندان کردند. میزان تورم در کانادا بین ۲ تا ۳ درصد در سال است و نرخ سود وام های بانکی هم ۳ درصد در سال است. اما رشد قیمت مسکن در ونکوور بطور متوسط ۱۸ درصد در سال بوده است. البته با توجه به ارزش دلار کانادا، تازه واردها در مقایسه با کسانی که قبلا ً وارد کانادا شده اند، از قدرت خرید کمتری برخوردارند.

البته اگر اقامت کانادا را دارید یا شهروند این کشور هستید می توانید با ۵ تا ۲۰ درصد پیش پرداخت خانه بخرید، البته مشروط به داشتن کار و درآمدی که شما را برای دریافت وام مسکن واجد شرایط کند. نرخ وام مسکن در حال حاضر ۳/۵ درصد است. در حالیکه قیمت خانه در بسیاری از نقاط دنیا رو به افول بوده یا تغییر اندکی داشته، در کانادا این قیمت رو به افزایش بوده است.

خرید ملک در کانادا و اخذ اقامت کانادا

در حال حاضر کشورهای معدودی به اتباع خارجی اجازه خرید ملک و کسب اقامت در آن کشور را می دهند اما متاسفانه کانادا جزء این کشورها قرار ندارد. این یک واقعیت است که خرید ملک در کانادا برای افراد غیر مقیم منجر به اقامت و یا شهروندی کانادا نمی گردد و طی کردن مراحل قانونی مهاجرت الزامی است.

موضوع حائز اهمیت این است که اگر خرید ملک را صرفاً برای اخذ اقامت کانادا انجام می دهید، باید بدانید راه اندازی یک تجارت راه حل سریع تری برای ورود به این کشور است. در همین راستا تنها اگر قصد سرمایه گذاری در املاک صرف نظر از اخذ اقامت کانادا را دارید می توانید با خرید ملک در کانادا به نتیجه مطلوب خود برسید و این تنها یک آینده نگری و سرمایه گذاری بلند مدت برای شما محسوب خواهد شد.

اگر اقامت کانادا را ندارید و قصد خرید ملک در کانادا را دارید باید بدانید مراجعه به بنگاه های خرید و فروش ملک اولین قدم است. امکان اعطای وام به خریدارانی که اقامت کانادا را ندارند با محاسبه درصد سود بیشتر نیز وجود دارد. در این صورت شرکت ها و موسسات وام دهنده طی انعقاد قرارداد رهنی با خریدار وظیفه تامین بخشی از هزینه ملک را بر عهده می گیرند.

انواع خانه در کانادا

آپارتمان ( کاندو)

به واحدهای مسکونی جداگانه ای که در یک ساختمان چند واحده وجود دارند، اصطلاحاً کاندو گفته می شود. صاحب کاندو، تنها مالک واحد خودش است، او همچنین مالک زمین و اموال اشتراکی مانند آسانسور، سالن، سقف، پله ها و… به صورت مشترک با سایر صاحبان واحدهای دیگر است. هزینه نگهداری اموال مشترک نیز به عهده تمامی صاحبان واحدها می باشد. معمولا ساکنین آپارتمان ها ماهانه مبلغی را بعنوان هزینه نگهداری به شرکت مسئول تامین نگهداری ساختمان می پردازند.( معمولا این هزینه را فقط مالک می دهد و مستاجر هزینه ای پرداخت نمی کند.

تاون هاوس

تاون هاوس ها خانه های مستقلی هستند که در کنار هم و با دیوار از یکدیگر جدا می شوند. این خانه ها در یک ردیف قرار می گیرند. تعداد خانه ها در یک ردیف در هر مجموعه بسیار متنوع است. معمولاً این نوع خانه ها، دو طبقه اند که یک زیرزمین دارند و آشپزخانه و اتاق پذیرایی آن نیز در طبقه همکف قرار می گیرد. تاون هاوس ها حیاط های بزرگی ندارند و در بسیاری از موارد یک ایوان چوبی، فضای بیرون خانه را تشکیل می دهد. یکی از ویژگی های آنها این است که برخی از امور مربوط به نگهداری خانه مانند تمیز کردن برف در زمستان و مراقبت از چمن در تابستان، تعمیرات مربوط به سقف یا نرده های خانه، جمع آوری زباله محوطه، بر عهده شرکت های خدماتی است. ساکنین تاون هاوس ها ماهیانه باید مبلغی را به عنوان Townhouse Fee به این شرکت های خدماتی پرداخت کنند.

خانه ویلایی

خانه های ویلایی در کانادا مانند خانه های مستقل در ایران هستند. اما این خانه ها از خانه های مجاور خود جدا هستند و دارای حیاط جلویی و پشتی اند. معمولاً قیمت خانه های ویلایی در کانادا از آپارتمان ها بیشتر است.

خرید ملک در کانادا و مراحل قانونی آن

خرید ملک در کانادا مراحلی دارد که باید توسط وکلای مجرب و آگاه به قوانین حقوق و مسائل مالی و مالیاتی این کشور پیش رود.

  1. نماینده املاک به همراه وکیل در تهیه سند پیشنهاد خرید به فروشنده ملک، کمک می کنند. پیشنهاد خرید با پیش پرداخت حدود 10% مبلغ ملک خرید به فروشنده ارائه می گردد. 
  2. خریدار و فروشنده در مورد قیمت به توافق می رسند.
  3. نسخه ای از توافق نامه برای وکیل ارسال می گردد تا شرایط را بررسی و تاریخ عقد قرارداد را مشخص نماید.
  4. تا تاریخ عقد قرارداد فرصت بازدید از ملک وجود دارد.
  5. وکیل بررسی های لازم در خصوص فروشنده را انجام می دهد تا از عدم سوء پیشینه وی و عدم هرگونه بدهی ملک مطمئن شود.
  6. وكیل سندی تنظیم می کند و در آن مبلغ قرارداد و وجهی که خریدار باید پرداخت کند را تایید می کند.
  7. وکیل کلیه مبالغ را به فروشنده پرداخت می کند و سند و کلیدهای منزل پس از عقد قرارداد در اختیار خریدار قرار می گیرد.

segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023