کانادا اخبار سراسری کانادا

خروج از کانادا قبل از قرنطینه 14 روزه

آیا مسافران قبل از قرنطینه 14 روزه می توانند از کانادا خارج شوند؟

مسافران براساس شرایط خاصی قبل از پایان قرنطینه می توانند از قرنطینه خارج شوند. مسافرانی که وارد کانادا شده قبل از پایان قرنطینه 14 روزه می توانند دوباره سفر کنند، اما باید تا زمان سفر در قرنطینه بمانند. براساس قانون این مسافران شامل شهروندان کانادایی و افراد دارای اقامت دائم می باشند که برای جلوگیری از شیوع کرونا در زمان سفر به کانادا باید 14 روز خود را قرنطینه کنند. 

آژانس بهداشت عمومی کاناداPHAC  اعلام کرد، در صورت تمام نشدن دوران قرنطینه، مسافران قبل از پایان دو هفته می توانند از کانادا خارج شوند. همه مسافران باید برنامه قرنطینه داشته باشند. برنامه قرنطینه مسافران باید شامل نحوه ورود به قرنطینه و دسترسی به مواد غذایی و دارو در دوره قرنطینه باشد. به صورت رندوم با این مسافران تماس گرفته می شود و اطلاعات محل اسکان چک خواهد شد. اداره بهداشت عمومی کانادا تاکید اگر مسافران برنامه نداشته و قصد انجام قرنطینه را نداشته باشند، اجازه ورود به کانادا را ندارند. 

افرادی که علائم کرونا را دارند، حتی اگر از محدودیت های سفر معاف باشند اجازه ورود به کانادا را ندارند. این قانون برای شهروندان کانادایی، افراد دارای اقامت دائم و ساکنین اولیه کانادا می شوند، نمی باشد، براساس وبسایت PHAC آنها به درستی وارد کانادا شده و برای محدودیت های مرزی به معافیت نیاز ندارند.

 اعضای خانواده شهروندان کانادایی و دارندگان کارت اقامت دائم برای ورود به کانادا و اقامت کمتر از 15 روز باید دلیل غیر اختیاری و اجباری برای ورود داشته باشند. دولت فدرال کانادا برای شرکت در مراسم تشییع یا اخرین لحظات عمر یکی از عزیزان به مسافران در قرنطینه اجازه آزادی محدود را داده، که مسافران قبل از ورود باید این مجوز را دریافت کنند. مسافرانی که قبل از پایان قرنطینه 14 روزه قصد خروج از کانادا را دارند و علائم کرونا را دارند، باید صبر کنند تا بدون علامت شده یا آزمایشی که نتیجه منفی کرونا را نشان می دهد را ارئه دهند. 

قرنطینه کرونا در کانادا به چه معناست؟

همه مسافرانی که اجازه ورود به کانادا را دارند، باید 14 روز قرنطینه شوند. عدم رعایت این قانون شش ماه زندان یا حداکثر 750 هزار دلار کانادا جریمه دارد. مسافران باید در محل قرنطینه خود بمانند نباید از هیچ مکان مشترکی استفاده کنند، حتی اگر دو متر فاصله فیزیکی را رعایت کنند، نباید هیچ مهمانی و دورهمی داشته باشند و برنامه ای برای دسترسی به مواد غذایی و دارو داشته باشند.

 افرادی که در قرنطینه هستند فقط در صورت نیاز به خدمات پزشکی یا در صورت دریافت تاییدیه قبل از سفر به کانادا می توانند از قرنطینه خارج شوند. اگر مسافران با دیگران زندگی می کنند، باید اتاق خواب و حمام جداگانه داشته باشند، رابطه محدودی با افراد داشته و فاصله فیزیکی را رعایت کنند و مکانهای مشترک را بعد از استفاده ضد عفونی کنند. اگر آنها فاصله فیزیکی را راعایت نکرده و در تماس با اعضای خانواده ماسک نزنند، اعضای خانواده آنها باید قرنطینه شوند.


segoup

به اشتراک گذاشتن با

VVWALT © 2023